Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kounice, Sorachi Ace

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Kounice, Sorachi Ace

    O browarze w Kounicach nieco napisał Darek tutaj. W moje ręce trafiło zaś piwo Sorachi Ace. To IPA z serii Single Beer, czyli uwarzona na jednym słodzie i nachmielona jednym chmielem. W tym przypadku wykorzystano słód pilzneński oraz japońską odmianę chmielu Sorachi. Ten ostatni został opracowany pod koniec lat 70-tych w browarze Sapporo z kombinacji chmieli żateckiego oraz Brewers Gold, a w XXI wieku przeniesiony także do uprawy na terenie USA. Charakteryzuje się wyraźnym cytrynowym aromatem.
    Sorachi Ace ma 6,2% alkoholu.

    Jasnozłocista barwa. Delikatna mgiełka.
    Biała, drobnoteksturowa piana. Cały czas utrzymuje się kilkumilimetrowym kożuchem. Pozostawia ażurowe wzorki na szklance.
    W zapachu wyraźne cytrusowe, lekko kwaskowe odcienie. Słodowa baza o profilu ziarna i siana. Gdzieś w oddali trochę drożdży.
    W smaku silna goryczka pozostaje długo w ustach. Mocne, wydatne estry, aczkolwiek raczej w klimacie słodkich tropikalnych owoców niż cytryny. Dodatkowa słodkość pochodzi ze słodów.
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego.
    Zielona butelka o pojemności 750ml. Goły kapsel w rozmiarze XXL. Prosta czerwono-biała etykieta samoprzylepna na której zarys orientalnego krajobrazu.

    Piwo jak dla mnie nieco rozczarowujące. Zdominowane przez słodkie nuty smakowe. I pomimo pokaźnej goryczki wydaje się nieco jednostronne w odbiorze. 7 w skali 1-10. Idę po cytrynę bo czuję niedosyt.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎