Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Trzech Kumpli] American Beauty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Trzech Kumpli] American Beauty

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnożółty, mętny. [4.5]
    Piana: Wysoka i trwała, jak z ubitych białek, ładnie oblepia szkło. [5]
    Zapach: Cytrusy, skórka grejpfruta. Niezbyt silny. [4]
    Smak: Od razu czuć cytrusową chmielowość, kwaskowe, wytrawne, goryczka pestkowa, niska/średnia. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Jak to u nich, ładnie, ale bez szału. Szkoda, że nie podają dokładnego składu. [4]
    Uwagi: Bardzo lekkie, kwaskowe piwo, idealne na lato. Szkoda, że goryczka jest średnio przyjemna, pestkowa i trochę zalegająca. Tak jak opisano je na etykiecie, nieskomplikowane piwo do niezobowiązującego popijania.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Dokładnie tak - "nieskomplikowane piwo ... takie które zawsze jest w lodówce ... i w każdym towarzystwie smakuje równie dobrze". Wszystko na swoim miejscu, cytrusy, goryczka, dobrze zbalansowane i ułożone. Tu nie ma miejsca na kwieciste opisy zapachu i smaku - to się pije i zamawia nastepne
      Chmiele to : Cascade PL i Mosaic, autorem receptury jest Andrzej Miler.
      Tak na marginesie - piwa Trzech Kumpli warzone w Trzech Koronach bardziej mi smakowały, te z Gryfa jakoś mnie nie przekonywały - to zdecydowanie przekonało
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomkowy, lekko zamglone. [4.5]
        Piana: Obfita, długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: Intensywnie chmielowy. Cytryna, zioła, ostra nutka przyprawowa, zboże. Bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Słodkawe, lekkie. Owocowe ze zbożowym posmakiem. Goryczka średnio intensywna. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Zgrabna etykieta, dokładny skład. [4.5]
        Uwagi: Warka 22.06.16 Łatwe, przyjemne, smaczne. Może nie na tą porę ale trudno się czepić czegokolwiek innego. Zniknęło ze szklanki błyskawicznie.

        Moja ocena: [4.5]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 28-01-2016, 22:12.

        Comment

        • ardek
          Member
          • 07-2015
          • 49

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Blond XD [5]
          Piana: Ładna, gęsta, drobne pęcherzyki, oblepia szkło [5]
          Zapach: Cytrusy, słód pszeniczny, płatki ryżowe [5]
          Smak: Goryczka niska, ale jest! Słodko-kwaśnawe od słodów, cośtam cytrusy też wyczuwalne. [5]
          Wysycenie: Średnie do wyższego [5]
          Opakowanie: Wszystko super tylko kapsla brak. [4.5]
          Uwagi: 22.06.16

          Moja ocena: [4.975]

          Comment

          • cyoorka
            Senior
            • 03-2007
            • 338

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłote. Początek lekko zamglony, końcówka mocno mętna.. [3.5]
            Piana: Średnioobfita, drobna, średniotrwała, średni lacing. [4]
            Zapach: Cytrusowy, głównie cytryna i skórka pomarańczy oraz lekko kwiatowy. [4.5]
            Smak: Lekkie, wytrawne, trochę wodniste, delikatnie słodowe. Smak tożsamy z aromatem, jednak wyraźniej kwiatowy oraz lekko ziołowy. Goryczka niska. Lekko mdłe pod koniec. [4]
            Wysycenie: Dosyć wysokie, zapełniające. [3]
            Opakowanie: Spoko. [4]
            Uwagi: Fajne piwo. Takie po prostu do picia.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasne złoto, pod żarówkę białoruską nawet słomka. Zmętnienie niskie, farfocli w butelce brak. [4.5]
              Piana: Bardzo ładnie brudzi szkło i to od samej góry. Pęcherzyki drobne, powoli pękają. Piana trochę za krótka. [4]
              Zapach: Świeży, bardzo aromatyczny jakbym co dopiero cytrynę i grejpfruta rozkroił. Jest też sympatyczna nuta zbożowa, a obok tego jakiś słodki kwiatek z łąki. Doprawdy nie chce się nosa wyjmować ze szklanki. [5]
              Smak: Ależ lekkie i smaczne ! Słód jak muśnięcie wiatru od jeziora i wicherek latem na mazurskiej łące. Przyjemny, pyłkowy, kwiatowy i zbożowy. Goryczka średnia w kierunku do niskiej o charakterze owocowym oraz słodkiego grejpfruta z owsianką w tle. Już koniec butelki ?? [5]
              Wysycenie: Średnie w kierunku do wysokiego. [3.5]
              Opakowanie: Bardzo podoba mi się to co napisali na etykiecie. Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Jest podany autor receptury ( wielkie brawa dla Niego ), skład prawie pełny, rysunek na etykiecie niezbyt lotny. [4]
              Uwagi: Kupując dziś to piwo w stylu American Blonde Ale nie spodziewałem się czegoś wielkiego. A to piwo jest wielkie ! Dowalić chmielu każdy potrafi, ale uwarzyć coś tak lekkiego i smacznego to mało kto.
              Warka 22.06.2016.

              Moja ocena: [4.75]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎