Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Robinsons, 9 Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Robinsons, 9 Hop IPA

    Duży też chce się podpiąć pod piwną rewolucję, więc zmienia etykiety na kraftowy minimalizm i chmieli czym popadnie. Nie inaczej uczynił także pozostający od początku w rękach rodziny Robinsonów browar ze Stockport, wypuszczając niedawno serię nowych piw, z których kilka trafiło w moje posiadanie.
    9 Hop IPA to, jak nazwa wskazuje piwo, do którego produkcji wykorzystano mieszankę 9 różnych chmieli, choć nie podano jakich. Przy takim nachmieleniu niestety nie podano wartości IBU. Trunek ma za to 6% alkoholu.

    Barwa bursztynowa. W pełni przejrzysta.
    Piana krótka. Jedyną pozostałością po niej zostaje po dwóch minutach cieniutka obrączka wokół szklanki.
    W zapachu możemy doszukać się co prawda nut cytrusów, perfum, i może jakiejś żywicy, aczkolwiek zastanawiające są silne rozpuszczalnikowe, niepokojące nastroje, które szybko zdobywają dominację w bukiecie. Gdzieś daleko, daleko udaje się złapać jeszcze cień ziarnistej słodowości.
    Smak jest specyficzny również. Po stronie chmieli są goryczkowe klimaty, ale szybko gasnące w ustach, lekko gryzące i pozbawione spodziewanej gamy estrów. Wychodzi za to spora słodowość o karmelowych smugach jak w przypadku bittera. I to w zasadzie tyle.
    Nagazowanie jest niskie. Zdecydowanie zbyt niskie.
    Butelka 330ml z zieloną papierową etykietą i kontrą stylizowanymi na lekki vintage. Wszędzie podkreślono, że hand crafted. Kapsel firmowy.

    Coś tutaj ewidentnie poszło nie tak. No chyba, że te chmiele to tak naprędce zgarnięte z dna wora, dodatkowo potwornie zwietrzałe. Chwalenie się, że jest ich 9 przypomina w tym przypadku zachęcanie do kupna gorącego kubka z powodu jego głębokich, smakowych zalet kulinarnych. Dodatkowo mamy rozpuszczalnik w zapachu, co może sugerować błędy technologiczne. Ale rozumiem... duży wchodzi w rzemiosło to i na początku musi poudawać, że się uczy Ode mnie trzy z dwoma zatem. Czyli 5,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Nazwa browaru bez apostrofu. Powinno być Robinsons.

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Oczywiście, że tak. Zastosowałem taką pisownię jedynie dlatego, że wszystkie wcześniejsze piwa tego producenta były tak dodawane. Chodziło mi o to by wszystko było alfabetycznie obok siebie. Aczkolwiek nazwa browaru jest do zmiany.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        To ciekawe, że chociaż wcześniej oceniałem dwa piwa z tego browaru, to nie zauwazyłem, że tylko jedno piwo (Unicorn) ma prawidłowo wpisaną nazwę browaru.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎