Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Summit Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Summit Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, zmętniony [4]
    Piana: Drobnopecherzykowa, oblepia szklo [4]
    Zapach: Po glebszym "wachaniu" da sie wyczuc specyfike Summita czyli czosnek, delikatnie ale czuc. [4.5]
    Smak: W smaku lekko czosnkowo-ziemisty, przyjemny acz nie rzucajacy na kolana. 71 IBU podane na etykiecie niewyczuwalne, wedlug mnie ma mniej goryczki. [4]
    Wysycenie: Srednie do wysokiego [4]
    Opakowanie: Standardowe dla Doctorkow, plus za pelny sklad [4]
    Uwagi: Jak na poczatku nie bylem przekonany do koncepcji Doctor Brew i ich SHIPA tak powoli mnie to przekonuje. Mozna poznac zalety i wady poszczegolnych, charakterystycznych odmian chmielu. W tym przypadku Summit pokazal lekkie nuty czosnku ale nie jest to chmiel, ktory ubostwiam, acz kolwiek fajna ciekawostka.

    Moja ocena: [4.175]
    Last edited by kaczka116; 10-01-2016, 14:55.
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd

    Comment

    • Ravf
      Senior
      • 06-2013
      • 264

      #3
      Mówcie co chcecie ale ja tu żadnej cebuli nie czuję. W aromacie cytrusy i nuta przyprawowa, lekko pikantna. W smaku ponownie cytrus oraz trawiasto-łodygowa goryczka, trochę ściągająca, która może budzić skojarzenia ze szczypiorkiem ale to autosugestia. Ogólnie dobre IPA ale po Summicie spodziewałem się czegoś innego (czyli podobnie jak w Polarisie).

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, kolejne mało zmętnione piwo Doktorów. [4]
        Piana: Wysoka, potężna i gęsta. Powoli opada, trochę szybciej grubieją pęcherzyki. Piana zostawiła sporo krzaczków na szkle. [4.5]
        Zapach: Słodkie cytrusy takie jak pomarańcza i mandarynka, w tle przyjemny zbożowy aromat. [4]
        Smak: Wysoka goryczka, raczej wyższa niż 71 IBU. Trochę ściąga do kącika ust i lekko zalega. Grejpfrut i łodyga. Słodu mało, aczkolwiek wyczuwalna jest przyjemna zbożowa nuta na języku. [4]
        Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza w piciu piwa. [4]
        Opakowanie: Etykieta jak każda inna z Dr. Brew, ale tu jakoś zupełnie zrobiona na odwał. [3]
        Uwagi: Smaczne piwo, zdecydowanie dla hopheadów. Żadnej cebuli, a już tym bardziej czosnku nie wyczułem.
        Warka 10.05.2016.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, prawie klarowny - bardzo delikatnie zamglony, lekko opalizuje. [5]
          Piana: Słaba, niewysoka, szybko opada do cienki kożucha, słabo zdobi szkło. [2.5]
          Zapach: Truskawki, troszkę ananasopodobny, troszkę karmelu - słodki, przyjemny, średnio intensywny. [4]
          Smak: Dość słodkie, ale przełamane wysoką goryczką, ziołowo-cytrusową, lekko ściągająca - przeciętna jakościowo, delikatnie zalega łodygowym posmakiem, karmelu więcej niż w aromacie. Wysoka pełnia, gładkie. [3.5]
          Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
          Opakowanie: Przeciętne jak inne z DB, choć troszkę ładniejsze ze względu na wzór kratki. [3.5]
          Uwagi: W zapachu całkiem ciekawe, smakowo zaś przeciętniak do zapomnienia. Warka 17.09.2016.

          Moja ocena: [3.675]

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocno zmętniony bursztyn wpadający w brudny beż [4]
            Piana: Bardzo obfita, trwała, opada powoli [4.5]
            Zapach: Mało intensywny. Głównie czuć wytrawne cytrusy i dziwną ziemistość ocierającą się o... stęchliznę? Zza tego wychyla się też bardzo subtelna truskawka [2.5]
            Smak: Goryczka dość wysoka, ale bez szału. Jej profil zdecydowanie bardziej ziołowy niż cytrusowy. Poza tym - jak w zapachu - lekka nuta z pogranicza truskawki i maliny. Poza tą dziwną nutą piwo ma charakter zdecydowanie wytrawny, jest nawet nieco cierpkie [3.5]
            Wysycenie: Za wysokie [3.5]
            Opakowanie: Doktorowa klasyka, która mi odpowiada. Dużo info [4]
            Uwagi: Piwo z datą: 19.02.2017. Porównując z poprzednimi recenzjami, mi trafiła się jakaś dziwna warka. Da się wypić, ale chyba coś tu nie zagrało

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎