Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, French Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, French Saison

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, mało zmętnione piwo. [3.5]
    Piana: Biała, bardzo krótka, właściwie brak piany. [2]
    Zapach: Sos sojowy i sos grzybowy z maggi na dokładkę. Trochę na siłę doszukałem się skórki od pomarańczy, aromatu siana oraz coś dzikiego. [3]
    Smak: Nigdy bym nie zgadł, że to saison. Tępa i męcząca goryczka, w odczuciu metaliczna, może i trochę ziołowa, ale też chemiczna jak jakieś zlewy ze szpitala. [2]
    Wysycenie: Trochę za duże, odbija mi się jodyną zmieszaną z maggi [3]
    Opakowanie: Najlepszy punkt programu, opis jednak nieadekwatny do tego co wypiłem. Skład pełny, kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Wypiłem pierwszy i ostatni raz, gorszego '' sezą '' nie znam.
    Data 17.08.2017.

    Moja ocena: [2.575]
    Last edited by DariuszSawicki; 17-11-2016, 15:51.

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Bardzo korzenne, wyraziste, pełną gębą. Dobre, ciekawe piwo, ale nie saison, bo dość ciężkie i słodkie.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnopomarańczowy, lekko zmętniony. [5]
        Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. Do końca utrzymywał się pierścionek piany. [4]
        Zapach: Przyjemny, na pierwszym palnie przyprawy (gożdziki, pieprz), do tego trochę owoców (brzoskwinia, banan, pomarańcza). [4.5]
        Smak: Początkowo spora słodycz, posmak przypraw, owoców i lekko guma balonowa, po chwili wyraźnie zaznaczona ziołowa goryczka. Piwo jest w smaku dość treściwe, ciężkie, wyklejające usta. Momentami wyczuwałem odrobinę metaliczności. [4.5]
        Wysycenie: Dość wysokie, to nieco ratuje sytuację w kwestii pijalności. [5]
        Opakowanie: Graficznie nie porywa, ale nawet przypadła mi do gustu. Duży plus za pełen skład i firmowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: Nawet fajne piwo, na szczęście nie trafiłem na taki "kanał" jak mój przedpijca. Jedyny zarzut jak dla mnie to zbyt duży ekstrakt (choć piwo mieści się w stylu). Piwo przez to traci na pijaności i jest dość ciężkie w odbiorze. Zakupione w markecie za nieco ponad 4 zł, więc cena bardzo przyzwoita.
        Warka do 02.03.2018.

        Moja ocena: [4.5]
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #5
          Taki przyciężki, słodkawy, lekko alkoholowy weizen z nutą metaliczną. NIc nie poradzę, tak mi się skojarzyło.
          Piwo jak najbardziej wypijalne, tragiczne nie było, ale zachwycić się nie ma czym.
          I że to niby saison? Gdyby nie etykieta, chyba bym się nie domyślił.
          Raczej bez powrotu.
          07/09/2018

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎