Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Night Fever

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Night Fever

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Gęsta, beżowa, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4]
    Zapach: Kawa zbożowa, czekolada, czerwone owoce, drewno. Leciutka nutka destylatu po zamieszaniu. [4]
    Smak: Gładkie, kremowe. Na wstępie cierpkawe - kawowe, po chwili pojawiają się akcenty owocowe. Na finiszu czekolada i długa tytoniowo-popiołowa goryczka. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Jak zwykle świetna etykieta i dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 10.10.16 Bardzo fajny, treściwy FES. Jak dla mnie najsmaczniejszy z tych niskoekstraktowych polskich wyrobów RISopodobnych.

    Moja ocena: [4.275]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 07-03-2016, 21:02.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czerń. [5]
      Piana: Dosyć gęsta, beżowa, acz nieprzesadnie trwała i niezbyt wysoka. [3]
      Zapach: Sporo czekolady, kawy i słodu, nuty drewniane i bardzo delikatnie, hmmm, kukurydziane. Ale nie w sensie wady, tylko takiego kukurydzianego bourbona. Do tego bardzo delikatny aromat waniliowy. [4]
      Smak: Piwo dosyć wytrawne, z długą, wyraźnie zaznaczoną goryczką. W ustach zostaje posmak kakaowo-alkoholowy. Kawa, gorzka czekolada, akcenty palone. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Radugowe. [4]
      Uwagi: Dobre.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Dobry, esencjonalny imperial stout. W zapachu przeważają nuty słodkie, czekolada i wanilia, całość zakończona aromatem kawy. Smak rozpoczyna się słodko, lekko posłodzone espresso, waniliowy syrop, by nagle przejść w gorzkie kakao i zakończyć się mocną, odrętwiającą język "drewnistością" bourbona. Alkohol wyczuwalny na poziomie wyższym średnim, ale nie przeszkadza. Całość dobrze skomponowana. Polecam.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny. [5]
          Piana: Ciemnobeżowa, niezbyt wysoka, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, ładnie krążkuje. [3.5]
          Zapach: Intensywny aromat palonych słodów, kawa zbożowa, czekolada, odrobinę słabiej dębinowo-waniliowy, przyjemny aromat, choć zawsze mogłoby być go więcej. [4]
          Smak: Słodkie, kawa zbożowa, dużo gorzkiej czekolady, wanilia, paloność, dużo ciała, delikatna alkoholowość lekko rozgrzewa, ale nie przeszkadza(jak na 8,5% to nieźle), znaczna goryczka, wytrawny finisz kakao, drewna, tytoniu i popielniczki. [4.5]
          Wysycenie: Znikome - idealne. [5]
          Opakowanie: Jak inne z Radugi - ładna grafika, pełny skład. [4.5]
          Uwagi: Świetny imperial stout, zdecydowanie w czołówce polskiego craftu. Osobiście takie piwa traktuje jako deser, choć jest go pół litra, a nie 0.33l - w tym wypadku to nawet lepiej. Dzisiaj nabyłem, zamierzam jeszcze jutro dokupić jak będzie. Szczerze polecam.
          Warka 10.10.2016/A1.

          Moja ocena: [4.275]
          Last edited by rafalek21; 14-03-2016, 00:09.

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny. [5]
            Piana: Ciężko się tworzy, średnio obfita i szybko znika. [2.5]
            Zapach: W zapachu słodka czekolada, karmel, kawa, lekkie nuty beczki, bourbon przyjemnie dopełnia ale nie jest jakiś bardzo wyrazisty w zapachu. [4]
            Smak: Na początku delikatna słodycz, później wychodzi bardziej gorzka czekolada, kawa, lekka lukrecja, goryczka palona,popiołowa i lekko ziołowa, na końcu czuć drewniany posmak, alkohol wyczuwalny minimalnie dopiero pod sam koniec. [4.5]
            Wysycenie: Niskie [5]
            Opakowanie: W stylu Radugi, zawarte wszystkie informacje, kapsel goły. [4]
            Uwagi: Smaczne piwo, w szczególności że bardzo przepadam za stoutami z nutami bourbona, whisky itp

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Od brązu do czerni, nieprzeniknionej. [5]
              Piana: Rachityczna, dziurawiąc opadała do minimalnej warstwy, zostawiając minimalny ślad na szkle. [3]
              Zapach: Średniej intensywności - ciemne/palone słody plus nuty alkoholu bourbon-a i drewna. [4.5]
              Smak: Intensywnie palone słody z kwaskiem na finiszy kontrowane karmelem, wanilią, plus nuty drewna, whisky/bourbon oraz typowa dla niemieckich piw goryczka, lekko zalegająca na języku i podniebieniu. [4.5]
              Wysycenie: Niskie, co idealnie wkomponuje sie w styl i same piwo nadające mu gładkości. [5]
              Opakowanie: Radugowe -można-by rzec. Z dużą dawką info. [4.5]
              Uwagi: To właściwie lekki RIS leżakowany z drewnem maczanym w burbonie plus niemiecki - rasowo czysty chmiel!

              Moja ocena: [4.4]

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #8
                Początek lekko słodki, przechodzący w gorzką czekoladę, paloną goryczkę, by w finiszu ujawnić nuty drewniano-beczkowe zwieńczone popiołowością i lekkim nuśnięciem alkoholu. Przyłączam się do pozytywnych ocen - dobra robota
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  Substancje użyte w procesie fermentacji ciemnych alkoholów, wytwarzają pewne ilości toksycznych produktów ubocznych zwanych kongenerami. Te złożone cząsteczki organiczne zawierają między innymi aceton, olej fuzlowy i garbniki. Dla przykładu ciemny bourbon zawiera 37 razy więcej kongenerów niż czysta wódka.
                  ^Tym sobie tłumaczę potężnego kaca, który trzymał mnie cały kolejny dzień chociaż z pewnością mniej bym cierpiał gdybym np. zamawiał piwa zawierające <6,5% a nie równo 8,5% alkoholu. Jednak "Goryczkę Sobotniej Nocy" naprawdę warto spróbować Jest dużo kawy, palonego karmelu i lasek wanilii - porządny session imperial stout!
                  Last edited by GSE; 10-04-2016, 21:58.

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
                    Piana: Beżowa, niska, szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [4]
                    Zapach: Piękny: winny, wanilliowy, likier czekoladowy. [5]
                    Smak: Gorzka czekolada, wanilia, lekko drzewny, czuć trochę alkohol, na koniec palona goryczka (średnia) i lekko popiołowy posmak. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie. [4]
                    Opakowanie: Ok, choć tym razem zupełnie nie w moim stylu. Szkoda, że kapsla firmowego brak. [4]
                    Uwagi: Gęste, potężne piwo. Smak rozbudowany, ale trochę chropowaty, może powinno trochę poleżakować. Tak, czy siak, jest bardzo dobre, esencjonalne, deserowe, choć goryczka i alkoholowo-drzewne posmaki sprawiają, że brak mu trochę słodyczy. Polecam.

                    Moja ocena: [4.55]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
                      Piana: mierna (lub tak ją nalano) beżowa, drobna, opada szybko do obwódki wokół szkła [3]
                      Zapach: kawowo-wiśniowy [3.5]
                      Smak: pełne, treściwe, lekka paloność, kawa, odrobina piołunu i pestki, gorzka czekolada, lekkie wiśniowe nuty, momentami zbyt mocno wyczuwalny alkohol [4]
                      Wysycenie: za mało, przez to momentami piwo zbyt oleiste [4]
                      Opakowanie: szkło gładkie, wafle knajpiane, tylko logo na nalewaku [2.5]
                      Uwagi: Dobre piwo ale to nie moja bajka, zbyt mocne

                      Moja ocena: [3.7]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 27-05-2016, 11:01.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brunatny, klarowne pod żarówkę. [4]
                        Piana: Za krótka, za niska i słabo zdobi szkło. [2.5]
                        Zapach: Trochę wiśni połączone z karmelem i nutą whisky. [2.5]
                        Smak: Zdecydowanie lepszy od aromatu. Sporo odpowiednich słodów, wanilia niska i delikatny karmel.
                        Goryczka jest wyraźnie niższa niż od deklarowanego 65 IBU [3.5]
                        Wysycenie: Niskie. [4]
                        Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, brakuje mi tylko Johna Travolty. [4.5]
                        Uwagi: Muszę spróbować to piwo jeszcze raz, albo i drugi.
                        Warka 10.10.2016.

                        Moja ocena: [3.15]

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarne, jedynie przy stopce kieliszka jest brązowy przebłysk. Nieprzejrzyste. [4.5]
                          Piana: Piana niska, beżowa, redukuje się do wysp na powierzchni i obrączki. Zostawia śladowy lejsing. [4]
                          Zapach: Czekoladowy, lekko drewniany, kawowy i palony. Mało intensywny. Bourbonu nie czuję. [3.5]
                          Smak: Na pierwszym planie gorzka czekolada, wyraźnie palony. Paloność ociera się o popiołowość. Na drugim planie obecna jest lekka nuta drewniana ze bardzo słabym, pozostającym wręcz na granicy autosugestii, słodkawym niuansem bourbonowym. Goryczka palono-chmielowa, trochę długa i trochę zalegająca o charakterze typowym dla chmielu Magnum. Alkohol świetnie ukryty. [4]
                          Wysycenie: Wysycenie niskie. [4.5]
                          Opakowanie: Sama etykieta ładna, przyciąga wzrok na półce i nie sposób jej pomylić z inną. Tak jak w przypadku innych piw z Radugi zastrzeżenia mam do czytelności kontry - wg mnie jest zbyt mała na taką ilość tekstu, jaka została na niej zamieszczona. [4]
                          Uwagi: Data przydatności: 10.10.2016 r.

                          Moja ocena: [3.875]
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                            Piana: Niska, bardzo szybko zredukowała się. [2]
                            Zapach: Czekolada, kawa, likier. [4]
                            Smak: Podobnie jak w zapachu dominują smaki kawowo-czekoladowe, do tego posmaki drewna i lekkiej wanilii. Całość zwieńczona posmakiem palonym i długo zalegającą solidną goryczką. Piwo dość wytrawne jak na deklarowane 20 BLG ekstraktu. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie, w kierunku niskiego. Dobrze dobrane do tego piwa. [5]
                            Opakowanie: Etykieta nie podobała mi się, nie w moim stylu. Kapsel czarny golas. [3]
                            Uwagi: Smaczne piwo, z chęcią do niego wrócę. Warka do 10.10.2016.

                            Moja ocena: [4.05]
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            • yoxik
                              Senior
                              • 10-2012
                              • 427

                              #15
                              Zodiak: [Raduga] Night Fever
                              Ekstrakt: 20.0% wag. | Alkohol: 8.5% obj. / 6.375% wag.

                              warka 10,10,2016/A1 pite pod koniec terminu

                              Piana szczątkowa i momentalnie znika. Kolor czarny. Aromat porterowy suszone śliwki, czekolada, palone słody, drewno, lekko alkohol szlachetny być morze bourbon. Smak gorzka czekolada, palone słody dające kwaskowatość, suszone owoce, drewno. W smaku alkohol już gryzący, mniej szlachetny, daje sprytem i gryzie. Piwo mimo wysokiego balingu lekkiej słodyczy, wydaje się być wodniste. Mogło by być lepiej, smaków jest dużo, piwo złożone ale każdy idzie w swoją stronę, nie grają razem.
                              Również tutaj
                              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎