Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Turbo Geezer Bourbon Barrel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Kingpin] Turbo Geezer Bourbon Barrel

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • apaczu
    Senior
    • 10-2013
    • 168

    #2
    Bourbon Barrel-Aged
    Data 01 21/04/2016
    Piana (identyczny jak w wersji beczkowej z malinami) niewielka, ale wytworzyła się niziutką, kremową poduszeczką. Niby niewiele, ale wygląda dość atrakcyjnie i w dodatku bez problemu znaczy szkło.
    Kolor (identyczny jak w wersji beczkowej z malinami) ciemny, pod światło wiśniowy, dość zmętniony.
    W zapachu od samego początku atakuje okrutna farba olejna/lakier do paznokci. Bez problemu dociera nawet bez przybliżania nosa do szkła. Woń jest tak silna, że przykrywa całą resztę aromatów. Dopiero w połowie degustacji przebiło się trochę kawy oraz czekolady.
    W smaku znacznie lepiej, bo jest trochę kawy, czekolady, wanilii, alkoholu. Niemniej jednak wszystko to bardzo wyprane w stosunku do bazowej wersji piwa. Pojawiają się taniny, bardzo delikatna winna nuta.
    Wysycenie bardzo niskie, ale jest wyczuwalne.
    Etykieta to już mistrzostwo świata! Jest klimatyczna, bardzo profesjonalna i oryginalna. Super, że inna od tych ze standardowej oferty!

    To piwo dało się wypić, ale eksperyment zdecydowanie nie poszedł w dobrą stronę. Bardzo nieudana zawartośc w genialnym opakowaniu. Piwo bardzo limitowane.

    .................................................. ......
    BONUS
    .................................................. ......
    Raspberry Bourbon Barrel-Aged
    Data 01 21/04/2016
    Piana (identyczna jak w wersji beczkowej bez malin) niewielka, ale wytworzyła się niziutką, kremową poduszeczką. Niby niewiele, ale wygląda dość atrakcyjnie i w dodatku bez problemu znaczy szkło.
    Kolor (identyczny jak w wersji beczkowej bez malin) ciemny, pod światło wiśniowy, dość zmętniony.
    W zapachu przede wszystkim maliny skąpane w mlecznej czekoladzie. Do tego odrobina kwaśności od owoców. Woń jest intensywna, bardzo przyjemna. Nie ma tu aż tylu wyczuwalnych składowych jak w wersji podstawowej, ale też niczego tu nie brakuje. Jak dla mnie raj dla zmysłu powonienia.
    W smaku jest szok. Piwo jest przyjemnie kwaśne od malin. Powstał taki delikatny, malinowy sour, gdzie czekolada wspaniale buduje tło. Mamy tu kosmicznie pijalne, lekkie w odbiorze piwo. Są też taniny, wanilia i ogromna gładkość. Wysycenie niskie, ale bardzo mi tutaj pasuje.
    Etykieta to - podobnie jak na wersji bez malin - mistrzostwo świata! Jest klimatyczna, bardzo profesjonalna i oryginalna pod każdym względem.

    Ta wersja zatarła złe wrażenie po wersji leżakowanej bez malin. Żałuję, że opisuję po dwóch dniach od degustacji, bo pewnie część niuansów się zatarła i nie mogłem opisać... Tak to jest jak się pije dla przyjemności przed snem... Dla mnie to jedno z najznakomitszych piw jakie miałem okazję wypić. Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć tę butelkę... Nie liczę knajp, bo tu nie mam pojęcia, ale o ile dobrze się orientuję, do sprzedaży w sklepach specjalistycznych trafiło we Wrocławiu jakieś 5 butelek (wszystko w Piwnicy, bo w Drink Hali sprzedawali tylko wersję bez malin.). Tak więc czuję się wybrańcem

    ..................................
    Turbo Geezer - wersja nieleżakowana w drewnianej beczce
    Data 01 01/10/2015
    Piana beżowa, drobna, wysoka. Pięknie znaczy szklo i łatwo ją wzbudzić w szkle.
    Kolor ciemny, pod światło wyraźnie wiśniowy.
    W zapachu i smaku odczucia się pokrywają. Generalnie jest wspaniale. Zdecydowane kawa, czekolada, niewielka popiołowość. Do tego troszkę subtelnych, leśnych klimatów (żywica, ściółka). Po pewnym czasie w zapachu wyszła delikatna wanilia. Przewija się treż bardzo dyskretna torfowość. Goryczka dobrze współgra z całością. Wszystko jest gładkie, zbalansowane, bardzo pijalne. Alkoholu nie czuć, ale jak już w szkle nic nie zostało, w głowie mocno zaszumiało Kawa była tu dodatkiem, ale nie stanowi odrębnego bytu. Wręcz sprawia wrażenie bycia efektem samych słodów.
    Wysycenie średnie. Może ciutkę za wysokie, ale i tak jest git.

    Rzadko ostatnio piszę o etykiecie, ale w kontekście pozostałych Geezerów tutaj o niej wspomnę - jest spójna z pozostałymi piwami w stałej ofercie browaru. Zdecydowanie klasowa i bardzo mi się podoba!

    Super piwo!

    ...........................................
    Podsumowanie ogólne:
    Może ktoś sprostuje, ale są duże szanse, że wersje beczkowe powstały własnie na bazie Turbo Geezera z pitej przeze mnie warki. Wszystkie te piwa to trzy zupełnie różne światy. Każde z nich dostarczyło mi mocnych wrażeń, choć jedno nie takich, jakich bym chciał Generalnie jednak spędziłem przy tych piwach wspaniałe chwile. I to nie tylko dlatego, że racząc się nimi właśnie kończyłem zaległy, 5 sezon Gry o Tron.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎