Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Antybrowar, ANTYkwariat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Antybrowar, ANTYkwariat

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Kolor - czarny, nieprzejrzysty.
    Piana - beżowa, gęsta, trwała.
    Zapach - lekka wędzonka.
    Smak - wędzonka, cytrusy, ciemne słody, prażony słonecznik, lekka kawa/czekolada, lekka palona goryczka.
    Wysycenie - średnie.
    Smakowało
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Foto :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Niemal czarny, pod mocne światło minimalne przebłyski na krawędziach. [4.5]
        Piana: Ciemny beż, obfita, średnie i drobne pęcherzyki, utrzymuje się dość długo. [4]
        Zapach: Na początku podmuch amerykańskich chmieli, po chwili są one spychane na drugi plan. Wędzoność jest wyraźna i drewniana, oprócz tego typowe nuty ciemnych słodów, czekolada, kawa. [4.5]
        Smak: Jest trochę ciała i słodyczy ale kontruje ją całkiem mocna paloność, lekko popiołowa. Wędzoność również jest wyczuwalna ale już odrobinę mniej intensywna niż w zapachu. Goryczka palona i amerykańska. Udział chmielu nie jest zbyt duży ale jak dla mnie to dobry balans jak dla amerykańskiego stouta. [4]
        Wysycenie: Odpowiednie. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, pełny skład, goły czarny kapsel. [4.5]
        Uwagi: Bardzo przyjemny stout.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny! [5]
          Piana: Beżowa średnie i drobne pęcherze, opada dość szybko do minimalnej warstwy. lacing na szkle. [4]
          Zapach: Średnio-intensywny - prażone i palone słody, drewno z ogniska, cytrusy i ziołowo-żywiczczne chmiele w tle. Wytrawnie! [4.5]
          Smak: Palone i prażone słody - słonecznik (prażony), kawa, czekolada oraz mocno dymione drewno plus goryczka od amerykańskich chmieli. Alkohol ukryty. [4.5]
          Wysycenie: średnie - optymalne. [4.5]
          Opakowanie: Czytelne, modernistyczny wzór etykiety. [4]
          Uwagi: Dobrze zbalansowane piwo pomiędzy ciemnymi słodami, chmielami z Hameryki i wędzonym drewnem.

          Moja ocena: [4.45]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Kolor typowy dla wyspiarskiego stouta – czarny z brązowy refleksami pod światło. Piana beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzy, opadła dość szybko do minimalnej warstwy na powierzchni.
            Aromat średnio-intensywny złożony z ciemny/palonych słodów, lekkiej torfowości/dymionego drewna oraz cytrusy od amerykańskich chmieli plus nutka ziołowo-żywiczna. Zapach jest wytrawny. Smak znów zdominowany jest przez palone ciemne słody z prażonym słonecznikiem, czekoladą i kawą, a na finiszu mamy lekki kwasek. Czuć wyraźniej wędzonkę typu dym z ogniska i opalonego drewna. Są też prażone zboża. Goryczka grejpfrutowo-żywiczna wyraźnie zaznaczona, z czasem odkłada się na języku i podniebieniu w formie lekko ściągającej.
            Piwo smaczne, lekkie w odbiorze z bardzo (jak dla mnie) stonowaną wędzonością.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Świetnie zbalansowane. Jest wszystko co być powinno. I żywica, i lekki cytrus, i wędzonka, i kawa z czekoladą i palony słód, i goryczka. Wszystko na miejscu, nie agresywne ale wyraźnie i (mam nadzieję) świadomie zaznaczone.

              Super piwo w dobrej cenie 6,5 zł/butelka.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarna czerń. Nieprzejrzysta. [4]
                Piana: Ciemnobeżowa, bardzo wysoka, drobna z pojedynczymi większymi bąblami, średniotrwała. [4]
                Zapach: Chmiel, zioła, przyprawy jakieś, ślad kawy i karmelu. Nietypowy. [4]
                Smak: Gorzka kawa, czekolada. W tle chmiel i sosna, lekka wanilia. Minimalny posmak orzechów. [4]
                Wysycenie: Niskie, ale w paszczy jednak zaskakująco musuje. [4]
                Opakowanie: W stylu browaru, charakterystyczne, ale mnie podoba się średnio. Wysoka jakość wykonania. [4]
                Uwagi: Trochę nietypowy, konkretny, mięsisty, fajny stout .

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Pierwsze piątkowe (weekendowe ) piwko. Dobry wybór. Gęsty, torfowy stout z nutkami palonego słodu, skórki świeżego orzecha i kwaskiem arabiki. Wszystko przeplatane delikatną czekoladą i wanilią. Smakowało.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny wpadający już w czerń. Nieprzeźroczysty. Piękny [5]
                    Piana: Początkowo imponująca. Potem dość powolna redukcja. Ładnie oblepia szkło [4]
                    Zapach: Po otwarciu butelki czuć było wyraźnie US-chmiel w postaci cytrusów. Po nalaniu do szkła pierwsze skrzypce gra już torf i wędzonka. Jest też wytrawna kawa. Cytrusy też są ale bardzo subtelne, w tle. Torf dominuje [4]
                    Smak: Piwo ma fajną teksturę, jest treściwe, fajnie oleiste. Pierwsze skrzypce gra gorzka kawa, jest też torf, wędzonka. Goryczka kawowo-grejpfrutowa. Aromatów US-chmielowych ciężko się tu doszukać. Ogólnie bardzo przyjemny torfowy stout, w którym nuty wędzone nie są tak inwazyjne i intensywne jak np.w Smoky Joe. Tu torfowość jest subtelniejsza choć również wyraźna [4.5]
                    Wysycenie: Niskie w kierunku do średniego [4.5]
                    Opakowanie: Całkiem ładna etykieta utrzymana w klimacie serii z tego browaru. Ładna kolorystyka, dokładny skład itd. [4]
                    Uwagi: Data: 11.06.2016

                    Moja ocena: [4.275]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎