Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Rudolf

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Rudolf

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • michael50
    Senior
    • 06-2013
    • 325

    #2
    Widzę, ze jestem pierwszy, który ocenia te piwo . Ogólnie Rudolf nie jest zły. Etykieta, która ma wszystkie potrzebne informacje, łącznie z ciekawym wierszem skłaniającym do wypicia (pierwszy raz się z czymś takim spotkałem). Podane informacje są konkretne, czytelne i ładnie skomponowane, wszystko utrzymane w jednolitej bordowej tonacji. Zapach również skłania do konsumpcji, po raz pierwszy zrozumiałem i poczułem, co to znaczy, gdy piwo pachnie goździkami i bananem - w Rudolfie rzeczywiście to czuć. Piana po nalaniu beżowo-kremowa, gęsta i utrzymująca się dość długo. W smaku jeden mankament: browar ma mocny woltaż, 8,5%, niestety, spirytus jest naprawdę mocno wyczuwalny i dominuje nad schowanymi głębiej nutami bananowo-goździkowymi. Gdyby nie ten jeden dysonans, piwo byłoby naprawdę znakomite. Ale ogólnie wrażenia bardzo, bardzo pozytywne. Stawiam mocną czwórkę!
    Attached Files
    Last edited by michael50; 01-02-2016, 18:13.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      To ja jako drugi :
      nuty bananowo/goździkowe, suszone owoce, karmel, lekki rozpuszczalnik, przypieczona skórka chleba, alkohol ( dla mnie w stopniu akceptowalnym ). Nieźle grzeje i daje odczuć swą moc ( wszak to 8,5 % ). Dobre
      P.S. "Koźlak" na etykiecie nieco myli, boć to koźlak pszeniczny, czy też weizen bock jak kto woli.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #4
        A wystarczyłoby wetknąć kozłu w pragębę kłos pszeniczny i pomyłki by nie było...
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, mętny ale nie jakoś bardzo [4]
          Piana: Dość obfita i trwała. Sztywna [4]
          Zapach: Goździk daje radę. Banan też jest, ale jednak goździka więcej. Czuć też mocno drożdże. Jest też lekki karmel [4]
          Smak: Ciekawa w tym podwójnym koźlaku jest spora wytrawność piwa. Zazwyczaj piwa w tym stylu są dość słodkie. Tu jest wszystko dość stonowane. Gożdzik, banan, dużo aromatu drożdżowego, karmel. Goryczka lekka. Alko nawet nieźle ukryte, choć po ogrzaniu wyłazi bardziej [4]
          Wysycenie: Odpowiednie, dość wysokie [5]
          Opakowanie: Całkiem fajna etykieta. Dokładny skład i parametry [4]
          Uwagi: Piwo z dat: 05.06.2016

          Moja ocena: [4.05]
          Last edited by chechaouen; 07-03-2016, 02:04.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty mętny. [4]
            Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
            Zapach: Słód, lekki chmiel i ślad przypraw, chyba takich właśnie rudolfowo-świątecznych. [3.5]
            Smak: Oleisty, posmak alko wzmocniony przyprawami, takimi korzenno-piernikowymi. Do tego lekki słód, który po ogrzaniu rozwija się w karmel. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Prosta eta, fajna, kojarząca się ze świętami nazwa, kapsel browaru. [4]
            Uwagi: Pszeniczny koźlak świąteczny to wciąż jest wydarzenie na rynku, zdominowanym przez różne ajpy. Doceniam, ale jednak nie potrafiłem przejść do porządku dziennego nad silną nutą przypraw...

            Moja ocena: [3.575]

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowożółty, mętny. [5]
              Piana: Niezbyt wysoka, przeciętnie trwała, biała. [3]
              Zapach: Bananowy, goździkowy, trochę alkoholowy. Poza nim niewiele. [3.5]
              Smak: No cóż - jak mocna "pszenica". Jest sporo banana, lekki kwasek, posmak zbożowy. Piwo sprawia wrażenie bardzo ciężkiego, oleistego, a jednocześnie pustawego w smaku. Niestety, pojawia się także wyraźna nuta alkoholowa, która przeszkadza. [3.5]
              Wysycenie: Niskie. [4.5]
              Opakowanie: Jak pozostałe z browaru. [4]
              Uwagi: Na etykiecie widnieje teraz napis "imperialna pszenica". Smak niestety wymaga dopracowania.

              Moja ocena: [3.6]

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Piwo dla amatorów tego gatunku.
                Niestety przeszkadzał mocny alkohol, wyczuwalny po pierwszym łyku. Pszenica w tle mocno stłamszona alkoholem.
                Barwa ciut jaśniejsza niż na zdjęciu. Piana niska, chwilowa. Nagazowanie ok.
                Plus za informacje na etykiecie (taka powinna być każda piwna etykieta) i firmowy kapsel.
                Attached Files

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnopomarańczowy, mocno zmętniony. [4]
                  Piana: Średnia, szybko opada, zostaje spory kożuch. [3.5]
                  Zapach: Drożdżowo-słodkawy, lekkie goździki. [4]
                  Smak: Słodowy, chlebowy, karmelowe, trochę syropowe, nutka drożdżowa, lekki banan, kwaskowa końcówka. Czuć moc, ale nie alkohol. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Dopracowane, fajne te tabelki i czytelny podział etykiety, szkoda, że nie ma jakiejś sensownej grafiki. Kapsel firmowy - brawo. [4.5]
                  Uwagi: Hmm, specjalnie nie czuć jego "imperialności", jest trochę gęstsze i mocniejsze niż normalnie, ale poza tym różnic brak, smak raczej mało intensywny. Średnia pszenica, ot co. Podobnie smakował mój weizenbock z ekstraktów z puszki

                  Moja ocena: [3.975]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: No to moje piwo ma kolor złoty i jest lekko zamglone. Nie tego oczekiwałem. [2.5]
                    Piana: Kolejna słabostka. Wprawdzie jest wysoka po nalaniu, ala zaraz szybko opada niczym w coli. Kremowa w wyglądzie, ścianki szkła nie lubi. [2.5]
                    Zapach: Banany po terminie, nawet figi, zero chmielu, ale to tu nie wada, zapowiada jakąś zbożową nalewkę... [4]
                    Smak: Ciężkie i rzeczywiście ma coś ze zbożowej nalewki, alkohol jest za wyraźny. Cała reszta tradycyjna, trochę banana, trochę kwasku, natomiast brak goździka. [3.5]
                    Wysycenie: Wysokie. [4]
                    Opakowanie: Pełny skład, prosta etykieta, firmowy kapsel. [3.5]
                    Uwagi: Ból ściska serce kiedy czyta się komentarz Dryxa. Moje piwo jest z datą do 24.02.2018.

                    Moja ocena: [3.55]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎