Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Epione

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Epione

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasna miedź, klarowne. [4.5]
    Piana: Oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
    Zapach: Lekki karmel, hibiscus, suszone owoce, kwiaty. Raczej nie amerykański ale całkiem przyjemny. [4]
    Smak: Umiarkowanie słodkie. Karmel, susz owocowy. Goryczka herbaciana, ściągająca. Nietypowe. [4]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 09.08.16 Piwo raczej nie w stylu deklarowanym na etykiecie. Dominują nutki chmielu raczej europejskiego niż amerykańskiego- czerwone owoce, zioła. Jak już się oswoić, to całkiem przyjemne.

    Moja ocena: [4.075]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 25-02-2016, 00:06.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
      Piana: Wysoka, trwała, jak na weizenie. [4.5]
      Zapach: Bardzo słaby, lekko owocowy. [2.5]
      Smak: Słodowy, mleczny (?), jakaś dziwna nuta, cytrusowo-owocowa chmielowość, goryczka cytrusowo-pestkowa, średnia. [3]
      Wysycenie: Niskie/średnie. [4.5]
      Opakowanie: Ładne, jak to u nich. Szkoda, że kapsel golas. [4.5]
      Uwagi: Słabo, ciężko przyporządkować je do jakiegoś stylu. Niby jest goryczkowe (bardziej niż chmielowe), ale poziom IPA to nie jest. Smak dziwny, niezbyt zachęcający, wyczuwalna w nim dość silna niezidentyfikowana i nieprzyjemna nuta. Nie polecam.

      Moja ocena: [3.175]

      Comment

      • grejwi
        Member
        • 08-2014
        • 78

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mętny, z widocznym osadem. Bursztynowy - ciemny bursztyn. [3.5]
        Piana: Obfita, drobna, trwała, z wyraźnym lacingiem. [5]
        Zapach: Z butelki: słodki, karmelowy, owocowy (z przewagą porzeczki) - intensywny, mimo dużego schłodzenia! Po przelaniu dominuje porzeczka [4.5]
        Smak: Słodkawe. Dość intensywna cytrusowa goryczka dobrze skontrowana słodową podbudową. Lekko "maślane". [4]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego. Mogło by być wyższe. [4]
        Opakowanie: Etykiety z Olimpu od początku mi się podobają - i tutaj nie jest inaczej: graficznie; kolorystycznie jest b. dobrze. Skład i parametry szczegółowe. Kapsel czarny. [5]
        Uwagi: Warka do 09.08.2016 r.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, lekko zamglone. [4.5]
          Piana: Średnio obfita, kremowa, drobne pęcherzyki, średnio trwała, nie zdobi szkła. [3]
          Zapach: Owocowo-kwiatowy, troszkę karmelu, może odrobina gumy balonowej, średnio-niska intensywność, ciekawy, ale raczej nie w stylu. [3.5]
          Smak: Wyraźny karmel, średnio-wysoka ziołowo-cytrusowa goryczka, trochę ściągająca, lekko alkoholowe. [3]
          Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta(jak wszystkie z Olimpu), pełny skład, czytelna. [5]
          Uwagi: Nietypowe i na pewno nie w stylu AIPA, ale niekoniecznie złe. Zdecydowanie bliżej mu do angielskiego IPA. Piwa Olimpu warzone w Wąsoszu jednak bardziej mi smakowały.
          Warka do 05.10.2016.

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Coś pomiędzy bursztynowym a miedzianym. [4.5]
            Piana: Przeciętna, średnio obfita, średnie pęcherzyki, trochę się utrzymuje i lekko zdobi szkło. [3.5]
            Zapach: Delikatnie słodki, z pewnością nie jak typowe AIPA, czuć coś w stylu drzewa sandałowego i owoce, może to te liście czarnej porzeczki bo nie są to tropikalne owoce z chmieli. Niby przyjemny ale czy to pasuje do stylu? [3.5]
            Smak: Średnia treściwość, nuty karmelowe ale bez słodyczy, goryczka całkiem intensywna łodygowa i grejpfrutowa, trochę skórki pomarańczy. [3.5]
            Wysycenie: Średnie lekko w stronę wysokiego. [4]
            Opakowanie: Podoba mi się kolorystyka i ogólnie cała etykieta, kapsel goły. [4.5]
            Uwagi: Nie ma tragedii ale piwo średniawe, podeszło mi najmniej ze wszystkich dotychczasowych z Olimpu.

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złotobursztynowy, śladowo zmętniony. [4]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3.5]
              Zapach: Cytrusy, karmel, lekka sosna. [3.5]
              Smak: Goryczka, dość intensywna, posmak cytrusowy i lekka karmelowa oleistość. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Standard Olimpu: mitologiczne nawiązania, wysoka jakość wykonania, goły czarny kapsel. [4]
              Uwagi: To całkiem smaczne piwo, ale teraz ajp na rynku jest sporo i trzeba się naprawdę (bardziej) postarać...

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎