Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Piwojad] Suska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Gryf, [Piwojad] Suska

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

  • #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty. Piwo dość mętne stąd niższa ocena. [3]
    Piana: Dość słaba, szybko zanika. [3]
    Zapach: Wędzonka, lekki karmel, paloność, lekka nuta alkoholowa. [4]
    Smak: Wędzonka i charakterystyczna nuta wędzonej śliwki. Piwo delikatnie kwaśne (zapewne z racji obecności tytułowej suski). Niska goryczka. [4]
    Wysycenie: W normie. Dziwi lekki gushing na początku. [4]
    Opakowanie: Przezroczysta naklejka daje złudne wrażenie malowanej butelki. Styl raczej minimalistyczny. [5]
    Uwagi: Suska chciała mi uciec z butelki, pomimo tego że po zakupie dwa dni stała na półce. Aczkolwiek nie była to fontanna i sytuację udało się opanować bez większych strat.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Jest wędzona śliwka w aromacie ( niezbyt intensywna ) i w smaku. Niestety, poza tym jest pusto i wodniście ... liczyłem na więcej "ciemnego mięcha". Powrotu nie będzie.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty-błotnisty. [3.5]
        Piana: Jasnobrązowa, drobna, niewysoka, nietrwała. [3]
        Zapach: Czekolada, ślad wędzonki daleki. Sus(z)one owoce, może to ta "suska"? [4]
        Smak: Oj, za dużo tej suszonej śliwki... Więcej, niż w wigilijnym kompocie. Ślad popiołu i czekolady, ale susz dominuje. [3]
        Wysycenie: Niskie, OK. [4]
        Opakowanie: Kalkomania. Mrówkojad. Mrówkojad, to prawie, jak Pancernik . [4]
        Uwagi: Fajnie, że ktoś dodaje do piwa regionalne (ale i nowomodne) dodatki, jak np. suska sechlońska. Ale czy to poprawia smak piwa?
        Górale powinni teraz dodać oscypki (albo bundz), Kaszubi - śledzie/sielawki, a hipsterzy - puree z topinamburu...

        Moja ocena: [3.475]

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Chyba ciemny brąz, na dnie pokala lekki prześwit [4]
          Piana: Nie za wysoka i nie najbardziej trwała, drobna. [3.5]
          Zapach: Wędzonka, dym z ogniska na pierwszym planie, trochę czekolady, kawy, śliwka też. Zachęcająco. [4]
          Smak: Śliwka wędzona, kompot z suszu wigilijny. Ależ to jest wyraźne w tym piwie. Pierwsze wrażenie ciekawe, ale tak od połowy butelki coraz trudniej się pije. Przesadzone z tą śliwką, niestety. Piwo wytrawne, trochę paloności, czekolada na gorzko. 330 ml oceniłbym wyżej, ale z półlitrową butelką trochę się męczyłem. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, spodziewałem się nieco niższego. [4]
          Opakowanie: Ok, z jakimś pomysłem to jest. Informacji mogłoby być więcej. [4]
          Uwagi: 7/09/2017
          Dla miłośników śliwki wędzonej, jak dla mnie przegięte w tym kierunku. Jako eksperyment ciekawe, ale się nie zachwyciłem.

          Moja ocena: [3.75]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎