Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Kings of the sun

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Kings of the sun

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, przejrzysty. [4.5]
    Piana: Ładna, całkiem wysoka, dość długo się utrzymuje. [4.5]
    Zapach: Niezbyt silny, owocowo-kwiatowy, winogrona (?). [4]
    Smak: Słodowy, słodkawy, owoce jak wyżej i cytrusy, goryczka dość wysoka i ostra, ale nie zalega. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Jak zwykle w formie. Choć klimatem to pasuje do Ameryki Łacińskiej, a nie do Nowej Zelandii [4.5]
    Uwagi: Smaczne piwo o dość wysokiej goryczce, dominuje w nim owocowa chmielowość o bliżej nie sprecyzowanym pochodzeniu, jest trochę cytrusów, trochę białych owoców (a szczególnie winogrona), ale brak jednej wyróżniającej się nuty. Ogólnie ok, zapach trochę słaby.

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, klarowny [5]
      Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, obfita, całkiem trwała, ładny lacing [4.5]
      Zapach: Melon, słodki, żywiczny, odrobina karmelu, średnio intensywny. [4]
      Smak: Owocowy, delikatna słodowa słodycz, zbożowy, ziołowe, lekko cyrusowe, odrobina pieprzności, średnio-wysoka goryczka, lekko ściągająca, wytrawny ziołowy finisz. [4.5]
      Wysycenie: Niewysokie, w porządku [4]
      Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. Też mnie zastanawia co ona ma do Nowej Zelandii. [4.5]
      Uwagi: Kolejne smaczne piwo od Radugi, pokazuje nowozelandzkie chmiele od najlepszej strony.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klarowny bursztyn wpadający w czerwień; jak płynny zachód słońca. [5]
        Piana: Brudnobiała, nieprzesadnie obfita, ale wyraźna. szybko się redukuje i łatwo daje wzbudzać. [4]
        Zapach: Kwiatowo-owocowo-miodowa mieszanka, która kompletnie mnie nie przekonuje. Mało wyrazisty i nie nazbyt przyjemny bukiet. [3.5]
        Smak: Konglomerat korzennych odcieni goryczy na podkładzie z czerwonych owoców. Wyczuwalne nuty przyprawowe. Piwo nieco męczące i niezbyt pijalne. W moim odczuciu - nie bardzo udane. [3.5]
        Wysycenie: Za wysokie. Po odstaniu - do przyjęcia. [4]
        Opakowanie: Konsekwentny styl i charakter etykiet Radugi. Kapsel czarny, mocno osadzony. Na moim egzemplarzu były lekkie ślady rdzy. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
          Piana: Średnie pęcherzyki, oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
          Zapach: Żywica, winogrono, lekka nafta. Niezbyt intensywny ale przyjemny. [4]
          Smak: Żywica, cukierek, słód. Goryczka średnia w stronę wysokiej, łodygowa, lekko zalegająca. [4]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Jak zwykle świetna etykieta i w miarę dokładny skład. [4]
          Uwagi: Warka 26.06.16 Smaczne, poprawne, zbalansowane. Nowozelandzki chmiel na poziomie który nie zalatuje mi siarką.

          Moja ocena: [4.05]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 09-01-2016, 00:40.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, lekko zamglony [4.5]
            Piana: Jasna, głównie z drobnych pęcherzyków, opadła do małej warstwy na powierzchni i zostawiła minimalny ślad na szkle. [4]
            Zapach: Od chmieli: owoce tropikalne w tym pomarańcza, trochę cytrusów, żywica i zioło [4.5]
            Smak: Słody w nucie karmelu i zboża kontra wyraźna goryczka w nucie grejpfrutowej oraz ziołowej. Z czasem dochodzi pieprzowość [4]
            Wysycenie: Średnie [3.5]
            Opakowanie: Etykieta wzorowana/inspirowana bieda-filmem plus kontra z dostateczna informacją [4]
            Uwagi: Nowozelandzkie chmiele bardzo mi się spodobały

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy z lekkim zmętnieniem. [4]
              Piana: Odrobinę przybrudzona biel, złożona z drobnych pęcherzyków, średnio wysoka, całkiem trwała. [4.5]
              Zapach: Mało słodu, są jakieś kwiatki i trochę landrynki. Ogólnie dominują owoce tropikalne z lekkim muśnięciem trawy. [4]
              Smak: Ponownie mało słodu, jest tylko trochę zboża. Goryczka jest wysoka, po jakimś czasie trochę męcząca, mocno pestkowa. W odczuciu również grejpfrut i żywica. [4]
              Wysycenie: Ciut za wysokie. [3.5]
              Opakowanie: Typowa stylistyka Radugi, ładna etykieta, kontra już mniej. Skład właściwie pełny, papier niezbyt dobrej jakości. [3.5]
              Uwagi: Smaczne, ale mało pijalne piwo i raczej nie na upały.
              Warka 15.11.2016.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                aromat: przyjemny chmielowy. nie są to owoce. raczej trawa, las itp.
                kolor: bursztynowy
                piana: na początku jest średnia, ale szybko opada
                smak: Jest solidna goryczka. W smaku czuć też aromaty chmielowe. Goryczka jest bardzo duża...
                Do wypicia, ale goryczka jak dla mnie zbyt ogromna
                5/10
                Last edited by melor; 18-07-2016, 19:17.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Klarowny bursztyn. [4]
                  Piana: Biała, średniodrobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
                  Zapach: Karmel, owoce i ślad cytrusowy. [4]
                  Smak: Goryczka, nieprzesadzona, lekkie cytrusy, w typie mandarynki, delikatny słód. [4]
                  Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                  Opakowanie: W stylu Radugi, ale nieco zmiękczonym. Nawet mi się podoba... [4]
                  Uwagi: Smaczne piwo. Konkretne, wyważone, nieprzegięte. Polecam .

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Herbaciany, bursztynowy, leciutko mętny. Bardzo ładny. [4.5]
                    Piana: Minimalnie beżowa, mała / średnia, niejednorodna, średnio trwa. Przeciętna. [3]
                    Zapach: Zapach zdecydowanie chmielowy. Chmiel żywiczny. Gdzieś daleko pod spodem słód, karmel. [4]
                    Smak: Może piwo nie jest bogate w jakieś smaczki i niuanse, ale jest bardzo smaczne. Dominuje mocna żywiczność chmielowa. Do tego ciut suszonych owoców, może karmelu. Goryczka wyraźna, średnia i średnio długa. Posmak długi żywiczny. Świetnie skomponowane piwo. Po każdym łyku chce się wziąć następny. [4.5]
                    Wysycenie: Odpowiednie, średnie w mocy i wielkości bąbelków. Dość trwałe. [4]
                    Opakowanie: Niezłe, ale Raduga ma ładniejsze. Parametry podane, kapsla firmowego brak. Ładna kolorystyka. Największym mankamentem jest jednak rozminięcie się etykiety i nazwy (meksykańskie klimaty) z rodzajem piwa (nowozelandzka IPA). Czy nie lepiej było sięgnąć po coś Maoryskiego? [4]
                    Uwagi: Bardzo smaczne piwo. Dla mnie jedna z lepszych IPA na rynku. Dobrze zbalansowane i dużo żywicy w smaku. Do powtórki.

                    Moja ocena: [4.125]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • KlossJ23
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 136

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Cytrynowożółty, mętny [4.5]
                      Piana: Srednio- i drobnopęcherzykowa, trwała [4]
                      Zapach: Rześki, owocowo-cytrusowo-żywiczno-chmielowy, niestety niezbyt intensywny [4]
                      Smak: Słodkawy smak tropikalnych owoców (papaja, brzoskwinia, winogrona z odrobiną banana i cytryny) skontrowany sporą ziołową goryczką pozostawia wrazenie równowagi między wytrawnoścą a słodowością [4]
                      Wysycenie: Nieco zbyt wysokie [3.5]
                      Opakowanie: Ładna stylowa etykieta w firmowej konwencji, zawierająca większość istotnych informacji o piwie [4]
                      Uwagi: Odnoszę wrażenie że oceniam inny produkt niż większosć przedpiśców. Przede wszystkim kolor zdecydowanie żółty, odmienny od prezentowanego na fotkach, a smak i aromat wykazuje zupełny brak karmelu.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Uwagi: Odnoszę wrażenie że oceniam inny produkt niż większosć przedpiśców.
                        Jeśli to niedawno kupione piwo, to na pewno oceniasz w złym miejscu.
                        Powinieneś tu:
                        Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                        Comment

                        • KlossJ23
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 136

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeśli to niedawno kupione piwo, to na pewno oceniasz w złym miejscu. Powinieneś tu: https://www.browar.biz/forum/showthr...light=king+sun
                          Uppsss.. to ja bym prosił szanownych adminów o przeniesienie mojej oceny we właściwe miejsce i skasowanie nieaktualnego komentarza. A oceniam zawsze w trakcie picia nieprzeterminowanego produktu, tym razem była to warka z datą ważności 0.4 2018
                          Last edited by KlossJ23; 12-03-2018, 12:14.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎