Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Too Young To Be Herod

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Too Young To Be Herod

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Lhunbleidd
    Senior
    • 06-2014
    • 196

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny, w zasadzie czarny ale po światło refleks brunatny. W stylu jak najbardziej, choć ja tam preferuję czerń niezmąconą [4.5]
    Piana: Jest ładna, drobna i beżowa, ale dosyć szybko opada i nie zdobi szkła wcale. [3.5]
    Zapach: Taki jaki lubię, czyli czekoladowy Wręcz mega czekoladowy, pewnie przez tego kakaowca ależ daje skubany. Jest też nutka alkoholu i na granicy wyczuwalności ta skórka pomarańczowa i trochę suszonych owoców. [5]
    Smak: Jest bardzo dobrze, jest czekoladowo, jest goryczkowo, jest alkoholowo ale w dobrym sensie. Piwo jest gładziutkie, bardziej pełne niż wynikałoby to ze stosunku ekstraktu i alkoholu. W sumie to piwo jest na granicy FES i RIS. Ja osobiście wstawiłbym bez wahania między RISy. Kompleksowe - jak nie lubię tego słowa to tu pasuje. [5]
    Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
    Opakowanie: Bardzo mi się podoba. Ale zwyrodnialcy nie podali IBU [4]
    Uwagi: No, no. Piwo miało zostać na przyszły rok no i przyznam się szczerze, że teraz mam zagwozdkę czy nie jest to najlepszym stoutem 2015 r. Serio, ostatnio mnie nie podnieciło tak żadne piwo. A nie piłem pełnoprawnych RISów Artezana. Pewnie byłbym zszedł z rozkoszy

    Moja ocena: [4.775]

    Comment

    • Bolo88
      Member
      • 06-2014
      • 40

      #3
      Jak dla mnie kakao przygniotło smak. Regres w porównaniu z poprzednim rokiem.

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #4
        Artezan (Błonie), Too Young To Be Herod
        ABV: 8%
        ekstrakt 18,5%
        Style: Foreign Stout
        termin do:14.02.2016

        Piana słaba i znika do zera. Kolor czarny. Aromat to gorzka czekolada lekko alkohol.
        Smak wyczuwalna słodycz, czekolada niewielka cytrusowosć, być morze od skórki pomarańczy, goryczka średnia do niskiej. W odbiorze gładkie aksamitne nie czuć ze to 18,5% ekstraktu i aż 8% alkoholu, jest dobrze ukryty z wyjątkiem delikatnego gryzącego mikro muśnięcia na finiszy. Piwo jest bardzo pijalne ale jedynie poprawne płaskie, nic nie urywa.
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • rgrzech
          Senior
          • 12-2013
          • 230

          #5
          Kapitalne piwo

          Kolor nieprzejrzystej czerni.
          W aromacie kakao, kakao, czekolada i wanilia. Mega sprawa, zapach intensywny i zdecydowany.
          W smaku podobnie jak w aromacie rządzi kakao oraz czekolada deserowa. Generalnie Too young to be Herod smakuje jak brownie w płynie. Ponadto jest mega gładkie i świetnie pijalne, coś w stylu 15 blg. Alkohol został znakomicie ukryty.
          Dla mnie to najlepszy polski FES i jedno z najlepszych polskich piw w historii. Ukłony przed chłopakami z Artezena. Chce więcej
          Last edited by rgrzech; 04-01-2016, 20:25.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatnoczarny, pochłaniający światło. [4]
            Piana: Beżowa, drobna, średniowysoka, niezbyt trwała... [3]
            Zapach: Karmel, czekolada, ślad chmielu, muśnięcie cytrusowe. [4]
            Smak: Posmak popiołu, kawa, gorzka czekolada ze skórką pomarańczową, lekki karmel. Bardzo smaczne . Nie potrafię wgłębić się w szczegóły, bo nadspodziewanie szybko wylizałem pokal... [5]
            Wysycenie: Niskie. [4]
            Opakowanie: Biały kapsel z jeżem. Starannie wykonana eta, grafika mnie nie przekonuje jakoś... [4]
            Uwagi: Piwo w klimatach bożonarodzeniowych, smakowo bardzo ciekawe i oryginalne, o co na rewolucyjnym rynku coraz trudniej. Nie jestem zwolennikiem różnych dziwnych dodatków smakowych do piwa, ale tutaj to one "robią robotę", stawiając to piwo na półce z napisem "wybitne" .

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie idealnie czarny. [5]
              Piana: Niska i nietrwała. [2]
              Zapach: Podpiwek, który robię sobie w domu, pachnie bardzo podobnie. Wyraźny aromat skórki pomarańczy, czekolady, kawy, a także trochę drożdżowy. [4]
              Smak: Potężna czekolada, wyraźnie dominująca to piwo. Delikatny posmak alkoholowy, niekoniecznie przyjemny, ale akceptowalny. Treściwość średnia w kierunku pełnej. Jest także karmel i nawet wysoka goryczka. [4]
              Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
              Opakowanie: Podano skład, poza tym niewiele informacji. Etykieta jak etykieta. [4]
              Uwagi: Smakować smakowało, ale nie podzielam zachwytów kolegów wyżej - bardzo lubię ciężkie stouty, ale ten mi "tylko" smakował.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
                Piana: Nikła, brązowa, nie chce się tworzyć. [3]
                Zapach: Czekolada, przyprawy do piernika, marcepan. Pachnie świetnie. [5]
                Smak: Gęste, czekoladowe, umiarkowanie słodkie. Piernik, marcepan. Goryczka średnio intensywna, czekoladowa. Pozostawia kakaową mączkę na podniebieniu. [4.5]
                Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                Opakowanie: Fajna eta, niedokładny skład. [4]
                Uwagi: Warka 01.04.17 Bardzo dobre piwo. Intensywne w smaku i aromacie a jednocześnie bardzo pijalne.

                Moja ocena: [4.5]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 11-12-2016, 01:41.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎