Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Piwowarownia] Uitu Pitu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Piwowarownia] Uitu Pitu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zmętniona pomarańcz [4.5]
    Piana: Początkowo obfita, opadła zostawiając ślad na szkle [3.5]
    Zapach: Amerykańskie chmiele na pierwszym planie plus zbożowe słody [4]
    Smak: Słodycz i zbożowość słodów z kwaskiem kontra spora goryczka grejpfrutowa i lekko ziołowa. Lekko odczuwalny alkohol. [4]
    Wysycenie: Średnie, świetnie poprawia pijalność [5]
    Opakowanie: Trochę gimnazjalne ale poprawne z dawką info. [4]
    Uwagi: Dobrze zbalansowany łit.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Kolor zmętniony, pomarańczowy. Piana écru obfita z początku, złożona z drobnych i średnich pęcherzy. Opadając (do drobnej warstwy na powierzchni), zostawiła ślad na szkle w postaci średniej wielkości pęcherzy.
      Aromat intensywny. Z butelki czuć było chmiele amerykańskie w stylu cytrusowym i tropikalnych owoców a potem zbożowe słody. Więcej doznań jest w szkle. Cytrusowe aromaty i owoców typu mango, marakuja mieszają się z limonką, agrestem i bukietem kwiatowym. Jest orzeźwiająco, minimalnie słodkawo.
      W smaku wyczuwalna jest baza słodowa, zbożowa z kwaskiem na finiszu. Słodycz kontruje intensywna (wyrazista) goryczka chmielowa w stylu amerykańskim (nowofalowy). Szlachetna goryczka grejpfrutowa i ziołowa (nieznacznie!) lekko osiada na języku.
      Alkohol lekko wyczuwalny pod koniec degustacji, objawia się też przez szczypanie lekkie w język i podniebienie.
      Piwo jest pół pełne, wysycenie jak na styl niezbyt wysokie. Dobry balans – wyszło świetne, sesyjne piwo.

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Nie będę dokładnie oceniał bo piwo blisko terminu, kupione na promocji.
        Zapach już chyba trochę uleciał, są tropikalne owoce i lekkie masło.
        W smaku słodowość na optymalnym poziomie, nieprzesadzona słodycz i karmel, goryczka zdecydowana grejpfrutowa, mimo 70 ibu pije się lekko.

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy i nieprzejrzysty, pod światło odcień brązu. [4]
          Piana: Średniej wysokości, zbudowana z drobnych pęcherzyków, bardzo ładnie znaczy szkło... pierwsza wlewka była słabsza. Piana utrzymała się do końca. [3.5]
          Zapach: Egzotycznych owoców, pokrywający się z tym co napisano na etykiecie, trochę słodowości. [4]
          Smak: Grejpfrutów, pomarańczy, cytryn, marakui. Goryczka powyżej średniej cytrusowo-pestkowa. Lekkie piwo jak na swoje parametry (6.3%alk./16°), alkohol niewyczuwalny w smaku. [4]
          Wysycenie: Bardzo wysokie, szczypie w język. [4]
          Opakowanie: Może być, choć myślałem, że to nowy wypust z Antidotum (też mieli takie pionowe kłosy na ecie), podany skład i parametry, kapsel bez nadruku. [3.5]
          Uwagi: Termin do końca lipca 2016, wypite 23.lipca'16. Smakowało mi, ale jakoś pszenicznych smaków ciężko się doszukać... niezła IPA. **200**

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎