Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Puławski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Puławski

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Delikatnie zamglony bursztyn. [4.5]
    Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, jasnobeżowa [4]
    Zapach: Ziołowo-mchowy, karmel, średnio intensywny, coś mi w nim przeszkadza, ale nie potrafię tego określić. [3.5]
    Smak: Ziołowy, delikatnie słodowe, leśny, średnia goryczka, wytrawne, średnio pełne. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - poprawne [4]
    Opakowanie: Prosta, ale przyzwoita etykieta, pełny skład [4]
    Uwagi: Trzecie piwo z serii "dziedzictwo", które piję, jest może trochę lepsze od Marynki i Iungi, ale na pewno nie powtórzę.

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
      Piana: Średnia, ale długo się utrzymuje. [4.5]
      Zapach: Niezbyt silny, słodowy, żelki, nuty kwiatowe [3.5]
      Smak: Słodowy, lekko cytrusowa chmielowość, goryczka ziołowo-korzenna, z ostrymi, pieprznymi nutami, średnia, długa. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Ładne, wyróżnia się, kapsel firmowy. [4.5]
      Uwagi: Zapach ma bardzo nikły, a smak zdominowany przez goryczkę. Ta ostatnia dość ciekawa, wcześniej nic takiego nie piłem. Wolałbym jednak, żeby smak był silniejszy, teraz piwo jest raczej jednowymiarowe, goryczka przykrywa całość.

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [4.5]
        Piana: Obfita, zdobi szkło ale dość szybko opada. [4]
        Zapach: Rześki, kwiatowy, przyprawowy, słodowy. Dość intensywny. [4]
        Smak: Słodkawe, owocowe, przyprawowe. Goryczka ziołowa - średnio intensywna, krótka, przyjemna. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Schludna etykieta, niedokładny skład. [4]
        Uwagi: Warka 4.07.16 Bardzo fajna APA. Idealnia odskocznia od wszędobylskiego chmielu amerykańskiego.

        Moja ocena: [4.25]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 09-01-2016, 21:38.

        Comment

        • DonZ
          Senior
          • 03-2013
          • 303

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zmętnione, pomarańczowe. [4]
          Piana: Drobna, niewysoka, koloru złamanej bieli. Szybko opada i pozostaje koronką dookoła szkła. [3]
          Zapach: Nuty słodkie, lekkie cytrusy, słodkie owoce, karmelowy, słodowy. Dość wyraźna strona słodowa i karmelowa po lekkim ogrzaniu do tego dochodzi więcej nut ziołowych. [4]
          Smak: Piwo wytrawne, z dobrą ziołową, chmielową goryczką, dalej jest lekka słodycz i nuty kwiatowe. Goryczka jest średnia i naprawdę dobrze zbalansowana. [4]
          Wysycenie: Nie wysokie, odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Takie se. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • Nietoperz23
            Member
            • 09-2015
            • 44

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztyn, dosyć klarowne po nalaniu, ale warstwa osadu jest w butelce [4.5]
            Piana: Obfita, drobniutka, biała, trwała, bardzo ładnie oblepia szkło [5]
            Zapach: Z butelki - po otwarciu uderzenie cytrusowo leśne, ze szkła, leśne, z cytrusowym zacięciem i delikatną podbudową ziołową, przyjemny, intensywny [4.5]
            Smak: W smaku dosyć słodkie, leciutko biszkoptowe, bardzo przyjemna, intensywna goryczka, nie nachalna, szlachetna, długa, ale nie zalegająca, wyczuwalne białe cytrusy, przyjemny [4]
            Wysycenie: Delikatnie za wysokie, ale po odgazowaniu przy nalewaniu ok [4]
            Opakowanie: Etykieta dla serii z dziedzictwa, ascetyczna, ciekawym pomysłem kod QR do muzycznych inspiracji, poprawne [4]
            Uwagi: Chmiel z ogromnym potencjałem, bardzo ciekawy, bardzo przyjemna goryczka, aromat z lekkim zacięciem ziołowym pozwala odróżnić go od amerykańskich chmieli. Bardzo fajne piwko.

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemno-złociste, delikatne zamętnienie [5]
              Piana: drobna, zwarta, gęsta, nie wiem jak długo się trzymała bo wypiłem błyskawicznie [4]
              Zapach: słaby ale miły klasyk, chmielowo-słodowy [3.5]
              Smak: pełne, treściwe, cudowna mocna goryczka, chmielowa, wytrawna, minimalnie piołunowo-iglasta, świetnie współgrająca ze słodową podstawą, całość doskonale zbalansowana [5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: średniej urody etykieta Peruna, firmowy kapsel [4]
              Uwagi: Wspaniałe, świetne, normalne piwo smakiem przypominające mi piwa za czasów komuny (choć te może zbyt mocno nachmielone), to piwo sprawiło mi radość, przyjemność i to co powinno dawać smaczne piwo - totalne zadowolenie i spełnienie. Dawno tak mi nic nie posmakowało. Gratulacje chłopaki z Peruna, idźcie tą drogą.

              Moja ocena: [4.325]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • puhacz
                Junior
                • 11-2014
                • 29

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, mętny [4.5]
                Piana: Jasna. Z początku spora, z czasem zmalała do cienkiej warstwy, która utrzymała się do końca [4.5]
                Zapach: Bardzo subtelny, słodowo-sosnowy [4]
                Smak: Przyjemny. Dominuje goryczka chmielowa. Gdzieś pod nią przewija się słodowość. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie [5]
                Opakowanie: Proste i estetyczne. Kapsel firmowy. [4]
                Uwagi: Bardzo ciekawe piwo. Chętnie kupię ponownie

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  #9
                  Świetne polskie pale ale Nie najmocniejsze ale dobrze wyczuwalne aromaty owocowe (truskawka na czele), ziołowe i kwiatowe W smaku rześko i wytrawnie. Goryczka konkretna ale przyjemna. Bardzo solidny produkt. Kolejne udane Dziedzictwo
                  Warka do 27 maja chyba...

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, taki typowy lagerowy. [4]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, całkiem wysoka i trwała. [4.5]
                    Zapach: Delikatny chmielowy z lekkim powiewem sosny. [3.5]
                    Smak: Całkiem konkretna goryczka, delikatne posmaki ziołowe, może ślad owoców...? [4]
                    Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                    Opakowanie: Kapsel browaru, stylowa elegancka eta w serii. [4]
                    Uwagi: Smaczne piwo, takie na eleganckiego grilla w zblazowanym, snobistycznym towarzystwie.

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎