Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Inne Beczki] Pilzner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Zodiak, [Inne Beczki] Pilzner

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy z delikatnym zmętnieniem. [4.5]
    Piana: Bardzo ładny biały jak śnieg kolor, jednak za szybko opadła. Nie brudzi szkła, końcowa obrączka też kiepska. [2]
    Zapach: Wyraźne czeskie masełko, polskie zboże oraz zioła i parę kwiatków ( też raczej z naszej łąki [3.5]
    Smak: Jak na pils to goryczka jest potężna. Nie zalega, ale jest wyraźnie odczuwalna w postaci ziół, trawy i trochę przypraw. Słód też obecny, ale stoi z boku na drugim planie. [4]
    Wysycenie: Za niskie jak na pils. [3]
    Opakowanie: Pełno chmielowych szyszek na etykiecie. Z tyłu brak pełnego składu. Na duży plus, że jest podany z imienia i nazwiska autor receptury. Papier dobrej jakości. [4]
    Uwagi: Chmielu tu nie żałowali, zgodnie z rysunkiem na etykiecie. Bardzo goryczkowy pils.
    Warka 15.07.2016.

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemna żółć, lekka metność [4.5]
      Piana: ecru, biała, drobna, zwarta i dość mocna, zostaje do końca w szkle ale już jako niewielki kożuszek [4]
      Zapach: słaby ale miły, chmielowo-owocowy [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, fajna mocna goryczka ale nie zalegająca, minimalne owocowe akcenty, fajnie wyczuwalne zbożowe akcenty, całość dobrze zbalansowana [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: fajna etykiety, cos nowego na naszym rynku, gładki kapsel [4]
      Uwagi: Wreszcie ktoś się bierze za pilznery i co najważniejsze umie to robić, bardzo fajne piwo

      Moja ocena: [4.1]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • morbit
        Member
        • 09-2008
        • 56

        #4
        Dobre, faktycznie pilzner, ale u mnie piany brak i nie wiem po co to żyto. Tzn. uzasadnienie przyswoiłem ale po co tak kombinować?
        Last edited by morbit; 05-04-2016, 19:16.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #5
          Data 11.06.16

          Piana - większa na starcie potem cienka warstwa a lacing brzydki.
          Barwa - jasny, lekko mętny pomarańczowy.
          Gaz - średni.
          Aromat - chmiel z lekkim, słodkawym sosem sojowym. Trochę duszącej, popiołowej piwnicy.
          Smak - gorzkawa piwniczność, piwo jest lekko słodkie a goryczka jest jakby duszna i niezbyt szlachetna. Lekki diacetyl.

          Nie podeszło mi za bardzo... zwłaszcza ta goryczka a ja gorzkie lubię.
          Attached Files

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty, delikatnie zamglony. [4.5]
            Piana: Słaba, wysoka na centymetr, nie znika całkowicie, pozostawiła kilka plamek na szkle. [1.5]
            Zapach: Słodkawy, dość mocny. Ziołowy, słodowy, lekko maślany z nutką czerwonego jabłka. [4]
            Smak: Ziołowy, korzenny, słodowy z dodatkiem czerwonego jabłuszka. piwo treściwe z wyczuwalną korzenną ostrością, goryczka jak na pilznera wysoka. [4]
            Wysycenie: Utrzymało się przez cały czas, ale mogłoby być większe. [3.5]
            Opakowanie: Jak piętro wyżej u Javoxa. Podoba mi się... podali skład, ekstrakt... Kapsel zwykły, czarny. [4]
            Uwagi: Warka do 30.09.2016, wypite 30.09 i 11.10'16. Ciekawa kombinacja, piwo zdecydowanie do powtórki. W 11-stym dniu po terminie smakowało podobnie... jedynie piana była kiepska. **226**

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoto bursztynowy, prawie klarowny. Ciemny, jak na pilsa. [4]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3.5]
              Zapach: Lekko chmielowy, średnio intensywny. [3]
              Smak: Chmielowa goryczka, ślad karmelu, daleki posmaczek jednak warzywny... [3.5]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4]
              Opakowanie: Goły pokal w "Cześć". Nic szczególnego... [3.5]
              Uwagi: Tradycyjny, ale jednak nieco przyciężkawy pils. Czy to w ogóle jest pils???

              Moja ocena: [3.375]

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                Uwagi: Tradycyjny, ale jednak nieco przyciężkawy pils. Czy to w ogóle jest pils???

                Moja ocena: [3.375]
                No, polski pils, te zwykle są ciężkie

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #9
                  Warzone może w Zodiaku, może nie, nie udostępniają już tej informacji, na szczęście z ety zniknął "Bohemian".

                  Wygląd: kolor bursztynowy, piana śliczna, kremowa, ale też ecru, ładny lacing, nie wygląda mi to na pilsa wizualnie
                  Zapach: Columbus vel Zeus poszedł na goryczkę widocznie, bo śladu po nim nie ma w zapachu (chłopaki mają sporo kasy i gest, to nie lepiej użyć Magnum?), jest szmacianość, liściastość żateckiego, mączność i maślaność, ale ogólnie zapach jest bardzo słaby.
                  Smak: Bałem się, że piwo będzie zbyt pełne, ale nie jest, jest tak lekko wyklejające, ale to pewnie od słodu żytniego, jest fajnie chlebowe, przypieczony delikatnie tost, maślany, bo jest lekko diacetylowe, zbożowe, lekka owocowość, ale swojska, więc pewnie z fermentacji, nie od Columbusa, lekka pikantność, goryczka niewysoka (pite po Noteckim niskopasteryzowanym i jest niemal identyczna jak w nim, choć tu szlachetniejsza), trochę niby czuć żatecki, ale za mało tu chmielu jak na pilsa. To nie jest złe piwo, to dosyć smaczny lager, ale jak ktoś ma ochotę na pilsa, to chyba lepiej kupić za tę cenę dwa dobre czeskie lub niemieckie, a jak się poszuka to można i trzy.
                  Attached Files

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: pomarańczowy, zamglony. [3.5]
                    Piana: wysoka, drobna, dość trwała. [4]
                    Zapach: mało intensywny, lekko ziołowy, owoce i diacetyl. [2.5]
                    Smak: słodowy, dość słodki, lekko ziołowy z lekką goryczką i owocowym posmakiem. Raczej lager niż pilzner. [3]
                    Wysycenie: średnie. [4]
                    Opakowanie: niezła etykieta, podany pełny skład, kapsel bez nadruku. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.025]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎