Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, Sweet Sixteen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Maryensztadt, Sweet Sixteen

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny. [4.5]
    Piana: Ładna i wysoka, drobna, beżowa, raczej trwała. [4]
    Zapach: Kawowy, czekoladowy, trochę słodkawy. Klasyczny dla stylu. [4]
    Smak: Piwo wyraźnie słodkie, palone. Kawa, trochę słodkiej, mlecznej czekolady. Goryczka na poziomie niskim. Gładkie, pełne. [4]
    Wysycenie: Nieco niższe lepiej by pasowało do gładkiej tekstury piwa. [4.5]
    Opakowanie: Poza tym, że czarne - to jak pozostałe z serii. Czy lód na etykiecie to aluzja do rozwiązłości seksualnej 16-latek? [4]
    Uwagi: Smaczne.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • innerlife
      Junior
      • 02-2016
      • 8

      #3
      Albo ja sie nie znam, albo pije zupelnie inne piwo. Puste, wodniste, a cech charakterystycznych dla stouta tj. czekolada, kawa, paloność próżno się doszukiwać. W aromacie mocno słodowe jak jakis czeski pils. Moze gdzieś w tle są jakies nuty melanoidynowe, i jakas taka tania kawa prosto z dworca PKP. Goryczka znikoma. Aftertaste jakiś dziwny trawiasty. 16 ekstraktu a smakuje jak 12stka. To piwo jest słabe.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika innerlife Wyświetlenie odpowiedzi
        Albo ja sie nie znam, albo pije zupelnie inne piwo. Puste, wodniste, a cech charakterystycznych dla stouta tj. czekolada, kawa, paloność próżno się doszukiwać. W aromacie mocno słodowe jak jakis czeski pils. Moze gdzieś w tle są jakies nuty melanoidynowe, i jakas taka tania kawa prosto z dworca PKP. Goryczka znikoma. Aftertaste jakiś dziwny trawiasty. 16 ekstraktu a smakuje jak 12stka. To piwo jest słabe.
        Pamiętasz może, która warka?

        Comment

        • innerlife
          Junior
          • 02-2016
          • 8

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
          Pamiętasz może, która warka?
          08.07.2016
          Last edited by innerlife; 06-03-2016, 19:21.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika innerlife Wyświetlenie odpowiedzi
            08.07.2016
            U mnie 19.08.2016. Czyli kolejny browar, którego produktów kupowanie jest jak gra w totolotka...

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
              Piana: beżowa, drobna, opadła szybko do cienkiej warstwy [3]
              Zapach: słabiutki ale miły, głównie zapach kawy [3.5]
              Smak: w miarę pełne i treściwe, wytrawny smak paloności, lekki oraz domieszka kawy i gorzkiej czekolady, całość dobrze skontrowana zboźowymi akcentami [4]
              Wysycenie: ciut za duże [4.5]
              Opakowanie: firmowe szko, wafle, jest tak jak powinno być [5]
              Uwagi: Smaczny klasyk

              Moja ocena: [3.85]
              Attached Files
              Last edited by becik; 20-05-2016, 17:29.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami. [4.5]
                Piana: Beżowa, złożona z drobnych pęcherzyków, ale dramatycznie krótka. Piana jak na zdjęciu Becika. [2.5]
                Zapach: Bardzo delikatna kawa, czekolada i jeszcze trochę mleka. [3.5]
                Smak: Piwo gładkie, średnio słodkie, kawowe, zbożowe i pozbawione goryczki. Czuć natomiast wyraźną paloność w postaci orzeźwiającego kwasku. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Tym razem czarna kolorystyka, na etykiecie lód w szklance, a na dole mleko. Brak pełnego składu. [4]
                Uwagi: Całkiem dobry milk stout, ale znam lepsze. No i Billy Idola zachciało mi się posłuchać...
                Warka 20.11.2016.

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowoczarny nieprzejrzysty, no, może pod światło jakieś refleksy... [4]
                  Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
                  Zapach: Kawa, mleczna czekolada, daleki ślad suszonych owoców, lekkie zboże też. [4]
                  Smak: Aksamitnie oleisty smak, znowu kawa i czekolada, posmak płatkowo-zbożowy, może gdzieś minimalna wędzonka...? [4]
                  Wysycenie: Stosownie niewysokie. [4]
                  Opakowanie: Świetna nazwa, nie tylko powodująca erotyczne rozmarzenia starych satyrów , ale budząca także skojarzenia muzyczne... Elegancka, subtelna i dopracowana eta. Szkoda tylko, że kapsel browaru jest biały... [4]
                  Uwagi: Znów smaczny stout. To już zaczyna ocierać się o monotonię, a nawet nudę... .

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                    Piana: Niewysoka, ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
                    Zapach: Bardzo słaby, kawa, czekolada i nuta zbożowa - zdecydowanie brakuje mu intensywności. [3]
                    Smak: Słodkawe, najwyraźniejsza jest delikatna kawa(może kawa zbożowa), odrobina paloności i trochę czekolady, niedużo ciała - lekko wodniste, niska goryczka. W porządku. [3.5]
                    Wysycenie: Niewysokie - pasuje. [4]
                    Opakowanie: Ładna etykieta, dużo informacji, brakuje tylko dokładnego składu. [4]
                    Uwagi: Przeciętny milk stout, brakuje mu aromatu, ale po za tym jak najbardziej do wypicia. Warka do 16.06.2017

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnobrązowy, wpadający w czarny, pod światło tworzy rubinowe refleksy [4]
                      Piana: obfita, beżowa, utworzyła zwartą czapę, drobnopęcherzykowa. Opadając zostawiła ślad na szkle. [5]
                      Zapach: niezbyt intensywny: kawa i czekolada, słodsza wersja plus wyraźna laktoza i zbożowość. Laktozy trochę za dużo. [3.5]
                      Smak: lekko wytrawny: kawowo-czekoladowy. Dochodzi też trochę kawy zbożowej, czarnego chleba i na finiszu kwasek. Całość wygładza wsad owsiankowy. Goryczka palona, głównie za sprawą ciemnych słodów. Czy jest tu chmiel? [3.5]
                      Wysycenie: pomiędzy niskim a średnim, nawet pasuje [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta ładna i pasuje do stylu. W info brakuje tylko danych dot. chmielów. [4.5]
                      Uwagi: Poprawne, w stylu piwo, do degustacji.

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎