Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, West Coast IPA Cieszyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, West Coast IPA Cieszyńskie

    Piwo gotowe do oceny
    Uwarzone na podstawie receptury zwycięzcy konkursu piw pracowniczych Kamila Morawskiego.
    Last edited by dyczkin; 31-12-2015, 15:44.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • murek17
    Member
    • 06-2014
    • 52

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor ciemnozłoty, mógłby być jaśniejszy jak na west coast, piwo leciutko przymglone. [4]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, na dwa palce, redukuje się do kożucha. Delikatnie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Słodkie owoce przemieszane ze słodem, dość słodko. Poza tym siarka, nie jakaś dławiąca, ale wyczuwalna. Aromat średnio intensywny. [3.5]
    Smak: To co rzuca się przy pierwszym łyku to zdecydowana wytrawność, ale nie wodnistość. Piwo w smaku jest bardzo orzeźwiające. Za to plus. Niestety brakuje goryczki. Przy tak wytrawnym piwie jest to poziom 35-40 IBU max. Przynajmniej 20 IBU za mało. [3.5]
    Wysycenie: Lekko gryzące, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Ładna schludna, niemal komplet informacji, brakuje IBU. Plus za ładny kapsel. [4.5]
    Uwagi: Jest to wytrawne American Pale Ale i nic więcej. IPA a tym bardziej West Coast to to na pewno nie jest i do polskiego wzorca jakim jest dla mnie Califia brakuje jeszcze bardzo dużo. Zarówno w aromacie jak i smaku. Warka do 10.06.2016.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • telek
      PremiumUżytkownik
      • 05-2011
      • 530

      #3
      Doskonale pijalne.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Delikatnie zamglony bursztyn [4.5]
        Piana: Obfita, jasnobeżowa piana, średnie i drobne pęcherzyki, trwała, ładnie firankuje [5]
        Zapach: Owoce tropikalne m. in. delikatny ananas, trochę żywiczny, lekka słodowość, delikatny ale trudny do określenia niezbyt przyjemny aromat(może z Mosaica), ogólnie średnio intensywny. [3.5]
        Smak: Nienachalna słodowość, wyraźnie wytrawny, owoce tropikalne, cytrusy, karmel, goryczka średnia, gładkie, średnia pełnia, lekkie. [4]
        Wysycenie: Średnio-wysokie - odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: Ładna etykieta w stylu całej serii, pełny skład. [4.5]
        Uwagi: Może nie jest to najlepszy przedstawiciel zachodniego wybrzeża, ale to całkiem smaczne i lekkie piwo, prawie że American Pale Ale. Osobiście wole np. Modern Talking, ale cieszy mnie fakt, że nasze browary biorą się za West Coast IPA, które bardzo sobie cenie.

        Moja ocena: [4]
        Last edited by rafalek21; 18-01-2016, 04:39.

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
          Osobiście wole np. Modern Talking
          Ale to nie jest wątek muzyczny

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale to nie jest wątek muzyczny
            Chyba zmęczony byłem, miałem na myśli Modern Drinking od Pinty.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, ładnie opalizuje, prawie klarowne. [4.5]
              Piana: Bardzo wysoka i trwała. Do szkła lepi się jak kefir. Po minucie czapa na 2 palce i nie chce maleć. [5]
              Zapach: Mango, ananas i inne słodkie owoce tropikalne. W tle cytrusy, brakuje nut żywicznych, a w składzie Chinook stoi jak wół. Pojawia się też chlebek. [3.5]
              Smak: Wyczuwalna, aczkolwiek lekka podbudowa słodowa. Goryczka za niska, tym razem bardziej cytrusowa niż skojarzenie z zapachu. Tropiki lekkie, karmel niestety też jest. Średnio orzeźwia. [3.5]
              Wysycenie: Trochę za duże. [3.5]
              Opakowanie: Właściwie z wyjątkiem IBU to komplet informacji. Etykieta jak pozostałe z tej serii, dobrej jakości papier i firmowy kapsel. [4.5]
              Uwagi: Po jakiego grzyba użyto tu słodu wiedeńskiego ??
              Niezłe piwo, tylko że niezgodne ze stylem. Warka 11.06.2016.

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              • telek
                PremiumUżytkownik
                • 05-2011
                • 530

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółto pomarańczowe, lekko opalizujące, zgodne ze stylem. [5]
                Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, obfita, umiarkowanie trwała, opada pozostawiając lace'ing [4]
                Zapach: Cytrusy, żywica, kwaskowatość, kwas izowalerianowy (ser), diacetyl / toffi?, po ogrzaniu wyczuwalny alkohol. [3.5]
                Smak: Słodowość, kwaśność niższa niż wskazuje aromat, przyjemna chmielowość, zbyt niska gorączka jak na styl, zbyt pijalne jak na styl (odjąłem 1 za styl i dodałem 0,5, bo mi podchodzi). [3.5]
                Wysycenie: Średnie [4.5]
                Opakowanie: Zgodne z linią piw cieszyńskich, jest pełna informacja o składzie i zwycięzcy konkursu, podoba mi się "lekka" kolorystyka. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 530

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Uwagi: Po jakiego grzyba użyto tu słodu wiedeńskiego ??
                  Bo taką recepturę wymyślił sobie zwycięzca konkursu piw pracowniczych - Kamil Morawski.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złotobursztynowy klarowny. [4]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka, strzępiasta, dość trwała. [4]
                    Zapach: Sosna skrzyżowana z drzewem cytrynowym, zasadzona w gaju grejpfrutowym, w którym panoszy się niezbyt zadbany, zachwaszczony trawnik . [4]
                    Smak: Ślad słodu palonego, lekko sosnowa goryczka, owoce tropikalne, może nawet cień orzechów? Ogólnie - zbilansowany, nieagresywny. [4]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                    Opakowanie: Cieszyńska seria, jasnobłękitne barwy, ładny kapsel.
                    Na ecie info, że to zwycięzca konkursu piw pracowniczych. [4]
                    Uwagi: Kolejna próba odczarowania rewolucji przez odnogę koncernową. Moim zdaniem, całkiem udana, lepsza niż niejedno piwo "kraftowe".

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      #11
                      Piwo sympatyczne, ale faktycznie to niestety trochę bardziej APA, niż AIPA. Zwraca uwagę wysokie odfermentowanie (na szczęście alkoholu nie było czuć).
                      Ja się pytam - gdzie słód pale ale?

                      EDIT: Fajnie, że coraz więcej browarów jednak idzie w stronę west coast, bez zbędnej karmelowości.
                      Last edited by Dukat_WSI; 24-07-2016, 14:43.

                      Comment

                      • Pess09
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 284

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny bursztyn. [4.5]
                        Piana: Całkiem obfita, średnie pęcherzyki, chwile się utrzymuje, lekko zdobi szkło. [4]
                        Zapach: Słodkie tropikalne owoce, lekko opiekane nuty słodowe... [4]
                        Smak: Na etykiecie napisane jest "wytrawny smak", tymczasem piwo to ma trochę ciała i słodyczy, jednak raczej nie w stylu karmelu czy herbatników, szybko atakuje dość mocna łodygowo-grejpfrutowa goryczka z tropikalnymi posmakami. Dopiero pod koniec robi się bardziej wytrawne, schłodzone wchodzi bardzo lekko. [4]
                        Wysycenie: Dość wysokie ale w sumie pasuje. [4]
                        Opakowanie: Etykieta w kolorze białym i baby blue jakoś nie rzuca się w oczy ale jest w porządku, pełny skład, kapsel browaru. [4]
                        Uwagi: Jak za tą cenę to piwo jest dobre, warto spróbować.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • Admirador
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 431

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne złoto/bursztyn, lekko opalizujące [4]
                          Piana: Całkiem pokaźna, drobna, na szkle coś pozostaje [4]
                          Zapach: Bomba to (już?) nie jest, ale biorę poprawkę, że piwo swoje odstało w butelce. Aromat zdecydowanie chmielowy, amerykański z pewną taką metaliczną nutą (ale test skórny nie potwierdził). Nieźle, nie rewelacyjnie. [3.5]
                          Smak: Nie jest bardzo wytrawne, strona słodowa wyraźnie obecna. Goryczka wyczuwalna, przyjemna, ale oczekiwałbym wyższej. Trochę karmelu, lekko alkohol, ale ogólnie całkiem fajne piwo. Mocne 3.5 [3.5]
                          Wysycenie: Za wysokie nieco, ale nie przeszkadza specjalnie. [4]
                          Opakowanie: Etykieta fajnie dopracowana, informacji sporo. IBU mogliby podać. [4.5]
                          Uwagi: 26/12/2016. Kupione w osiedlowym sklepie za 2.99 pln.
                          Jestem pozytywnie zaskoczony. Piwo nie ma potencjału, żeby zachwycać, jest cokolwiek niezgodne z deklarowanym stylem, ale smakuje naprawdę dobrze. A jak jeszcze pomyślę ile zapłaciłem

                          Moja ocena: [3.65]

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Warka: 22/05/2017 pite 31/01/2017

                            W zapachu głównie zioła i trawy. Troszkę owoców tropikalnych. Bez ekstazy.
                            W smaku niby wytrawnie, lecz także słodkawo-pusto.
                            Mocno przeciętna AIPA idąca w lekkie APA.
                            Do wypicia, lecz za te 6zł lepiej poszukać czegoś innego z większą dozą wrażeń.
                            Na końcu picia stwierdzam, że ta West Coast IPA smakuje jak American lager.

                            Nie ma jeszcze fotki to wstawię swoją.
                            Attached Files
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • KlossJ23
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 136

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, lekko mętne/opalizujące [4]
                              Piana: Umiarkowanie wysoka, drobnopęcherzykowa, dość trwała, oblepiająca szkło [4]
                              Zapach: Niezbyt intensywny chmielowo-ziołowy z nutką kwiatową. [3.5]
                              Smak: Wytrawny z krótką i przyjemną goryczką, limonka, wyczuwalne nuty ziołowo-przyprawowe. Nieco zbyt lekkie ("low body") jak na mój gust, dlatego nie 5. [4]
                              Wysycenie: Akuratne jak dla lekkiego, orzeźwiającego piwa [4.5]
                              Opakowanie: Bezpretensjonalna biało-niebieska etykieta i kontra w stylu charakterystycznym dla browaru. Nie podany parametr IBU [4]
                              Uwagi: Pite w temperaturze zalecanej przez producenta (8-10C)
                              Nareszcie jakaś ipa bez śladu karmelu, wytrawna i nie zostawiające słodkawego posmaku. Ponoć piwo jest niezgodne z deklarowanym stylem ale to nie zmienia faktu że jest zupełnie przyzwoite, lepsze od niejednego krafta. Pite blisko upływu terminu ważności (do 22.05.2017) dlatego być może lepiej ułożone niż piwo, które mieli do dyspozycji inni oceniający.

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎