Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Bożonarodzeniowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Bożonarodzeniowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny. [5]
    Piana: Ładna, raczej wysoka, beżowa, niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Jeśli ktoś lubi pierniki, to mu się spodoba. Bo to piwo właśnie jak piernik pachnie. Właściwie to pachnie jak moczka, którą moja babcia robiła na święta. A do tego karmel oraz akcenty palone. [4.5]
    Smak: Pierwszy łyk i niestety - alkohol jest nieprzyjemny, nachalny, agresywny. Kiedy już podniebienie się do niego przyzwyczai, do głosu dochodzą ciemne słody, paloność, gorzka czekolada, a także przyprawy - z którymi, według mnie, nie przesadzono. Piwo sprawia wrażenie ciemnego, ciężkiego piwa z dodatkiem przypraw, nie jest tak, że piwo jest dodatkiem do przypraw, jak to czasem bywa w przypadku piw świątecznych. [3.5]
    Wysycenie: Prawie brak, więc OK. [5]
    Opakowanie: Plus za zalakowany kapsel, skład pełen, etykieta nawet przyjemna. [4.5]
    Uwagi: Kupione za 7,10 w pobliskim sklepie monopolowym. Całkiem w porządku, ale ten alkohol odbiera połowę radości z picia; musi się jeszcze ułożyć.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Prawie czarny. Pod światło nie widzę przebłysków. Czyżby zmętnione ? [5]
      Piana: Taki kolor piany miał cztery lata temu Porter Warmiński. Niestety, w tamtym piwie była trwała, a tu szybko opadła. [3.5]
      Zapach: Piernik i lekki goździk. [3]
      Smak: Tu już lepiej i wyraźniej. Słód bez karmelu po pierwszym łyku. Po drugim łyku ziołowa i pieprzna nalewka, a po trzecim nawet trawiasta i pokrzywowa goryczka. Piwo jest znośne, nie przesadnie słodkie, a alkohol jest ukryty [4]
      Wysycenie: Bardzo niskie, odpowiednie. [4.5]
      Opakowanie: Kapsel jest zalakowany czymś nieprzyjemnym w dotyku. Etykieta wąsata, typowa dla tego browaru i przypominająca Mikołaja na etykiecie. Kiedy w końcu ludzie oddadzą w to święto cześć Panu Jezusowi, a nie jakiemuś marketingowemu przebierańcowi z zapijaczoną gębą znaną z Coca Coli ? [3.5]
      Uwagi: Nie lubię piw świątecznych, są albo za słodkie, albo zbyt przyprawowe. To jednak mi smakowało. Raz do roku właśnie o tej porze można wypić.
      Piwo z datą do 01.06.2016.

      Moja ocena: [3.65]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-brązowy, wpadający w czarny, nieprzenikniony [4.5]
        Piana: praktycznie brak. [2.5]
        Zapach: ciemnych słodów z czekoladą i karmelkiem plus pierniczek. Czuć też przyprawy korzenne: goździk, imbir, ale nade wszystko piernikowe nuty. [4.5]
        Smak: ciemne słody z karmelkiem i czekolado-kawowymi nutami. Kwasek i to wyrazisty na finiszu. Dalej wchodzą przyprawy korzenne. Niestety, piernika tu mało. Goryczka ciut powyżej niskiej, ziołowo-palona. Alkohol daje trochę szczypania na języku i podniebieniu. Piwo jest zbalansowane, może kapinkę wodniste, za to wysoko pijalne [3.5]
        Wysycenie: w okolicach średniego - pasuje [4.5]
        Opakowanie: Świąteczna etykieta z b.dobrym info. [5]
        Uwagi: Piłem to piwo już na święta AD 2015 i wtedy też mi bardzo podeszło.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemnego brązu, piwo z wyraźnym osadem. [5]
          Piana: Niska i nietrwała (typowe dla gęstszych piw), brązowa, nietrwale osadza się na szkle, pozostawia po sobie kilka większych i mniejszych plam, na powierzchni utrzymuje się do końca. [3]
          Zapach: Ogólnie piernikowy, imbir najmniej wyczuwalny... momentami skojarzenia z ciemnymi piwami pszenicznymi, alkohol niewyczuwalny. [4]
          Smak: Gładkie o nieco gęstszej konsystencji. W smaku piernikowe, wyczuwalna czekolada, karmel, lekkie nuty palone, cynamonu i goździków i inne przyprawy używane do pierników. Piwo treściwe, lekko pikantne od przypraw, zalepia usta, ale nie jest mdląco słodkie. Alkohol objawia się w postaci lekkiego grzania w przełyku. [4.5]
          Wysycenie: Nie za wysoki, do końca. [4.5]
          Opakowanie: Samoprzylepna, całkiem przyjemna w odbiorze, podane składniki, ekstrakt, butelka była zalakowana. [4]
          Uwagi: Warka do 30.11.2018, wypite 11.11'18. **303** Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie "VI-go Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych Bractwa Piwnego". Recepturę stworzył Piotr Czechanowski. Po prostu pierniki w płynie. Lepiej mi smakowało od gościszewskiego Gwiazdora. Idealne by je trochę przetrzymać, już teraz było świetne!

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎