Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prost, Prost

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    Prost, Prost

    Piwo z nowego wrocławskiego browaru restauracyjnego Prost.
    Więcej o samym browarze w osobnym temacie

    opis komercyjny: "Piwo o mocniejszej goryczce i ciemniejszej barwie" - do takiego opisu to można właściwie dopasować każde piwo... i co to znaczy "mocniejszej i ciemniejszej"? Od czego mocniejsze/ciemniejsze? Jak postawię na stole butelkę RIS-a, to to piwo będzie mocniejsze i ciemniejsze od niego? [te opisy są robione raczej pod typowego kowalskiego, który nic nie pił poza koncerniakiem-lagerem] Taki opis niczego nie mówi, ale od czego jest obsługa. Zapytałem kelnera co za styl piwa. Powiedział, że jest to w stylu czeskiego pilsa i ma mocną goryczkę (a ich piwo "Pils" to pils w stylu niemieckim). No to wziąłem.

    Piana jest obfita i ładnie oblepia szkło. Na początku była bardzo wysoka i trwała, a piwo dostałem w wąskim kuflu i musiałem poczekać aż zejdzie, bo nie lubię pić piany.
    Kolor złoty, mętny. Nie wiem skąd w opisie "ciemniejsza barwa". Trzeba mieć coś, do czego porównujemy, żeby mówić, że coś jest ciemniejsze.

    Nie ma tu żadnej wysokiej goryczki, o której mówił pan z obsługi, ale jest za to bardzo wyraźny i przyjemny aromat świeżego chmielu. Bardzo mi przypadł do gustu. Chmiel to pewnie Saaz, ale głowy nie dam.
    Nasycenie poniżej średniej. Bardzo pijalne i dobre piwo. Duży plus za aromat chmielowy.
    7/10

    ekstrakt: 11%, alkohol: 4,5%
    gatunek: czech pilsner
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Prost, Prost

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. Trochę zaskakujący, jak na parametry. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka, ale całkiem trwała. [4]
      Zapach: Na początku rządzą, niestety, warzywa, potem wszystko przykrywa słód. [3]
      Smak: Karmel, delikatna goryczka w stylu słodu palonego, ślad warzywek lekki jakoś się plącze... [3.5]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
      Opakowanie: Zgrabny kufel z wyszlifowanym logo browaru, wafelki na stołach. Trochę dziwna pojemność - 0,4l. [4.5]
      Uwagi: Jedyne piwo "Prosta", dostępne tylko na miejscu. Wg panów kelnerów, to piwo nie będzie dalej warzone, a zapasy się kończą. Może to ma związek z tymi warzywkami...?

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎