Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie do miłośników czeskiego piwowarstwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    Pytanie do miłośników czeskiego piwowarstwa

    Z początkiem przyszłego roku planuję odwiedzić kilkanaście, ważnych z mojego punktu widzenia, czeskich browarów (m.in. Rohozec, Svijany, Klášter, Ferdinand, Hubertus, Rebel, Rychtář, Měšťanský pivovar v Poličce, Černá Hora).

    Jako, że są to browary stricte przemysłowe, chciałbym również odwiedzić jakiś czeski browarek, do którego można wstąpić i wieczorową porą. Najlepiej do takiego, w którym oprócz dobrego jadła, oferowana jest typowa piwna klasyka (fanaberie mnie nie interesują).

    I tutaj do was kieruję moją prośbę. Wskażcie mi kilkanaście znakomitych browarów działających w kraju Środkowoczeskim, Pardubickim oraz na Wysoczyźnie. Najlepiej, gdyby funkcjonowały one na głębokiej prowincji lub w małym miasteczku. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

    Ps. Panowie Pendi, Dadek, Darekd, Bastion, Karol1000, po cichu liczę na was
    Piwna turystyka według abernackiego
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Nie bardzo rozumiem o co pytasz. To mają być browary spoza tej listy? Z piciem z tanku wieczorami to może być problem. Jeśli zaś chodzi tylko o biesiadowanie, to w większości z wymienionych posiedzisz do wieczora przy dobrej strawie (Rohozec, Svijany, Klášter, Hubertus, Rebel, Černá Hora).
    Last edited by Pendragon; 03-12-2015, 20:50.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Tak, mają być to browary spoza tej listy. Małe wiejskie browary, oferujące dobre piwo.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Poleciłbym ci Kozliczka (Horny Dubenky), ale ten nie ma akurat knajpy przy browarze.
        Za to znam miejsce o niepowtarzalnym klimacie na peryferiach Jihlavy, gdzie go serwują.
        Miejsce, które przy każdej okazji polecam - Hostinec U Lípy, Jihlava, Zborná 16
        Hostinec U Lípy - Zborná - Jihlava. Příjemné posezení.

        Dojazd do Jihlavy autobusem miejskim, raczej tylko w dni robocze, bo w weekendy to tylko kilka kursów.

        Piwo to też serwowano w Poppelinie, ale teraz jest tam... browar. Nie wiem jak z jakością piwa.
        Last edited by Pendragon; 03-12-2015, 21:02.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Arturze, tym razem to ty mnie nie rozumiesz
          Interesują mnie jedynie sprawdzone gospody z własnym browarem.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Nie wiem, czy można polecić, ale może Ci to odpowiadać

            W miasteczku można też napić się innych piw w kilku knajpach.
            Tylko pytanie, czy warzą przez zimę.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Arturze, tym razem to ty mnie nie rozumiesz
              Interesują mnie jedynie sprawdzone gospody z własnym browarem.
              Rozumiem, naginam tylko, bo mile wspominam to miejsce.

              Polecić to ci mógłbym Miletin, ale ten zimą nie warzy.
              Last edited by Pendragon; 03-12-2015, 21:08.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                Tutaj browary w ktorych bylem i moge polecic

                stredocesky:
                Antos Slany
                poddžbánský pivovar Mutejovice (tu browar schowany w przybudowce, trzeba sie umowic na zwiedzanie)
                Zámecký dvůr Všeradice

                pardubicky:
                Veselka litomysl (browar na zapleczu, trzeba sie dogadac zeby zajrzec)
                pozatym bylem np w Faltusie i tam tragedia totalna jesli chodzi o piwo

                Vysocina:
                Akciový pivovar Dalešice (na zwiedzania musisz sie umowic ale nie robia problemu, bylismy we dwojke i pokazali nam browar, z tym ze nie wiem czy to tez opcja na wieczor - browar znany z filmu postriziny)
                Radniční pivovar Jihlava
                Podklášterní pivovar Třebíč (tu browar tez na zapleczu, trzeba sie umowic na zwiedzanie)
                LP

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Czy 25 tys. Pelhrimov to za duża skala?
                  Restaurace Střepina pełni rolę lokalu firmowego browaru Poutnik, który mieści się po sąsiedzku. Byłem, jadłem, piłem i polecam.
                  Restaurace Střepina - celodenní stravování v Pelhřimově. Hotová jídla, široký výběr minutkové kuchyně. Pořádáme svatby, večírky a firemní akce.
                  Last edited by Pendragon; 04-12-2015, 22:04.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy 25 tys. Pelhrimov to za duża skala?
                    Restaurace Střepina pełni rolę lokalu firmowego browaru Poutnik, który mieści się po sąsiedzku. Byłem, jadłem, piłem i polecam.
                    www.penzionlucerna.cz/cz/strepina.php
                    Tam akurat już byłem , podobnie jak w Podklášterní pivovar Třebíč. Tak czy owak, dzięki za sugestie.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      No to wybierz sobie coś z mapy

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tutaj browary w ktorych bylem i moge polecic

                        stredocesky:
                        Antos Slany
                        poddžbánský pivovar Mutejovice (tu browar schowany w przybudowce, trzeba sie umowic na zwiedzanie)
                        Zámecký dvůr Všeradice


                        pardubicky:
                        Veselka litomysl (browar na zapleczu, trzeba sie dogadac zeby zajrzec)
                        pozatym bylem np w Faltusie i tam tragedia totalna jesli chodzi o piwo

                        Vysocina:
                        Akciový pivovar Dalešice (na zwiedzania musisz sie umowic ale nie robia problemu, bylismy we dwojke i pokazali nam browar, z tym ze nie wiem czy to tez opcja na wieczor - browar znany z filmu postriziny)
                        Radniční pivovar Jihlava
                        Podklášterní pivovar Třebíč (tu browar tez na zapleczu, trzeba sie umowic na zwiedzanie)
                        W stredoceskim dodam jeszcze Energon Obořiště polecam gorąco szczegołnie ze względu na świetne jedzenie i piwa w normie. Pozatym jest też nocleg za 600kc za os. Można tu miło spędzić popołudnie
                        LP

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎