Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Stoutopia Smoked Edition

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bednary, Stoutopia Smoked Edition

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: W sztucznym świetle - bardzo ciemno brunatny. [4.5]
    Piana: Niska, nietrwała. [2.5]
    Zapach: Bardzo przyjemny, torfowy, delikatnie taninowy, intensywny. [4.5]
    Smak: Mocno ściągające to piwo - ale w sensie pozytywnym. Wyraźny posmak drewniany, torfowy, wędzony. Raczej treściwe, intensywne w smaku. Po początkowym uderzeniu torfu i tanin dochodzą do głosu smaki typowe dla "zwykłych" stoutów - czekolada, kawa. [4.5]
    Wysycenie: Prawie brak, więc fajnie. [5]
    Opakowanie: Skład pełen, informacji sporo, ale mało brakowało, a bym w ogóle tego piwa nie zauważył na półce... [4]
    Uwagi: Pyszne!

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Początek delikatny, nawet nieco słodki - do głosu dochodzą nuty torfowe ( spalone kable, ebonit ), ale w wersji light - końcówka gładka, lekko czekoladowa. W posmaku muśnięcie drewna. Smaczne, aczkolwiek jak dla mnie nieco zbyt grzeczne. Dla wchodzącego w świat "torfu" to dobry początek - pozycja obowiązkowa
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny. [4.5]
        Piana: Beżowa, średnio obfita, drobna i całkiem zbita, utrzymuje się chwile. [4]
        Zapach: Wyraźnie czekoladowe, torf na średnim poziomie i nie przysłania reszty,dębowa beczka i trochę alkoholu co daje efekt bourbonu i trochę pralinek, ogólna kremowość, fajna kompozycja. [4.5]
        Smak: Sama baza jest całkiem aksamitna, szorstkości nadaje mu dość mocny posmak beczki i torf, kawowa paloność na średnim poziomie, chmielowa goryczka nie przebija się przez resztę, alkohol jest tylko minimalnie wyczuwalny na optymalnym poziomie. Czegoś jednak mi tutaj brakuje. [4]
        Wysycenie: Średnie, ok. [4.5]
        Opakowanie: Wszystko byłoby w porządku tylko wszystko jest dość małe, butelka nie rzuca się w oczy pośród innych piw, kapsel goły. [4]
        Uwagi: Piwo jak najbardziej udane chodź piłem już kilka smaczniejszych w podobnym stylu.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Niezbyt obfita ale gęsta, redukuje się do obrączki wokół szkła. [3.5]
          Zapach: Torf, gorzka czekolada, dym z ogniska. Przyjemny, poprawny, typowy dla stylu. [4]
          Smak: Cierpkawe na wstępie. Bardzo fajna konsystencja - gęste, kremowe. Bardzo wyraźne, zalepiające kakao, gorzka czekolada. Goryczka przyjemna czekoladowa. Długi kakaowy posmak. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Oszczędna etykieta, dokładny skład. [4]
          Uwagi: Warka 14.01.17 Oprócz mylącej informacji na etykiecie, że piwo jest BA (faktycznie leżakowało z wiórami a nie w beczce) piwo jest świetne.

          Moja ocena: [4.2]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 06-01-2017, 01:52.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎