Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Břeclav, Red Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Břeclav, Red Ale

    Red Ale z Zámeckého pivovaru w Břeclavi to górnofermentacyjny półciemniak o ekstrakcie początkowym 16° i zawartości alkoholu 7%. Do produkcji wykorzystano zarówno słód jęczmienny jak i pszeniczny. Chmielone po amerykańsku - Centennial, Chinook oraz na zimno Citra i Amarillo. Piwo nie było poddane filtracji.

    Barwa ciemnobrązowa. Pod światło połyskuje wiśniową tonacją.
    Beżowa piana o średniej teksturze. Stabilizuje się po trzech minutach do cienkiej pierzynki niczym w kawie.
    W zapachu słodowe, nieco karmelowe nuty, oraz spory udział słodkich, owocowych nastrojów. Daje się wyczuć również delikatną obecność alkoholu. Pomimo nachmielenia aromatów z nim związanych trudno się doszukiwać nosem.
    W smaku czuć, że to mocne piwo. Pojawia się gorycz, aczkolwiek trudno się oprzeć wrażeniu, że spory w tym udział ma alkohol, który wyczuwalnie grzeje w przełyku. Dużo słodowej słodyczy, trochę kwasku i w zasadzie nic poza tym. Po słodkim finiszu dopiero pojawiają się długie goryczkowe klimaty, męcząco gryzące, trącące popielniczką.
    Nagazowanie jest zdecydowanie za niskie.
    Butelka typu krachla z ceramicznym korkiem. Etykieta z wizerunkiem zabudowań browaru, aczkolwiek zakrzyczanym nazwą piwa.

    Mnie to piwo nie smakowało. Brakuje mu treści, wypełnienia. Źle przykryty alkohol, bukiet kojarzący się trochę z tanim winem. Najpierw mocna słodycz a potem ostre, piekące posmaki i do tego marne, podkreślające pustkę nagazowanie. Pierwszy ejl z Břeclava to niestety porażka. 5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Pod koniec terminu piwo nabrało treściwej krągłości, która już lepiej skrywa alkohol. Goryczka dość wyraźna, ale tępa. Nie ma chmielenia na zimno i w ogóle nie czuć tych wymienianych chmieli. Bez rewelacji, ale do wypicia.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎