Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] ABRA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] ABRA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemne, brunatne z lekkim rubinowym refleksem. [4.5]
    Piana: Kawowa, drobnopęcherzykowa. Od bardzo obfitej po wyraźną pod koniec degustacji. Zostawia swój ślad na szkle. [5]
    Zapach: Czarna kawa, nuty palone, kakao, ciemna czekolada. Wszystko to niezbyt intensywne i dopiero po ogrzaniu. [3.5]
    Smak: Gdyby nie charakterystyczna oleista faktura, przysiągłbym, że piję dry stouta. Mocno kawowe, dużo nut palonych. Wytrawna, z czasem męcząca gorycz z cierpkim posmakiem. Wewnętrzny konflikt ABRA polega na tym, że bardzo gładko się je pije, ale nie można powiedzieć, że jest smaczne. [3.5]
    Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4.5]
    Opakowanie: Wrężelowa estetyka - trochę solidnie, trochę siermiężnie. Jest dedykowany kapsel. [4]
    Uwagi: ABRA, ale nie kadabra.

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • Joj
      Member
      • 06-2014
      • 32

      #3
      Kolor: Czarne, ale nie jak smoła - delikatne refleksy "pod światło" się przebijają, co czyni wrażenie nieco mało treściwego, ale zboczeńcem trzeba być żeby pod żarówkę piwo sprawdzać. [4]
      Piana: Drobna, beżowa, kremowa, aksamitna - ładna i to prawie do końca. [4,5]
      Zapach: Kawa intensywna, po dłuższym czasie nuty czekoladowe, palone też się pojawiają, ale zapach to kawa: czarna, mocna kawa. [3,5]
      Smak: W smaku wybijają się nuty kawowe choć nie można powiedzieć żeby zdominowały smak. Ciekawe odczucie bo z jednej strony (zgadzam się z przedmówcą) że to dry stout, ale nie płaski - jest coś intrygującego w tym piwie [4]
      Wysycenie: Odpowiednie: raczej niskie. [4]
      Opakowanie: Czerwona etykietka mi się bardzo podoba. [4]
      Uwagi: Piłem to piwo w temperaturze ok. 16 stopni i aromaty aż same pchały się do nosa. Jakoś nie miałem zbyt dobrych doświadczeń z Wrężelem, a to piwo (mimo, że tak teoretycznie to nie mój styl) zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. A może to kwestia tego, że taki "wyposzczony" jestem ostatnio...

      Ocena: 4,0
      Last edited by Joj; 11-03-2016, 14:06.

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brunatny. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, dość duże pęcherze, opada do centymetrowej warstwy i lekko zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Nuty kawowe, trochę śmietanki w proszku, prażony słonecznik i średnio intensywny amerykański chmiel. [4]
        Smak: Dość wodniste i niezbyt treściwe mimo użycia żyta. Brak jakiejkolwiek słodyczy, kawowa paloność i czekolada, goryczka całkiem mocna żywiczna i grejpfrutowa. [3.5]
        Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Niezła etykieta, z tyłu wygląda chaotycznie jednak zawiera pełny skład, kapsel browaru. [4.5]
        Uwagi: Goryczka i paloność nie mają zupełnie żadnej odpowiedzi i piwo jest przez to monotonne.

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Fajny, lekki (mimo woltażu) american dry stout
          Paloność, nieprzesadzona goryczka, kwasek, kawa; tyle, że rozmyte, rozwodnione. Minus ogromny to ordynarny DMS wychodzący bardzo szybko spod tych ciemnych akcentów.

          Po ciemnej stronie niemocy 5,49 zł jest do przyjęcia.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemny, być może czarny, rubinowe refleksy pod światło. [4.5]
            Piana: Niezbyt obfita, koloru cappuccino, drobnopęcherzykowa, stosunkowo szybko opada, zostawiając cienki dziurawy kożuch, dość słaby lacing. [3]
            Zapach: Najwięcej tutaj ciemnych słodów pod postacią kawy i paloności, dopiero potem żywiczny, troszkę słonecznika i lekko żytni, ogółem niezbyt intensywny, ale całkiem przyjemny. [3.5]
            Smak: Wyraźna kawa i paloność, dalej żywiczne, trochę prażonego słonecznika, umiarkowanie wysoka żywiczno-cytrusowa goryczka; lekko oleiste, mało ciała. [3.5]
            Wysycenie: Umiarkowane - bardzo dobrze pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Etykieta ogólnie w porządku, z tyłu może nie najlepiej, ale za to pełno informacji dot. parametrów i składu piwa, co ciekawe nawet pochwalili się temperaturą fermentacji. [4]
            Uwagi: Jak dla mnie troszkę za mało ciała, ale piwo jest całkiem przyzwoite i skłamałbym jakbym napisał że mi nie smakowało. Zastanawiałem się do jakiego stylu to piwo można zakwalifikować i chyba bliżej mu do amerykańskiego stouta niż do żytniego ale czy czarnej ipy. Warka do 15.03.2017.

            Moja ocena: [3.575]

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Warka [Batch]: 10/08/2016
              pite 07/09/2016 czyli "lekko po"

              Jest owocowo (od chmielu i z ciemnego utlenienia) oraz palono. Niby wodniste, ale finisz jednak wyraźny i pełny. W miarę lekkie i goryczkowe czarne IPA (choć bardziej przypomina american prawie dry stout) . Dobre i dość smakowite.
              Attached Files
              Last edited by dlugas; 09-09-2016, 09:27.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny z rubinowym odcieniem pod światło [4.5]
                Piana: Średnio obfita. Ładnie przybrudzona. Nieźle z trwałością. Ładnie oblepia szkło [4]
                Zapach: Głównie odzywają się kawa z nutami zbożowymi oraz czekolada. Są też ciekawe nuty słodkawe. Za to chmielu nie czuć praktycznie wcale, co - widząc wymienione w składzie USy - jest sporym rozczarowaniem [3.5]
                Smak: Piwo smakuje jak dość klasyczny stout. Kawa, czekolada, zbożowość, trochę nut palonych. Za to - tak jak w zapachu - zapowiadanej w składzie chmielowej Ameryki jest bardzo mało. Szkoda [3.5]
                Wysycenie: Dość niskie. Odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: Jak cała seria wrężelowa. Do mnie to nie trafia. Plus za b. dokładny skład i parametry [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemnego brązu, pod światło był rubinowy. Piwo z lekkim zamgleniem od osadu. [4.5]
                  Piana: Nie tworzy warstwy, znika całkowicie... jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. [1]
                  Zapach: Kawowy, czekoladowy, kakaowy oraz palony... Powinno buchać ,,Ameryką". [3]
                  Smak: Kawy, czarnej czekolady, słodów palonych z odrobiną żytniej pikantności... daleko, daleko w tyle ledwo wyczuwalne cytrusy i iglaki. Piwo o ciut gęstszej konsystencji. [3.5]
                  Wysycenie: Mogłoby być wyższe. [3.5]
                  Opakowanie: Ze starszą etykietą jak u dlugasa, podany pełny skład, firmowy kapsel... [3.5]
                  Uwagi: Warka do 15.03.2017, wypite 3.02'17. Piwo płytkie, amerykańskie chmiele praktycznie niewyczuwalne, mimo lekko oleistej tekstury momentami wydawało się wodniste. ABRA, bardziej przypomina klasyczne stouty. **258**

                  Moja ocena: [3.125]

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnobrązowy, prawie czarny, pod światło rubinowe przebłyski [4]
                    Piana: drobnoziarnista, z początku obfita, ale krótkotrwała [3.5]
                    Zapach: najbardziej mi się kojarzy z owocami koli: słodki, czekoladowy, trochę cytrusowy [4.5]
                    Smak: wodnisty, kawowy, cytrusowy (intensywna skórka grejpfruta, mimo że piwo prawie miesiąc po terminie), końcówka palona i nieco żywiczna. ogólnie mocno kwaskowate i przez posmak koli przypomina trochę whisky z colą i cytryna [3]
                    Wysycenie: nieco za mocne [3]
                    Opakowanie: biały kapsel browaru; etykieta lepsze niż te poprzednie (chociaż z trzech projektów bardziej podobała mi się inna grafika niż ta, którą ostatecznie wybrali), dziki zachód + jakieś masońskie symbole (czaszka z jednym okiem i trójkąt), nieco kiczowaty, ale ciekawy efekt daje każdy wiersz pisany innym fontem; bardzo dużo szczegółów, łącznie z temperaturą fermentacji, przechowywania i serwowania poza tym etykieta się mocno pomarszczyła podczas przechowywania - pierwszy raz coś takiego widziałem [4]
                    Uwagi: warka do 15/03, pite tydzień temu. chyba wcześniej nie widziałem żeby ktoś wymieniał w składzie mech irlandzki

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎