Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, English IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, English IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #2
    aromat: jak koncerniak
    kolor: bursztynowy, klarowne
    piana: mała
    smak: Bardzo wysokie nasycenie CO2 (jak u koncerniaków), lekki karmel, lekka tępa goryczka. To bardziej przypomina jakiegoś wojaka mocnego, niż english ipa... Goryczka jest zdecydowanie mała. Myślałem, że to naprawdę będzie ipa . Ale czego się spodziewałem za 5,50. Brak jakichkolwiek aromatów chmielowych. Piwo jest gorzkie, ale w ogóle nie przypomina to chmielu.

    5/10

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnobrązowy. [4]
      Piana: Białokremowa, dość wysoka, drobna i trwała. [4]
      Zapach: Słodowy i owocowy, sympatyczny, ale nic więcej... [3]
      Smak: Lekki karmel, owoce, słód palony lekki... Znowu głównie namiastka stylu. [3]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Doceniam pomysł serii (choć wątpię, czy oryginalny...), dopracowane wzornictwo i wykonanie, kapsel browaru. [4]
      Uwagi: Kolejne piwo "w serii", i znowu - czeka je daleki marsz w kierunku wzorca stylu, na dodatek pod górę .

      Moja ocena: [3.25]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnomiedziany, lekko zamglony. [4.5]
        Piana: Całkiem obfita, jasnobeżowa, dość trwała, równomiernie drobne pęcherzyki, delikatnie zdobi szkło. [4]
        Zapach: Karmel, trochę chlebka, delikatnie kwiatowy, bardzo słaby, choć całkiem przyjemny. [3]
        Smak: Na początku jakby półsłodkie, dalej wytrawne - alkoholowe, karmelowo-tostowa słodowość, lekko ponad średnia kwiatowa goryczka z palonymi akcentami, w posmaku nieprzyjemna alkoholowość. Umiarkowana pełnia. [3]
        Wysycenie: Średnio-wysokie - przesadzone. [2.5]
        Opakowanie: Prosta, czytelna i ładna etykieta, pełny skład. [4.5]
        Uwagi: Słabe, bądź co najwyżej przeciętne piwo. Bardziej przypomina słabsze odmiany bittera z alkoholem, niż English IPA. Warka do 30.06.2017.

        Moja ocena: [3.225]

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn z rubinowo-miedzianym odcieniem. Lekka mgiełka [4]
          Piana: Początkowo spora. Dość szybko opada. Wyraźne pozostałości na ścianach [3.5]
          Zapach: Mocno trzeba się wwąchać, intensywność mała. Są suszone owoce, lekutki karmel, wychodzi też alko. Chmielu nie wywąchałem [3]
          Smak: Goryczka rozczarowuje, jest niska i nie za ciekawa. Nie nawiązuje do nazwy. Ale piwo - zapominając o deklarowanym stylu - pije się całkiem przyjemnie. Spora pełnia słodowa, trochę suszonych owoców, lekutki karmel, tostowość. Skromna goryczka na finiszu nieco narasta, jest raczej ziołowa. Brak nieprzyjemnych posmaków. [3.5]
          Wysycenie: Początkowo za wysokie. Potem bardzo szybko ucieka [4]
          Opakowanie: Etykieta nawet spoko, trochę taka retro. Szkoda, że tak niechlujnie przyklejona, odłazi od butelki. Skład dokładny [3.5]
          Uwagi: Miałem nadzieję na łatwo dostępne angielskie IPA w stylu Bursztynowego z Zawiercia, ale to jednak nie ta liga. Gdyby dodali więcej chmielu byłoby lepiej. Data: 30.06.2017

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            Piwo tak nijakie, że nawet nie zrobiłem zapisków. W zapachu może odrobina Fuggles, ale poza tym ciężko to zakwalifikować do IPA, raczej ale, mogliby napisać po prostu English Pale Ale albo coś w ten deseń. Indii to na pewno nie widziało.
            Last edited by Petitpierre; 08-05-2017, 11:49.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • slyboots
              Senior
              • 03-2014
              • 292

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowo - brunatny, mętny [4.5]
              Piana: mała lecz ładnie oblepia szkło [3.5]
              Zapach: słód, słodycz, karmel, alkohol [3]
              Smak: słód, landrynki, owoce suszone, karmel, średnia groyczka w sam raz, zioła, lekka słodycz, treściwe, lekki alkohol, chmiel [4]
              Wysycenie: średnie poprawne [4]
              Opakowanie: Jest opis, graficznie poprawnie, podoba mi sie [4]
              Uwagi: UWAGI:
              Warka: 06/03/2018 P1

              Składniki: doda, słody: pilzneński, monachijski, karmelowy jasny; chmiele: Magnum, Admiral, East Kent olding, Pilot; drożdze górnej fermentacji S04.

              alk. 6,3% obj.;ekstr. 15% wag.

              Jak dla mnie jest to dobre piwo godne polecenia. Picie sprawia mi przyjemność i pozytywne doznania smakowe.

              Pozdrawiam

              Moja ocena: [3.625]
              Attached Files
              Last edited by slyboots; 10-07-2017, 16:00.

              Comment

              • AaLeX
                Senior
                • 07-2011
                • 569

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny, bursztynowy. [4.5]
                Piana: Trwała, został spory kożuch do samego końca. [5]
                Zapach: Czuć słód ale taki średnio dla mnie przyjemny. [3]
                Smak: Mała goryczka, ale jest. Czuć suszone owoce, trochę chmielu, dość delikatne ale smaczne. [4]
                Wysycenie: OK. [4]
                Opakowanie: Szklana butelka ale z porcelanowym korkiem. Biało-niebieska etykieta, skromne to ale w miarę ładne. [4]
                Uwagi: Piwo moje miało 5,6 % alkoholu, ekstrakt 15%. Dostałem je w prezencie, dość ciekawe, jednak bardzo drogie, więc raczej sam nie kupię. Cena na opakowaniu była 6,60zł więc gruba przesada.

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękna herbaciana/bursztynowa barwa, umiarkowanie ciemna. Piwo leciutko mętne, opalizujące. [5]
                  Piana: Średnia, lekko beżowa, niejednorodna. Dość szybko opada i redukuje się do resztek. [3]
                  Zapach: Średnio-mocny, karmelowy z suszonymi owocami. Czasem jakieś nuty ziołowe. Mało wyrazisty. [3.5]
                  Smak: Karmel, owoce bardzo dojrzałe i suszone. Początkowo trochę landrynkowy smak (z czasem na szczęście zanika). Na koniec bardzo fajna ziołowa/korzenna goryczka. Umiarkowanie intensywna, długa. Posmak słodki, karmelowy. Piwo wyraźnie słodkie. Goryczka bardzo fajna, ale karmelowa słodycz za duża, przeszkadza. [3.5]
                  Wysycenie: Małe, trwałe. Odrobinę więcej by fajnie było. [4]
                  Opakowanie: Prosta grafika i kolorystyka. W sumie fajnie wygląda. Parametry podane. Zamknięcie na patent też fajne, powszechnie stosowane tylko przez ten browar. [3.5]
                  Uwagi: Gdyby zmniejszyć słodycz, było by naprawdę fajne piwo w klasycznej odsłonie. Coś dla tych, którzy nie koniecznie muszą mieć "A" przed nazwą stylu.

                  Moja ocena: [3.55]
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, wpadający w lekki brąz; pod światło pomarańczowy, mętne. [4]
                    Piana: Niezbyt obfita, dość szybko opadła do cienkiej warstwy. [3.5]
                    Zapach: Słodowy, trochę nut owocowych i karmel. [3]
                    Smak: Mocno słodkie z nutami owocowymi. Czuć też karmel, coś jakby miód i posmaki ziołowe. Goryczka przy tej słodyczy i treściwości zdecydowanie za niska. [3]
                    Wysycenie: średnie [4]
                    Opakowanie: Podobne do innych w serii Browaru Staropolskiego. Pełen skład, firmowy kapsel. [4]
                    Uwagi: Zdecydowanie za mało nachmielone, poza stylem. Do wypicia jako słodkie, deserowe piwo, choć pod koniec karmel był już męczący.

                    Moja ocena: [3.2]
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    • wojtasz
                      Junior
                      • 01-2004
                      • 20

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrązowy, nieprzejrzysty [4]
                      Piana: Początkowo dość ładna, drobnopęcherzykowa, potem właściwie brak, pozostałości z początkowej piany osadziły się na szklance [3.5]
                      Zapach: Zdecydowanie słodowy, chmiel niespecjalnie wyczuwalny [3.5]
                      Smak: Początkowo goryczka wyraźna, całkiem fajnie spasowana z dość ciężką słodowością. Przy końcu mniej jest goryczy, a więcej landrynek. Choć to IPA, to nie spodziewałem się jakiejś wielkiej goryczki, więc w sumie pozytywne zaskoczenie. [3.5]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, nieprzeszkadzające [4]
                      Opakowanie: Zielony kapsel golas, etykiet niespecjalnie się wyróżnia, ale też nie odrzuca [3.5]
                      Uwagi: Kupione w nowym Carrefourze w zielonogórskim Focus Mall. Nabyłem dla spróbowania i szczerze mówiąc byłem pozytywnie zaskoczony, bo goryczka faktycznie dominowała, przynajmniej na początku. Czy powtórzę? Nie wiem, bo słodowość jest jednak dość ciężka.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎