Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Buba Fest

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Buba Fest

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • puhacz
    Junior
    • 11-2014
    • 29

    #2
    Potężne piwo ze świetne zamaskowanym alkoholem. Nawet nie zauważyłem kiedy całe wypiłem
    Z tego powodu myślę, że butelka 0,33l byłaby bardziej bezpieczna w użytkowaniu.

    Comment

    • Carlo22
      Senior
      • 05-2012
      • 182

      #3
      Miałem tak samo, wypiłem je szybko niczym pszenicę

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #4
        Piłem dwa razy, bardzo mi się spodobało. Alkohol nieźle schowany, piwo bardzo "belgijskie", lekko słodkie, trochę kojarzyło mi się z Gulden Draakiem.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2836

          #5
          Suszone, słodkie owoce ( śliwka, wiśnia ), karmel, nuty winne, ziołowa goryczka, pikantność. Gęste, konkretne, pyszne, rozgrzewające. "Piwo na wzór belgijskiego stylu Quadrupel" - Panowie - to niepotrzebna skromność ( a może asekuracja ) - brawo
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrunatny, pod światło jest przejrzyste i rubinowe. [4]
            Piana: Kremowa, krótka, złożona z drobnych pęcherzyków. Zostawia słaby ślad na ściance szkła. [3.5]
            Zapach: Owocowy, głównie są to suszone śliwki oraz wiśnie dopełnione winogronowym aromatem. Obecne są też rodzynki i pralinki oraz przyprawy. Jak najbardziej Belgia. [5]
            Smak: Słodki, gęsty, oleisty. Na pierwszym planie jak w zapachu, suszone śliwki, wiśnie, trochę daktyla i rodzynki. Goryczka jest niska, ziołowa i pikantna. Pod koniec pojawia się delikatna paloność i gorzka czekolada. Alkohol doskonale ukryty, choć piwo ma coś z likieru. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Według etykiety piwo jest na fest zimę. Skład prawie pełny, info rozmieszczone czytelnie. [4]
            Uwagi: Piwo byłoby wręcz idealne gdyby nie za dużo słodyczy w smaku.
            Warka 01.03.2017.

            Moja ocena: [4.325]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brąz, pod światło rubinowy. [4.5]
              Piana: Beżowa z drobnych pęcherzy, szybko opadła do minimalnej warstwy na powierzchni [4]
              Zapach: Na pierwszym planie palone i ciemne słody z kawą i gorzką czekolada zaraz potem karmelowa słodycz, śliwka w alkoholu (i w czekoladzie), a zupełnie w tle goryczka alkoholowa i chmielowa [5]
              Smak: Słodki, likierowy. Suszone owoce z domieszką drożdżową. Goryczka i przyprawa kolendry wyczuwalna na finiszu, która z czasem przełamuje słodycz. [4.5]
              Wysycenie: Średnie do niskiego - poprawia pijalność. [5]
              Opakowanie: Stylowe, dobrze skomponowane info i opis. [5]
              Uwagi: najlepsza wersja quadrupl-a uwarzona na terenach okupowanych przez reżim III RP

              Moja ocena: [4.675]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny. [4.5]
                Piana: Szału nie ma, ale też nie ma co od piwa tego typu oczekiwać potężnej czapy. [4]
                Zapach: Jakbym wąchał rasowego "Belga". Karmel, owoce, suszone morele, śliwki. Trochę przypraw. [4.5]
                Smak: To serio ma 11%? Alkohol niewyczuwalny. Jak na ekstrakt piwo sprawia wrażenie nawet lekkiego - w ślepym teście chyba bym zgadywał, że to jakieś 18% ekstraktu i może z 7-8% alkoholu. Wyraźnie karmelowe, słodkie i pralinkowe. Pije się _zdecydowanie_ za szybko, co powoduje szum w głowie [4.5]
                Wysycenie: Na szczęście nie za wysokie - męczy mnie to często w belgijskich piwach. [5]
                Opakowanie: Mam pewien sentyment do słowa "Buba". A poza tym - szałPiwowe, czyli fajne. [4.5]
                Uwagi: Co do polskich "Belgów" zwykle jestem pobłażliwy i czasem wystawiam zawyżone oceny - bo wiem, że porządne piwo w takim stylu zrobić trudno - ale tutaj nie ma potrzeby "wyciągania za uszy". Moim zdaniem spokojnie mogłoby konkurować z niejednym piwem z ojczyzny Smerfów.

                Moja ocena: [4.475]

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2836

                  #9
                  Foto :
                  Attached Files
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • puhacz
                    Junior
                    • 11-2014
                    • 29

                    #10
                    Mam pytanie odnośnie tego piwa. Czy nadaje się do leżakowania, czy lepiej wypić je póki świeże?

                    Comment

                    • karpiowski
                      Junior
                      • 11-2008
                      • 23

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika puhacz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam pytanie odnośnie tego piwa. Czy nadaje się do leżakowania, czy lepiej wypić je póki świeże?
                      Nadaje się.

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Głęboko ciemnobrązowe, w teku nieprzejrzyste. Jedynie po przechyleniu widać czerwonawe, rubinowe przebłyski, co sugeruje że piwo jest raczej klarowne. [4.5]
                        Piana: Średnioobfita, drobno i średniopęcherzykowa, koloru jasnobeżowego. Redukuje się w umiarkowanym tempie. Piana całkiem ładnie oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Winny, słodkawy, ciemne owoce, delikatnie alkoholowy (w przyjemny likierowy sposób, daleki od nut czysto spirytusowych). [4.5]
                        Smak: Piwo jest słodkie, czekoladowe, na drugim planie przyjemne ciemne owoce (winogron, porzeczka). Dalej wyczuć można subtelną belgijską przyprawowość, pieprzność. Od razu czuć wysoki balling, piwo jest lekko wyklejające i bardzo treściwe. Alkohol świetnie ukryty. Goryczka nieobecna. [4.5]
                        Wysycenie: Wysycenie dość wysokie. Mogłoby być niższe. [3.5]
                        Opakowanie: Etykieta ładna, czytelna. Komplet informacji [4.5]
                        Uwagi: Data przydatności: 01.03.2017 r.

                        Moja ocena: [4.4]
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          #13
                          Butelka z datą 01.03.2017, tym razem dałem piwu nieco bardziej się ogrzać i nie jestem do końca zadowolony. W aromacie mnóstwo rodzynek, suszonych śliwek, duża pełnia, dość mocno słodkie, nawet za bardzo, goryczki brak, czuć alkohol, choć nie jest nieprzyjemny.

                          Comment

                          • cyoorka
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 338

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowo-rubinowe, raczej klarowne. [4]
                            Piana: Niska, nietrwała, drobna. [3.5]
                            Zapach: Czekoladowy, karmelowy, słodki, owocowy (rodzynki, śliwki, wiśnie), winny, lekko utleniony, szlachetnie alkoholowy. [4.5]
                            Smak: Wyraźnie słodkie, treściwe, karmelowe, owocowe, winne. Goryczka niska. Alkohol wyczuwalny, dobrze ułożony, nie przeszkadza. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
                            Opakowanie: Fajne. [4]
                            Uwagi: Bardzo smaczne, kompleksowe, dobrze ułożone.

                            Moja ocena: [4.35]

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Warka: 01/03/2017 pite 14/02/2017

                              Żona otrzymała kwiaty, a ja sobie darowałem to oto piwo.
                              W aromacie: karmelki, toffi, suszone owoce, lekki alkohol. Nie powala, lecz wystarcza.
                              W smaku: Gęste, kleiste, słodkie a zarazem i półwytrawne.
                              Mnóstwo suszonych owoców: wielkie mięsiste rodzynki, suszone niesiarkowane morele, suszone przesłodkie figi, suszone śliwki węgierki.
                              Karmel, lekkie toffi, troszkę czekolady i wanilii. Posmak kukułek i porterówki.
                              Alkohol lekko szczypie i jest wyczuwalny, lecz w likierowy sposób.
                              Tekstura zniewala. Aksamit w płynie.
                              Pijalność okrutnie wysoka. W łeb idzie szybko.
                              Dobrze, że mam jeszcze jedną sztukę w piwnicy.
                              Jeszcze z rok i wgniecie w dywan.
                              Attached Files
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎