Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] Jolly Roger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk] Jolly Roger

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: beżowa, drobna, obecna zaraz po nalaniu, chwilę potem zamieniła się w mierną obwódkę wokół szkła, osadzała się w minimalnej ilości [2.5]
    Zapach: bardzo słabiutki, lekka waniliowa paloność [3]
    Smak: w miarę pełne i treściwe, na dzień dobry lekki troszkę słodkawy posmak pochodzący od wanilii, potem dość wytrawna paloność wymieszana z lekką cierpkowata nuta podobna do pestkowej, dodatkowe drobinki smakowe w postaci kawy i czekolady i na koniec znów lekka kwaskowość, być może pochodząca od lukrecji [4]
    Wysycenie: odrobinkę za mało [4.5]
    Opakowanie: fajne szkło firmowe, tyle w temacie [4]
    Uwagi: Pie w dniu porterowym jako ostatnie, drugie w moim ratingu najlepszych porterów tego dnia

    Moja ocena: [3.575]
    Attached Files
    Last edited by becik; 22-01-2016, 19:17.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, z lekkimi rubinowymi refleksami; [5]
      Piana: Beżowa, drobnobąbelkowa, początkowo wysoka, ale dość szybko opada do minimalnej wysokości, mogło być lepiej; [3]
      Zapach: Aromat ciekawy, wanilia, czekolada, daleko w tle lekka lukrecja, mógłby być mocniejszy; [4]
      Smak: Piwo jest treściwe, smak złożony, dość mocna palona goryczka, kakaowo-kawowa, lekko złamana słodyczą wanilii i lukrecji; [4.5]
      Wysycenie: Nagazowanie średnie do niskiego, pasuje; [4.5]
      Opakowanie: Bardzo fajna etykieta, komplet informacji, -0,5 punktu za czarny kapsel; [4.5]
      Uwagi: Bardzo dobre, złożone smakowo piwo, kupione w Winotece Płockiej;

      Moja ocena: [4.2]
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        To piwo to ambitny porter bałtycki, jak Running Wild to ambitny heavy metal

        Lekko, łatwo, przyjemnie, w jakimś przebraniu, z jakąś obcą nutą. Wszystko delikatne choć oprawa udaje coś groźnego i nieprzejednanego.

        Piwo wypiłem, tak samo jak przesłuchałem wszystkie płyty RW. Gdybym był młodszy w (piwnej) wierze to być może na chwilę Jolly Roger wciągnąłby mnie na kolejny kufel, tak jak Under Jolly Roger wciągnął mnie na kilkanaście dni w czasach kiedy do decka wrzucałem wszystko co koledzy przynieśli.

        Przekładając na język forumowy - słabo, smakuje jak dobry ciemniak a nie bałtyk.

        Comment

        • Ronoaro
          Senior
          • 04-2013
          • 160

          #5
          Kolejna szansa dla Kraftwerku... i kolejnej chyba już nie będzie. Jakim piwem można zrobić wrażenie jak nie porterem bałtyckim? W zapachy nawet nieźle, paloność, trochę skórki od chlebka, hmm lukrecji ale i lekki alkohol. Smak jest średni, niezła goryczka, paloność, ale i nieułożony do końca alkohol, przy dłuższej konsumpcji przeszkadza, trochę zalega i pozostawia posmak. Do tego jakas taki lekki kwasek przy okazji. Smakuje jak nowa, gorsza wersja porteru z Żywca- tylko wypust chopoków ze Ślunska tak z dwa razy droższy. Taka druga liga, nic specjalnego.

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz, prawie nieprzejrzysty. [4]
            Piana: Oblepia szkło, osadza się warstwą na powierzchni. [4]
            Zapach: Galaretka w czekoladzie, lukrecja. Brak nut suszonych owoców. Nietypowy jak na porter bałtycki ale całkiem przyjemny. [4]
            Smak: Gęstawe, słodkie. Słodka czekolada, zboże, trawiasty chmiel. To samo co w zapachu - nietypowo ale przyjemnie. [4]
            Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
            Opakowanie: Bardzo fajna etykieta, dokładny skład. [4.5]
            Uwagi: Warka 19.07.15 Nie do końca smakuje jak znani przedstawiciele. W miarę lekki, pijalny - czy to zaleta czy wada zależy od nastawienia. Dodatki w ciekawy sposób zmieniają profil piwa. Nie zachwyca ale nie jest też w żaden sposób wadliwe.

            Moja ocena: [4.05]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 02-02-2016, 00:04.

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Mam podobne odczucie jak leona - dobre ciemne piwo ( jest moc ), choć jak dla mnie nieco za słodkie, ale do rasowego bałtyka trochę brakuje ...
              Może leżakowanie nieco pomoże
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • diebels
                Senior
                • 11-2005
                • 170

                #8
                Będzie wersja leżakowana w beczkach. Obecna wersja butelki jest niespasteryzowana więc jest idealna do dalszego leżakowania.

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #9
                  Wąsosz: [Kraftwerk] Jolly Roger
                  Ekstrakt: 21.0% wag. | Alkohol: 9.8% obj. / 7.35% wag.

                  Piana skąpa i znika. Kolor czarny mętny. Aromat słodki, wanilia, lukrecja, cukierki krówki, mało intensywny przyjemny. Smak gorzka czekolada, wanilia, lukrecja, palone słody dające lekką kwaskowośc. Piwo pełne, słodkie, lekko, przebija alkohol na szlachetną (rumową?) nutę. Ciekawe piwo Dobre z plusem.
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Lukrecja niewyczuwalna, za to duży kawy, wanilii, nawet odrobinę cynamonu, paloność w normie, ładnie ukryty alkohol, ale ekstrakt też na poziomie 18 blg albo niżej, bliżej mu było do Schwarzbiera niestety. Pite dwa razy podczas Oktoberfest u nas w Millenium Hall, rano dość słodkie, ale wodniste, poprawny śniadaniowy porter, po innych piwkach-tych skandynawskich, rakiji macedońskiej, bardziej wytrawne, pełniejsze. Cena butelki na wynos 10zł, cena lanego 8zł. W sumie bardzo przyzwoity bałtyk, ale nie klękajcie narody.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Prawie czarny z prześwitami pod żarówkę. [4.5]
                      Piana: Jasnobrązowa, popielata z szybko grubiejącymi bąbelkami i niską trwałością. [3]
                      Zapach: Mleczna czekolada, wanilia, trochę wiśni, daleko w tle jakaś roślina, może właśnie lukrecja. [4]
                      Smak: W miarę gęste i treściwe o słodkim charakterze, z niską goryczką i lekkim alkoholem. Podobnie jak w zapachu czuć głównie czekoladę z wanilią oraz rumowym wkładem. Na finiszu jest coś ze stoutu, lekki kwasek i palone nuty w kącikach ust. [4]
                      Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta i estetyka w stylu browaru, dokładny skład, goły czarny kapsel. [4]
                      Uwagi: Trochę za słodki porter dla mnie, a z drugiej strony czuć też alkohol i szorstkość, która nie chce się dopasować. Piwo smaczne, za parę lat pewnie się bardziej ułoży. Termin do 02.06.2018.

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎