Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prost, Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    Prost, Dark

    Piwo z nowego wrocławskiego browaru restauracyjnego Prost.
    Więcej o samym browarze w osobnym temacie.

    opis komercyjny: "Ciemne lekkie piwo, w którym mocno wyczuwalne są nuty karmelowe i paloność pochodzące z ciemnych słodów". Kolejny opis, który nic mi nie mówi. Na moje pytanie do kelnera, co za styl piwa, odpowiedział "no po prostu ciemne piwo".
    Przypuszczam, że to jest schwarzbier, ale głowy nie dam.
    W piwie czuć wyraźne palone nuty, kawę. Przypomina stout.
    W porównaniu do Litovela Ciemnego jest dużo bardziej kawowy. Litovel jest słodki z lekkimi nutami palonymi, a Dark jest zdecydowanie bardziej palony.
    Jestem pozytywnie zaskoczony, bo spodziewałem się, że dostanę bezsmakowego lagera zabarwionego na czarno, a piwo naprawdę ma smak .
    6,5/10

    ekstrakt: 11%, alkohol: 4,5%
    gatunek: schwarzbier?
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, pod światło można dostrzec zamglenie. [4]
    Piana: Jasnobeżowa, bardzo drobna, wysoka, opada do pół centymetra. [4]
    Zapach: Słód palony, mleczna czekolada. [4]
    Smak: Kawa, gorzka czekolada, ślad kwasku, na tyle, że budzi lekkie skojarzenia ze stoutem. [3.5]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
    Opakowanie: Klasyka browaru z gnomem, czarne tło. Pewna niekonsekwencja w nazwie, moim zdaniem bardziej pasowałaby nazwa "Dunkel". [4]
    Uwagi: Piwo w stylu niemieckiego dunkela/schwarza, z lekkim stoutowym skojarzeniem. Ciekawe .

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4566

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Na oko nieprzejrzyste, głęboka czerń, jednak pod światło przy szkle pięknie rubinowe refleksy. [5]
      Piana: Prawie brązowa, równomierna, drobnooczkowa, ale wysoka tylko na 2 cm. Znikała samoistnie zbijając się w grubsze bąble, a po kilku minutach pozostała z niej tylko cienka obrączka i wysepka jak z mgły. [3.5]
      Zapach: Mocny - palony słód, kawa zbożowa, karmel. [4.5]
      Smak: Od razu z zamkniętymi oczami czuć, że ciemne. Przyjemnie palone, jakby się gryzło ziarna czarnego słodu ale i kawy. Jest też kwaskowe, a do tego wyraźna goryczka kakaowo-kawowa. Jak na 12° to piwo sporo treściwsze - w ciemno można by dać 15°. Widzę duży potencjał by tutejsi piwowarzy uwarzyli portera:P. [4.5]
      Wysycenie: Dobre, nie za wysokie, nie absorbujące, pozwalające dobrze czuć smak. [5]
      Opakowanie: Podano w goblecie 0,4 l z firmową grawerką, jest podkładka. [5]
      Uwagi: Pijąc te piwo zagadnąłem sympatycznych piwowarów odnośnie uwarzenia portera, jednak stwierdzili że przyblokował by tank, może jak będzie ich więcej.
      Próbowane 20.09.2016 w browarze, 8 zł/0,4 l.

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4566

        #4
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎