Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Setka] Apollo 19

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Wąsosz, [Setka] Apollo 19

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Beżowa, gęsta, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
    Zapach: Ciemny słód, czekolada. Wędzonka wyczuwalna ale raczej na niskim poziomie. Przyjemny ale mało intensywny i jednowymiarowy. [4]
    Smak: Kwaskowe na wstępie. Czekolada, kakao. Wyraźnie palone, popiołowe. Wędzonka niska. Lekkie drapanie podczas przełykania. Goryczka popiołowa, średnio intensywna. Lekka nutka waniliowa na finiszu - zapewne od nietypowego chmielu. [4]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Zgrabna etykieta, dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 07.08.16 Porządne chociaż niczym nie zaskakujące. Wypiłem ze smakiem.

    Moja ocena: [4.125]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 18-03-2016, 01:58.

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne z lekkimi refleksami pod światło. [4.5]
      Piana: Beżowa, średnio obfita, małe i średnie pęcherzyki, zostaje w postaci cienkiej warstwy. [3.5]
      Zapach: Trochę słodkie, czekolada, lekko palone słody, dymienie niezbyt intensywne ale całkiem fajnie się komponuje z resztą. Ogólnie intensywność nie powala, ale nie jest źle. [4]
      Smak: Jak na 19 plato to pije się lekko, znowu trochę słodyczy na początek, czekolada, później delikatna kawowa paloność i fajna drewniana wędzonka, mocno kwaskowe , przeważnie mocna kwaskowość mi przeszkadza ale tutaj łączy się bardzo fajnie z resztą. Alkohol minimalnie rozgrzewa, goryczka prawie niewyczuwalna. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, dobre. [4.5]
      Opakowanie: Ciekawa etykieta, solidny papier i przyjemny w dotyku, wszystkie informacje, kapsel czarny. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Beżowa, drobna z kilkoma większymi bąblami, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Wędzonka serowo-torfowa, słód, karmel, powiew kawy. [4]
        Smak: Lekka, kawowa goryczka, posmak wędzonki, tym razem zdecydowanie serowo-oscypkowej (hej!), słód i karmel. [4]
        Wysycenie: Niskie, skąd w kosmosie dwutlenek węgla...? [4]
        Opakowanie: Czarno-szaro-kosmiczna eta, chyba jednak naciągana literatura i lekki przerost formy nad treścią. Wysoka jakość wykonania. [4]
        Uwagi: Piwo ciekawe i smaczne, ale to jednak w kategorii porterów ciągle jest waga lekkopółśrednia...

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowe, bardzo ciemne, w szklance praktycznie czarna, nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Piana ładna, kremowa, gęsta, średnioobfita, trwała. Zostawia śladowy lejsing. [4]
          Zapach: Kawa, wymieszana z czekoladą, lekko podwędzana. [4.5]
          Smak: Kawa podszyta, gorzką, deserową czekoladą. Kawowość ponadto jest uzupełniana przyjemną, niezbyt nachalną wędzonką. Piwo delikatnie rozgrzewa w przełyku, poza tym alkohol jest niewyczuwalny. Nut charakterystycznych dla chmielu Sorachi Ace nie wyczuwam. Goryczka palona, wyraźna, wręcz wpada w lekko popiołową. Niemniej Apollo 19 jest piwem świetnie zbalansowanym. [4]
          Wysycenie: Piwo jest nisko nagazowane i sprawia wrażenie treściwego. [4.5]
          Opakowanie: Etykiety Setki trafiają w mój gust, szczególnie że znaleźć można na nich wszystkie potrzebne informacje . [4.5]
          Uwagi: Data przydatności do spożycia: 07.08.2016

          Moja ocena: [4.25]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • cyoorka
            Senior
            • 03-2007
            • 338

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Prawie czarne, raczej klarowne. [4.5]
            Piana: Średnioobfita, drobna, średniotrwała. [4]
            Zapach: Z początku lekko wędzony, później śmietankowo-waniliowo-kokosowy (chmiel Sorachi Ace), czekoladowy. [4]
            Smak: Początkowo wytrawne, lekko kwaskowe. Po chwili wyraźnie czuć chmiel Sorachi Ace, przez co staje się dosyć słodkie, gładkie, mleczno-czekoladowe. Niska wędzonka. Goryczka średnia, ziołowo-palona. [4]
            Wysycenie: Średnio-niskie. [4]
            Opakowanie: Ładne. [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo, chociaż niezbyt zgodne z deklarowanym stylem. Mało wędzone.

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Wąsosz: [Setka] Apollo 19
              Ekstrakt: 19.0% wag. | Alkohol: 7.8% obj. / 5.85% wag.

              Piana kremowa, drobna trwała. Kolor czarny z rubinowymi prześwitami. Aromat delikatna wędzonka, czekolada i nuta amerykańskiego chmielu (jest kokos). Smak kawa czekolada, wędzonka, lekka słodycz, w smaku kokosa już nie ma. Piwo ma strukturę gładką, oleistą, alkohol ukryty, goryczka wyczuwalna nie przesadzona. Bardzo Dobre pijalne piwo.
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                IBU: 40
                7,8% alk.
                Warka: 07/08/2016
                Piana: przeciętna i słabo oblepiające szkło.
                Aromat: niezbyt intensywny. Głownie wędzonka w stylu sadzy i spalonego drewna. W tle utlenienie w postaci owoców, czyli lekka wiśnia i mocno dojrzała czereśnia.
                Smak: To samo co aromat. Wędzonka plus przesłodka czereśnia. Goryczka lekko palona. Alkoholu po 5 łykach praktycznie już nie czuć. Do tego lekko posłodzona kawa i czekolada deserowa.
                Uwagi: dobry, średnio wędzony Brown porter. W regularnej cenie do jednorazowego zakupu. Całe szczęście kupiłem na wyprzedaży od razu 10stuk. Polecam. Bardzo zbalansowane. Wędzonka jest tylko dodatkiem.
                Attached Files
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemnego brązu, piwo z osadem, nieprzejrzyste. [4.5]
                  Piana: Dość wysoka, składała się z drobniutkich oczek... w warstwie wierzchniej były średnie oczka, pozostawiła kilka plamek na szkle, utrzymała się do końca. [3.5]
                  Zapach: Dość intensywny... czekolada, palona kawa, kakao i delikatna nuta dymna. W zatkanej butelce nuty dymne były wyraźniejsze, nawet po kilkunastu dniach od wypicia. [4]
                  Smak: Czarnej czekolady, kawy, kakao... wyczuwalna paloność, dało się wyczuć także suszone śliwki z dodatkiem orzechów. Nuty dymne nieco wyraźniejsze niż w zapachu. Piwo kwaskowo-słodkawe z bardzo dobrze ukrytym alkoholem. [4]
                  Wysycenie: Mogłoby być ciut wyższe, ale okej... [4]
                  Opakowanie: Podoba mi się etykieta, chyba najfajniejsza jaka wyszła z Browaru Setka... oczywiście z kompletem informacji, tylko kapsel jest bez nadruku. [4]
                  Uwagi: Warka do 7.08.2016, wypite 8.08'16. Piwo ma 7.8% alkoholu, a wchodzi jakby miało 4.8%. Bardzo przyjemne w odbiorze. **207**

                  Moja ocena: [3.975]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Końcówka skali EBC, rubinowe refleksy przy tafli. [5]
                    Piana: Niska, brązowawa, drobnopęcherzykowa, nietrwała. [2.5]
                    Zapach: Trochę wędzonki, kakao, czekolada, delikatnie owocowe(wiśnia, śliwka), średnio intensywny, bardzo przyjemny. [4]
                    Smak: Kakao i gorzka czekolada, paloność, orzechy, suszona śliwka, wytrawno-kwaskowe, goryczka średnia, pełne, choć sprawia wrażenia lekkiego, lekka popielniczka na finiszu. Alkohol dobrze ukryty. [4.5]
                    Wysycenie: Bardzo niskie - dobrze pasuje. [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, do tego czytelna, komplet informacji. [5]
                    Uwagi: Smaczne i bogate smakowo piwo, mimo swoich parametrów sprawia wrażenie lekkiego, co może być zdradliwe. Warka do 31.12.2016.

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #11
                      BARWA: Nieprzenikliwego, bardzo ciemnego brązu. [4.75]
                      PIANA: Niska i nietrwała, ładnie obkleja szkło - ale nietrwale, w rezultacie po wypiciu na ściankach pianki jest niewiele. Na powierzchni obrączka z niepełnym środkiem. [1.75]
                      ZAPACH: Nuty dymne wyraźniejsze niż w warce do 7.08'16... dalej jest jak wyżej: czekolada, kawa, kakao, paloność... Zapach dymno-palono-czekoladowo-kwaskowy. :-)) [4.25]
                      SMAK: Również w smaku akcenty wędzone nieco bardziej zaznaczone, natomiast śliwki jest mniej... poza tym sporo czekolady, kawy, słodów palonych... trochę orzechów. [4.25]
                      WYSYCENIE: Nie za wysokie, choć mogłoby być ciut wyższe... najważniejsze, że utrzymało się do końca. [4]
                      OPAKOWANIE: Jak wcześniej, czyli bardzo mi się podoba, mimo że nie jestem jakimś fanem tematyki związanej z kosmosem... Kapsel był goły. [4.25]

                      UWAGI: Warka do 31.12.2016, wypite 1.11'16. Bardzo gładki porter górnej fermentacji. Piwo naprawdę bardzo udane. Fajnie, że mam jeszcze jedną butelkę na stanie...

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #12
                        4 miesiące po dacie ważności nie wydaje się lepsze, może trochę bardziej owocowe i cierpkie. Moja pierwsza ocena chyba była lekko zawyżona, przynajmniej za smak.
                        Last edited by rafalek21; 16-04-2017, 01:05.

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #13
                          Ponownie warka z datą do 31.12.2016, tym razem wypite prawie trzy miesiące po terminie(27.03'17). Tym razem piana była imponująca w porównaniu z tą samą warką wypitą wcześniej... Wysoka, bardzo trwała i drobnoziarnista. Ładnie osiadała na szkle i pozostała do końca. W zapachu nuty dymne stały się słabo wyczuwalne. Dominowała kawa, czekolada, trochę karmelu, nut palonych, śliwek i czerwonych porzeczek. Podobnie było w smaku... Czekolada, kawa, kakao, nuty dymne wyraźnie słabsze, suszone owoce i karmel z przypalanką. Wysycenie było nie za wysokie, czyli okej.
                          Apolla 19-go najlepiej pić do daty podanej na etykiecie, później traci swoje dymne walory, choć pozostaje nadal dobrym porterem.

                          B: [4.75] ; P: [4.25] ; Z: [3.75] ; S: [4] ; W: [4] ; O: [4.25]

                          PS Auchan ma w sprzedaży nowe warki tego piwa.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            No widzę, że nie jestem sam w chomikowaniu piwa.

                            Warka: 07/08/2016 pite 13/04/2017

                            Czyli lekko po terminie (tj. 8 miesięcy)

                            Leciutko schłodzone. Alkoholu w zapachu i smaku absolutnie nie czuć.
                            Wędzonki w aromacie nadal sporo.
                            W smaku wyraźna dymność oraz ciemne suszone owoce. Czarna kawa, śliwka i wiśnia oraz muśnięcie Lukrecji.
                            Wysycenie idealne. Gładziutkie jak na płatkach owsianych.
                            Goryczka obecna lecz wyważona.
                            Świetna robota browarsetka, Wasze piwo starzeje bardzo dobrze.
                            Idzie w dobry podwędzany porter bałtycki. Śliwka spada, na rzecz wiśni.
                            Następna sztuka pójdzie na późną jesień 2017

                            fotka
                            Last edited by dlugas; 20-05-2017, 12:40.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #15
                              Na początek informacja porządkowa. Warka 12/01/2019 ma wg etykiety 7,4% obj. alko.
                              W zapachu lekka wędzonka i gorzka czekolada. W smaku jest wytrawnie, dymnie i lekko kwaskowo. Dopiero na końcu pojawia się czarna kawa delikatnie muśnięta cukrem. Piwo jest smaczne, chociaż mogłoby być bardziej treściwe. Kupione w płockim "oszą" cena około 7,50 zł.
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎