Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] [Σολο] Saint No More 2015

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [AleBrowar] [Σολο] Saint No More 2015

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jerzdna
    Senior
    • 07-2014
    • 240

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatne. Nieprzejrzyste [5]
    Piana: Średnia, drobna, kolor kremowy. Trwałość niezgorsza, całkiem ładne firanki [4]
    Zapach: Ciemne, żytnie pieczywo, czekolada, kawa zbożowa, żywica i iglaki, cytrusy [4.5]
    Smak: Gęste, oleiste, ciemne pieczywo w płynie. Czekolada, trochę przyprawowe. Duża słodycz ładnie skontrowana mocną, żywiczną goryczką. Odrobinę zaznaczone cytrusy. Baaardzo smaczne. Alko prawie niewyczuwalny [5]
    Wysycenie: Niskie. Tylko takie do tego piwa [5]
    Opakowanie: Klasa Alebrowaru. Nic więcej nie trzeba dodawać [5]
    Uwagi: Warka marcowa bodajże... Pyszne, mocne, rozgrzewające piwo. Na tą aurę jak znalazł. Polecam

    Moja ocena: [4.725]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jeżeli istnieje taki, to czekoladowa czerń. [4.5]
      Piana: Jasnokawowa; drobny pęcherzyk, obecna przez cały czas w niezmienionej formie półcentymetrowej obróżki; po każdym łyku zostaje postrzępiony krążek na szkle. [5]
      Zapach: Prażony słonecznik, kawa, gorzka czekolada i nielekki alkohol. [4]
      Smak: Kawa, ciemna czekolada, cień lukrecji, cierpkawy finisz; deserowy płyn przedświąteczny. Dzięki dodatkowi cukru, po przełknięciu nie zostaje na języku gorycz plus prażone ziarno słonecznika, ale jest od razu faza słodko-gorzkiej nirwany. Aksamitne do granic. Oleiste, niemożliwie pijalne. Doskonałe piwo. [5]
      Wysycenie: Średnio-niskie, świetnie pasujące. [5]
      Opakowanie: Mikołaj jaki jest każdy widzi. Ten jest wredny, robi kuku małemu elfowi i w połączeniu z firmowym kapslem i infografiką zasługuje właśnie na tyle. [4.5]
      Uwagi: Dzięki Last Cut i SNM 2015, AleBrowar miał - IMHO - najbardziej spektakularny finisz roku od czasu wypuszczenia pierwszej warki Imperatora prze Pintę.

      Moja ocena: [4.6]

      Comment

      • Welsh
        Member
        • 09-2014
        • 33

        #4
        Jestem absolutnie zauroczony tym piwem! Gęste, niesamowicie treściwe, do tego aromatyczne, lekko czekoladowe, lekko ziemiste i pełne iglasto-chmielowej goryczki i aromatu. Do tego piękny kożuch, drobnej piany, która do końca szklanki utrzymuje się na powierzchni piwa. A do tego lekko rozgrzewa alkoholem co jest idealne w ten piękny styczniowy wieczór.
        Nie obrażę się jeśli jesienią spróbuje tego piwa ponownie, tym razem pod inną nazwą. Ta forma piw świątecznych wygrywa z sypaniem wiader przypraw do piernika do kotła.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          Gościszewo, [AleBrowar] [Σολο] Saint No More 2015
          ekstrakt: 16%
          alk. 6.2%

          Piana skąpa po chwili znika do drobnego pierścienia ładnie krążkuje na szkle. Kolor ciemny nieprzejrzysty. Aromat słodowy, żytni, żywiczny przyjemny. W smaku treściwe pełne nie za słodkie, jest czekolada, palonosć, Leśne chmielenie, oleiste od słodu żytniego. Goryczka średnia do wysokiej. Alkohol ukryty ale piwo jak na 6.2% szybko uderza do głowy, podejrzewam ze jest jego jednak więcej w trunku. Piwo bardzo dobre, złożone, pijalne Brawo
          Attached Files
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            no i sprawa się wyjaśniła wcześniejsze dane sa ze strony browaru z zeszłorocznej edycji piwa. teraz jest mocniej co świadczy tylko dobrze o piwie alkohol jest naprawdę świetnie ukryty.

            Ekstrakt: 20.0% wag.
            Alkohol: 8.7% obj.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • Rogerson
              Senior
              • 08-2012
              • 421

              #7
              Jeżeli to ma być jednorazowy wypust, to AB strzeliłby sobie w stopę, bo to ich najlepsze piwo obok świętej pamięci Deep Love.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatnoczarny, nie do prześwietlenia, jak habit zakonnicy . [4]
                Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. Najsłabszy element piwa... [3.5]
                Zapach: Subtelny, wyważony. Karmel, wanilia, delikatna sosna. Może nawet ślad słodowo-zbożowy... [4.5]
                Smak: Karmel, gorzka czekolada, popiół, delikatna, ale stanowcza goryczka. [4]
                Wysycenie: Oczywiście niskie. [4]
                Opakowanie: Już wcześniejsze niezbyt mi się podobało. A tutaj - powtórka z rozrywki, niestety... No, ale info i jakość wykonania stoją na wysokości zadania. [4]
                Uwagi: Być może na ocenę i subiektywny odbiór tego piwa mają wpływ zimowo-poświąteczne okoliczności przyrody. Ciekawe piwo, zdecydowanie zimowo-degustacyjne, z ukrytą, ale obecną mocą.

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎