Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, [Solipiwko] Bruce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, [Solipiwko] Bruce

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brudna pomarańcz, mocno zmętnione. [4.5]
    Piana: Ładna, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
    Zapach: Intensywny. Grejpfrut, pomarańcza, żywica. Na drugim planie nutka słodowa. Bardzo przyjemny. [4.5]
    Smak: Oleiste, owocowe - grejpfrut, tropiki. Chmielowy charakter. Lekko drapiące przy przełykaniu. Goryczka średnia w stronę wysokiej, grejpfrutowa, krótka. [5]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Schludna etykieta, dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 01.07.16 Świetne piwo. Jedne z lepszych IIPA jakie piłem - idealnie trafia w moje gusta.

    Moja ocena: [4.7]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 23-12-2015, 20:22.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Bardzo dobre DIPA, gęste, z trwałą, średniobąbelkową pianą. W zapachu owoce tropikalne, las iglasty, biszkopty. W smaku gorzko-slodkie, coś jak pomelo i czerwona pomarańcza, orzeźwiające.
      Bardzo dobre, mocne piwo z adekwatną nazwą. Czy Bruce Willis, czy Bruce Lee, przy nieostrożnym podejściu wali w dyńkę...
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głęboki, pomarańcz, trochę czerwieni. [5]
        Piana: Gęsta, drobna, opada do niewielkiej warstwy jednak pozostaje do końca degustacji, ładnie zdobiąc szkło. [4]
        Zapach: Już po otwarciu bucha piękny wyraźny zapach owoców tropikalnych pomieszany z ciasteczkową słodowością. W tle nieco żywicy i igklaków. [5]
        Smak: Już po pierwszym łyku czuć, że piwo ma wysoki ekstrakt, jednak alkohol jest tutaj bardzo dobrze ułożony i nie gryzie po przełyku. W smaku dominuje wyraźna żywica z posmakiem owoców tropikalnych. Po chwili dochodzi przyjemna słodowość, jednak mocna goryczka czyni te piwo bardziej wytrawnym niż słodkim, czyli tak jak lubię. [4.5]
        Wysycenie: Średnio wysokie, pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Etykietka oszczędna, ale ładna z podanym pełnym składem. Kapsel czarny. [4.5]
        Uwagi: Świetna DIPA, zrobiona tak jak należy. Alkohol świetnie zamaskowany, a w aromacie i smaku dominują owoce tropikalne, całość jest dobrze pijalna i nie zalepia słodowością jak niektóre piwa w tym stylu. Szacunek dla Wojta, że zamiast pogoni za nowościami skupia się na swoich piwach i zawsze świetnie mu to wychodzi. Żałuję, że jeszcze nie udało mi się dorwać Chucka

        Moja ocena: [4.65]

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowe, lekko zamglone. [4.5]
          Piana: Obfita, drobna, gęsta, opada powoli, zdobi szkła. [4.5]
          Zapach: Słodki, tropikalny, lekko sosnowy, kwiatowy. [4]
          Smak: Dosyć słodkie, pełne, słodowe, kwiatowe, żywiczne. Goryczka średnia, grejpfrutowa, przyjemna. Alkohol wyczuwalny dopiero w przełyku. [4]
          Wysycenie: Niskie. [3.5]
          Opakowanie: Fajne. [4]
          Uwagi: Smaczne, dobrze ukryty alkohol, lekko przeszkadza wyraźna nuta kwiatowa.

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            Browar Jana: [Solipiwko] Bruce
            Ekstrakt: 20.5% wag. | Alkohol: 8.9% obj. / 6.675% wag.

            Piana drobna trwała zdobi szkło. Kolor pomarańcza mętny, Aromat intensywne cytrusy żywiczny, białe owoce. Smak mocne chmielenie, uderzają chmiele w postaci cytrusów, żywicy do tego dochodzi pełnia słodowa lekka słodycz i wysoka goryczka. Wszystko tu gra piwo pije sie przyjemni i szybko alkohol ledwie wyczuwalny bardzo dobre.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
              Piana: Wielka, jak z ubitych białek, trwała, zostaje spory kożuch. [5]
              Zapach: Słodkawy, owocowy i zbożowy, słaby. [3.5]
              Smak: Słodowy, słodkawy, lekko zbożowy, cytrusowa chmielowość i taka goryczka (średnia/wysoka), czuć moc, ale nie alkohol. [4]
              Wysycenie: Niskie. [4.5]
              Opakowanie: Estetyczne, wszystkie dane wypisane, kapsel golas. [4]
              Uwagi: Niezłe piwo, czuć że to Imperial AIPA, ale na szczęście alkohol jest ukryty. Szkoda, że zapach jest tak nikły. Goryczka całkiem wysoka, jak na ten styl. Piłem lepsze polskie IAIPA, ale i tak jest dobre. Gęste, treściwe, do powolnej degustacji.

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowy zmętniony. [4.5]
                Piana: Niewysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatny lacing. [3.5]
                Zapach: Owoce tropikalne, sosnowo-żywiczny, na początku trochę słaby, po ogrzaniu średnio intensywny. [4]
                Smak: Mocne i treściwe, gładkie, słodkawe, troszke karmelowe, żywiczne, wysoka ziołowo-grejpfrutowa goryczka, lekko ściągająca, trochę zalegająca, alkohol delikatnie wyczuwalny, ale dość dobrze ukryty, a piwo było bliskie temperatury pokojowej. [4]
                Wysycenie: Delikatnie ponad niskie, odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: Prosta, ale całkiem ładna i czytelna etykieta, komplet informacji. [4.5]
                Uwagi: Smaczne piwo, ale na naszym rynku w tym stylu jest dużo konkurencji, która wypada na równi albo lepiej.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Herbaciana, zamglone. [4.5]
                  Piana: Średnia, drobno- i średniopęcherzykowa, średniotrwała. [4]
                  Zapach: Słodki, multiwitamina. Spod nut chmielowym wychodzi wyraźna słodowość. [4]
                  Smak: Piwo jest słodkie, owocowe, żywiczne, delikatnie kwiatowe, z wyraźną i intensywną goryczką. Piwo jest całkiem gęste, lekko zaklejające. Goryczka lekko alkoholowa, ale przyjemna, szlachetna, krótka. Piwo jest wyjątkowo degustacyjne, takie do dłuższego sączenia - piłem je dobrą godzinę. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie w kierunku średniego, idealne. [5]
                  Opakowanie: Etykiety browaru Solipiwko bardzo mi się podobają - zawierają wszystkie potrzebne informacje. [5]
                  Uwagi: Data przydatności do spożycia: 01.07.2016 r.

                  Moja ocena: [4.325]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎