Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Golem] Mazal Adar Dagim

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, [Golem] Mazal Adar Dagim

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • binarytree
    Junior
    • 10-2015
    • 19

    #2
    Piana - nie wymuszalem, ale była raczej niewielka - ok 1cm
    Kolor - pięknię mętny, miodowy. Na prawdę ładnie się prezentowało
    Zapach - delikatny, na 1 planie był zdecydowanie przyjemny aromat mirtu cytrynowy, delikatne banany
    Smak - pierwsze wrażenie - wodnisty + znowu przyjemny choć zaskakujący aromat mirtu cytrynowego. Po ogrzaniu nabrał nieco pełni, ale zdecydowanie nie jest to piwo na zimowy wieczór. Natomiast nie mogę się doczekać jak będę latem gasił nim pragnienie w gorące dni
    Opakowanie - etykieta ciekawa, chociaż nie moja koncepcja. Kapsla i kontretykiety nie pamiętam, ale chyba czarny + wszystko co potrzebne z tyłu.

    Podsumowanie:
    piwo ciekawe, warte spróbowania. Cena prawie 10zł dość zaskakująca jak dla mnie. Spodziewałem się czegoś bliżej Phantoma z Kingpina, a tu dość delikatne, wodniste piwo z mocnym aromatem mirtu, który bardzo mi się spodobał.
    Poleciłbym tym, którym smakowało Son of a Birch. I raczej w gorący dzień. Na ten moment wolę Dybuka z tego browaru.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Piwo zdominowane przez ciekawą, słodką nutę cytrynową ( zapewne to dodatek mirtu cytrynowego ), któremu towarzyszą delikatne nuty miodowe i żywiczne. Niska, kojarząca się ze skórką cytrynową goryczka. Lekkie, pijalne, smakowało
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        opakowanie nie podoba mi się wizualnie, z nazwą też przegięli. z pewnością nie jest zbyt łatwa do zapamiętania i w wolnym tłumaczeniu znaczy: "symbolem/zodiakiem/patronem miesiąca Adar są ryby"
        ale aromat i smak to całkiem inna bajka. nie spodziewajcie się typowego american wheata. dla mnie było to jedno z najciekawszych piw, które piłem w ostatnim czasie. odradzałbym je jednak osobom, nie przepadającym za nutami witbierowymi, limonkowymi, kwiatowymi, ludwikowymi (przypominającymi zapach płynu do mycia naczyń), trawy cytrynowej, perfum, kadzidła.. mirt cytrynowy, dodany na późnym etapie gotowania, zdominował smak. tarta skórka cytryny, cukierki musujące - te aromaty przysłaniają wszystko, dzięki czemu piwo jest wyjątkowo orzeźwiające, ale niekoniecznie sesyjne.
        Last edited by GSE; 08-05-2016, 14:02.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Jetwro
            Junior
            • 05-2015
            • 24

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożółtopomarańczowy, mętny [5]
            Piana: zanika do cienkiej warstewki, potem w ogóle nie ma. [2]
            Zapach: słodki, cytrynowy, ale nie chmielowy (pewnie mirt). Wyraźny. [4.5]
            Smak: wytrawne, cytrusowe, nieprzesadzona goryczka. Ogólnie bardzo dobry, świetnie pasujący na lato. [5]
            Wysycenie: odpowiednie [4]
            Opakowanie: Poprawili to, co nie podobało mi się w golemie: małe litery, nieczytelność i słaby druk.
            Motyw bardzo fajny, dobrze zastosowana metalizacja, infografika na kontrze z pełnym składem. [4]
            Uwagi: Partia do końca 06.2016.
            Warto

            Moja ocena: [4.425]

            Comment

            • mmax88
              Member
              • 01-2017
              • 36

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, opalizujący [4.5]
              Piana: Właściwie brak... Przy dość mocnym nalewaniu utworzyła się minimalna piana, która błyskawicznie zniknęła... [2]
              Zapach: Bardzo przyjemny, zdominowany przez mirt. Jest bardzo świeżo. Gdzieś w tle czuć banany [4.5]
              Smak: Mirt, mirt i jeszcze raz mirt - bardzo intensywny smak, który nie przeszkadza ani trochę! Dzięki niemu są mocne nuty cytrusowe. [4.5]
              Wysycenie: Średnie do niskiego [4.5]
              Opakowanie: Jakoś mnie nie przekonuje ta etykieta. Na dodatek nie dość, że etykieta i krawatka nie są odpowiednio usytuowane względem siebie, to jeszcze etykieta jest bardzo źle przyklejona(masa bąbli) [3]
              Uwagi: Warka z terminem przydatności 09.2017.
              Piwo bardzo orzeźwiające, świeże. Zapewne będzie doskonałe na letnie wieczory

              Moja ocena: [4.175]

              Comment

              • LESNICZYy
                Senior
                • 01-2018
                • 950

                #8
                W smaku dominuje mirt cytrynowy co wyraża się przyjemną kwaśnością piwa .
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎