Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tambor [Bad Flash], Rye IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Tambor [Bad Flash], Rye IPA

    Bad Flash, to projekt związany m.in. z właścicielem Złych Czasów w Pradze
    i nowym praskim barem:

    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


    Ekstr. 14,5%
    6,2% alk.

    Żytni ejl uwarzony przez Jakuba Veselego z kontraktowca Falkon.

    Chmiele - Chinook, Amarillo, Tomahawk

    Aromat - dominuje żytni, specyficzny, trudny do określenia zbożowo-szorstki profil, bardzo wyraźny aż kojarzył mi się z... lizolem, plus cytrusy.
    Piana - raczej umiarkowana, średniotrwała, trochę zostaje na szkle
    Barwa - słomkowo-złota, zmętniona
    Wysycenie - umiarkowane
    Smak - żytnia szorstka, specyficznie przyprawowa, zbożowa goryczkowość, potem grejpfrutowa od chmieli, specyficzna zbożowa pełnia, finisz goryczkowy, szorstki
    Treściwość - Pełne piwo

    Specyficzne piwo, chmielone wyraźnie ale bez przegięć, ale żyta ostro. Można się na tym na uczyć poznawać żyto w piwie. Trochę negatywnie wpływa na pijalność, ale za to nie jest nijakie. Ciekawe piwo, warte spróbowania.
    Attached Files
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Bad Flash, to projekt związany m.in. z właścicielem Złych Czasów w Pradze
    i nowym praskim barem:

    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


    Ekstr. 14,5%
    6,2% alk.

    Żytni ejl uwarzony przez Jakuba Veselego z kontraktowca Falkon.

    Chmiele - Chinook, Amarillo, Tomahawk

    Aromat - dominuje żytni, specyficzny, trudny do określenia zbożowo-szorstki profil, bardzo wyraźny aż kojarzył mi się z... lizolem, plus cytrusy.
    Piana - raczej umiarkowana, średniotrwała, trochę zostaje na szkle
    Barwa - słomkowo-złota, zmętniona
    Wysycenie - umiarkowane
    Smak - żytnia szorstka, specyficznie przyprawowa, zbożowa goryczkowość, potem grejpfrutowa od chmieli, specyficzna zbożowa pełnia, finisz goryczkowy, szorstki
    Treściwość - Pełne piwo

    Specyficzne piwo, chmielone wyraźnie ale bez przegięć, ale żyta ostro. Można się na tym na uczyć poznawać żyto w piwie. Trochę negatywnie wpływa na pijalność, ale za to nie jest nijakie. Ciekawe piwo, warte spróbowania.
    Piłem je w piątek właśnie w tym lokalu i miałem takie skojarzenie apteczno-dentystyczne i ogólnie mieszane odczucia co do samego piwa. A tak z ciekawości kiedy byłeś na piwie? może się gdzieś mineliśmy :-)

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
      Piłem je w piątek właśnie w tym lokalu i miałem takie skojarzenie apteczno-dentystyczne i ogólnie mieszane odczucia co do samego piwa. A tak z ciekawości kiedy byłeś na piwie? może się gdzieś mineliśmy :-)
      Ja byłem jakieś dwa tygodnie temu, szkoda że się nie udało spotkać.

      Tak jak napisałem też miałem dość podobne skojarzenia, ale może słabość do browaru Tambor wpłynęła na to, że życzliwszym podniebieniem przyjąłem to piwo

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎