Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Pielgrzym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Pielgrzym

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Ciemnobursztynowe, opalizujące, po barwie widać, że to jednak nie dubbel.

    Aromat:

    Nuta górna: wszechobecna pszenica, lekko rodzynki, pachnie belgiem, ale to saison i w dodatku po terminie. Nuta dolna: ściółka leśna, jakby była kolendra, tobym nań stawiał, ale to pewnie znowu rodzynki. Ciągnie się za tym stajnia.

    Smak:

    Leciutkie, ściągające, nawet z nutami octowymi, wyraźnie utlenione, chmiel zna swoje miejsce. Lepiej smakuje jak pachnie, choć dubbel to nie jest żadną miarą, ale smaczny belg, dziki saison.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • yoxik
      Senior
      • 10-2012
      • 427

      #3
      Profesja: Pielgrzym
      Ekstrakt: 16.5% wag. | Alkohol: 7.1% obj. / 5.325% wag.

      Piana drobna ale znika szybko. Kolor mętne złoto. Aromat jest Belgia, estry, lekko dzikie klimaty, pszeniczne nuty słodowe, bardzo przyjemne. Smak jest Belgia, pszeniczna słodowośc, kwasek i dzikość. chmielenie klasyczne alkohol ukryty. Piwo poszło w dziką stronę, wszystko tu gra dobre piwo.
      Również tutaj
      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno-miedziany, przejrzysty pod światło. [4.5]
        Piana: Średnio-niska, drobne pęcherzyki, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Lekko trąca czekoladą, rodzynki, słodowy, opiekany, karmel, słodki, średnio intensywny - w porządku. [3.5]
        Smak: Opiekany, jakby przypalony karmel, słodowy, ciemne owoce, trochę goździka/drożdży, gładkie, średnio pełne, średnio-niska goryczka. [3.5]
        Wysycenie: Niskie - nie w stylu, ale tragedii nie ma. [2]
        Opakowanie: Komplet informacji, etykieta jest całkiem ładna z wyjątkiem ciemnofioletowego paska idącego przez środek, na tle tego paska czarna czcionka - przez co część tekstu jest niewidoczna. [3]
        Uwagi: Ciekawe piwo, nie do końca jest to dubbel, złe nie jest, ale raczej nie powtórzę, wolę belgijskie dubble. Warka do 30.09.2017.

        Moja ocena: [3.45]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: miedziany, lekko opalizujący z wiśniowymi refleksami pod światło [4.5]
          Piana: beżowa początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzy, opadając pozostawiła minimalny ślad na szkle. [4]
          Zapach: początkowo typowo belgijski. Słodowy, czerwone owoce, suszone typu rodzynki, morele. Z czasem dochodzą nuty winne, drożdżowe, a także …kawowe! Po ogrzaniu czuć więcej nut winnych i szampańskich. [3.5]
          Smak: ponownie dominują słody, czerwone owoce, rodzynki, także kawa. Na finiszu leciutki kwasek oraz …znów nuty kawy z czekoladą. Goryczka minimalna, w nucie ziołowej. [3.5]
          Wysycenie: średnie do niskiego - optymalne [4.5]
          Opakowanie: ładna eta i b. dobre info na kontrze. [4.5]
          Uwagi: Piwo jest nieco słodkawe, trochę zamulające ale nieznacznie. Średnio-pijalne przy tym bardzo smaczne.

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, mętny, nieprzejrzysty. [3.5]
            Piana: Beżowa, drobna, niebyt wysoka, ale trwała. Po otwarciu butelki musiałem zrobić przerwę na posprzątanie kuchni... . [3]
            Zapach: Powiew lakierniczy, nuta karmelu i owoców, lekko także podsuszanych. [3.5]
            Smak: Kawa, karmel, kwasek, owoce, słód palony. Straszny misz-masz, jakoś mnie nie porywa jednak. [3.5]
            Wysycenie: W paszczy musuje, choć chyba nie powinno. O zaświnieniu kuchni pisałem wyżej... [3]
            Opakowanie: W stylu "Profesji", proste, dość zlewające się w serii. Mnie odpowiada średnio. [3.5]
            Uwagi: Liczyłem na fajne, lekko przyciężkie piwo na wieczór.
            Zawiodłem się poważnie, przede wszystkim dlatego, że nie fascynuje mnie sprzątanie wieczorne kuchni. Zapachowo i smakowo także średnio... .

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎