Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Vato Loco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Vato Loco

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • cyoorka
    Senior
    • 03-2007
    • 338

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złociste. Początkowo klarowne, pod koniec brzydko zmętnione pływającymi drobinkami. [3.5]
    Piana: Obfita, trwała, różnej granulacji. [4]
    Zapach: Kwiatowy, cytrusowy, słodki, lekko naftowy, lekko chlebowy. [4]
    Smak: Wytrawne, dosyć treściwe, żółto-owocowe, tropikalne, lekko naftowe. Goryczka średnia, trochę żywiczna. [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Całkiem fajne. [4]
    Uwagi: Niezłe piwo. Kwiatowe, żółto-owocowe. Trochę zbyt pełne, mdlące.

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, pięknie błyszczy. Piwo jest klarowne. [5]
      Piana: Biała, średnio wysoka i złożona raczej z grubych pęcherzyków. [3]
      Zapach: Zbyt delikatny. Żywica plus grejpfrut i za dużo karmelu. [3.5]
      Smak: Piwo jest treściwe i słodkie. Goryczka średnia, zupełnie nie zalega i jest cytrusowa z lekkim muśnięciem jodłowej szyszki. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Porządnie wykonana etykieta, na której jest pełny skład. Kapsel firmowy. [4.5]
      Uwagi: Piwo smaczne, ale za słodkie jak na West Coast IPA.
      Data do 19.09.2016.

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nasycone złoto, klarowny. [4]
        Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
        Zapach: Sosna i owoce. I chyba jakiś ciekawy chmielowy odcień. [4]
        Smak: Lekka oleistość, goryczka w stylu pestek grejpfruta, daleki ślad owoców. [4]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4]
        Opakowanie: Jakiś nieprzyjazny Latynos, głupawa bajeczka obok (po co...?). Takie sobie. Kapsel browaru. [4]
        Uwagi: To taki dość konkretny przedstawiciel Zachodniego Wybrzeża. Ale... Chodzi o Pomorze Zachodnie? Kołobrzeg...?

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • melor
          Senior
          • 04-2006
          • 364

          #5
          aromat: bardzo przyjemny aromat amerykańskich chmieli
          kolor: bursztynowy, lekko mętny
          piana: mała
          smak: Treściwe piwo z wysoką goryczką. Takie IPA jak lubię. Goryczka jest dość wysoka, ale nie zmniejsza to pijalności. Jest krótka i niezalegająca. Jest też dobra podbudowa słodowa.
          6,5/10

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            #6
            elegancka etykieta kojarząca się z kalifornijskimi przedmieściami i ogólnie klimatem westcoastowymi, czyli nawiązująca do gatunku piwa. Vato Loco wyróżnia się też niesamowitą pianą - sztywną i utrzymującą się do opróżnienia pokalu. niestety jeśli chodzi o aromat i smak to nie umywa się do Modern Drinking. dużo kwiatów (przez co jest mdłe), jest też mango i żywiczna goryczka. ocena 3/5

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Między złotym, a jasnym bursztynem, zmętniony. [3.5]
              Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, jasnobeżowa, średnio trwała. [4]
              Zapach: Multiwitamina - najwyraźniej marakuja, cytrusy, delikatna nuta sosnowa, przyjemny, średnio intensywny(ciężko mi się na nim skupić, bo dostałem nagłego ataku kataru). [4]
              Smak: Owoce tropikalne, cytrusy, karmel, umiarkowanie słodowy, lekko słodkie, całkiem pełne, średnio-wysoka kwiatowa goryczka z średnio długim żywicznym posmakiem. [3]
              Wysycenie: Umiarkowane - pasuje. [4]
              Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta z kompletem(?) informacji. [4]
              Uwagi: Jako IPA - całkiem smaczne, ale raczej nie jest to West Coast ze względu na obecny w smaku karmel(za co obniżyłem ocenę), co ciekawe w składzie jedyny wymieniony słód to Pale Ale. To kolejny browar, który wprowadza w błąd klienta, sprzedający swoje piwo w modnym(sprzedającym się) stylu, jednocześnie nie trzymając się jego ram(albo po prostu marnie uwarzyli to piwo). Warka do 25.12.2016.

              Moja ocena: [3.575]
              Last edited by rafalek21; 24-11-2016, 00:59.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty/miodowy, klarowny. No, może leciutko zamglony [4.5]
                Piana: jasna z drobnych i drobniutkich pęcherzyków, niezbyt intensywna, za to sztywna. Opadając zostawiła ślad na szkle i utworzyła minimalną warstwę na powierzchni. [5]
                Zapach: słodkawy: karmelkowy naj sam-przód. Dalej nuty cytrusowe, owoców tropiku oraz żywiczne i nieco ziemistych. Niestety, wszystko to przykrywa karmel z miodem. [3.5]
                Smak: znów słodkawo od karmelku, biszkoptu, jest też lekki kwasek na finiszu. Od drugiego łyku wchodzi goryczka cytrusowo-ziołowa. Tylko na krótko zalega na języku [3]
                Wysycenie: pomiędzy wysokim a średnim [4.5]
                Opakowanie: Przyjemne dla oka, b. dobre info [4.5]
                Uwagi: Piwo jest sycące, słodkawe z wyraźną goryczką. Dla zbyt dużo tej słodyczy, która sprawia że trunek jest z czasem zamulający.

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: przybrudzony, ciemny pomarańcz [4]
                  Piana: jasny beż, drobna, obfita po nalaniu, dość szybka opadła do kilkucentymetrowego kożuszka na piwie, rachitycznie oblepia szkło [3.5]
                  Zapach: szablonowy-owoce głownie cytrusy, minimalnie wyczuwalny zapach słodu [3.5]
                  Smak: dość pełne i treściwe, w piciu przeszkadza zbyt duże nagazowanie, a sam smak - jakich wiele, goryczka, dobrze wyczuwalna, owoce, głównie cytrusy z lekko pestkową wytrawnością, momentami zbyt wytrawną, leciutko w kącikach ust wyczuwalna baza słodowa, całość nieźle zbalansowana [3.5]
                  Wysycenie: jak dla mnie zbyt duże [3]
                  Opakowanie: puszka a etykietą, dziwne opakowanie [3.5]
                  Uwagi: Piwo niczym nie wyróżniające się, jest w porządku, wypić się da z przyjemnością, ponownie też można sięgnąć....ale tez i szybko można o nim zapomnieć

                  Moja ocena: [3.5]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 25-10-2017, 20:42.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎