Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Port Gdynia, Pils niemiecki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Port Gdynia, Pils niemiecki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Blado żółty, podchodzący w słomkowy, choć w mniejszej sali dzięki żółtemu oświetleniu wygląda lepiej. Piwo lekko zmętnione. [3.5]
    Piana: Drobne, równomierne bąbelki, w momencie podania na około 3 cm. Po upiciu dwóch łyków pozostał utrzymujący się prawie do dna kożuszek z grubą
    obręczą, na ściankach zaznacza nieco nieregularne kręgi. [4]
    Zapach: Słodowo-drożdżowo-chmielowy, w miarę wyraźny. [3.5]
    Smak: Od początku atakuje mocna goryczka ale taka trawiasto-ziołowa, ostra. Po chwili wyczuwa się też słodową podstawę z grejfrutową owocowością. Jak na pilsa niemieckiego (choć niewiele ich piłem), według mnie zbyt wysoka jest nuta grejfrutowa, co w połączeniu z ostrą goryczą dla niektórych (szczególnie kobiet) czyni te piwo niepijalnym.
    Jak dla mnie da się wypić ale nie porywa. [3.5]
    Wysycenie: Średnio wysokie, pasujące. [4.5]
    Opakowanie: Wysoki kufel firmowy 0,4 l ze złotym logo średnio czytelnym na tle piwa. Podkładki są (przynoszone przez kelnera wraz z piwem) [4]
    Uwagi: Piwo smakowane w browarze 19.03.2016. W karcie było opisane jako Jasne. 9 zł/0,4 l.

    Moja ocena: [3.625]
    Last edited by dadek; 31-03-2016, 21:09.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Na fotce wygląda na bardziej żółte niż w rzeczywistości ale takie jest akurat oświetlenie w mniejszej sali gdzie siedzieliśmy.
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty zamglony. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Chmiel i słód, dość zrównoważony. [3.5]
        Smak: Goryczka, ale stonowana, daleki ślad owoców, może trochę słodu... [4]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4]
        Opakowanie: Kufel browaru, wafelek browaru, widok na morze . [4]
        Uwagi: Goryczkowe piwo, może ciut za bardzo (nie traktuję go jako pilsa, lecz jako jasne). Widok na morze rekompensuje jednak tę goryczkę...

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Jasnozłoty zamglony. [4]
          Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
          Zapach: Chmiel i słód, dość zrównoważony. [3.5]
          Smak: Goryczka, ale stonowana, daleki ślad owoców, może trochę słodu... [4]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Kufel browaru, wafelek browaru, widok na morze . [4]
          Uwagi: Goryczkowe piwo, może ciut za bardzo (nie traktuję go jako pilsa, lecz jako jasne). Widok na morze rekompensuje jednak tę goryczkę...

          Moja ocena: [3.775]
          To co piłeś to nie był Pils tylko Pale Ale. Pilsa nie było już od dwóch miesięcy.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
            To co piłeś to nie był Pils tylko Pale Ale. Pilsa nie było już od dwóch miesięcy.
            Nie muszę dodawać, że otrzymaliśmy to piwo od kelnerki jako pils. Gratulujemy kompetentnej obsługi... .
            Dodając do tego ostatni wpis Shedao https://www.browar.biz/forum/showthr...ghlight=gdynia, wygląda, że to typowe miejsce wakacyjne, "sfokusowane" na masę wczasowiczów i widok na morze. Dla nowo otwartego browaru oznacza to jednak bardziej "widok na może"...
            Niniejszym proszę administrację o przeniesienie/usunięcie mojej oceny.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Poza tym, zdjęcie Pale Ale zrobione przez dadka przedstawia INNE piwo, niż to, które piłem... . Czyli - co NAPRAWDĘ piłem???

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Dadek pił Pilsa, Ty piłeś Pale Ale. Obsługa już od dawna wie, że mamy Pale Ale, na tablicy też widnieje Pale Ale. Musiałeś trafić na kogoś wyjątkowo nierozgarniętego...
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎