Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Kwas Epsilon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Kwas Epsilon

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #2
    Świetne piwo - wyraźna kwaśność, mnóstwo owoców tropikalnych w aromacie, na finiszu krótka grejpfrutowa goryczka. Wszystko bardzo fajnie się łączy. Nie wiem, czy nie najlepszy z kwasów Pinty.

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      #3
      Wybitne piwo. Wraz z Alfą oraz Kwasem Pruskim tworzy panteon polskich piw kwaśnych. I oczywiście zajmuje w nim czołowe miejsce. Liczę, że będzie w stałej ofercie.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4]
        Piana: niska, drobna i niezbyt trwała. [2.5]
        Zapach: intensywny, owocowy (cytrusy i owoce tropikalne), przyjemny. [4.5]
        Smak: owocowy i lekko kwaśny. Jak dla mnie za słodki, brakuje większej kwaśności. Mimo to piwo jest smaczne, orzeźwiające i bardzo pijalne. [4]
        Wysycenie: średnie. [4.5]
        Opakowanie: pite w pubie. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          #5
          W zapachu wiele owoców, głównie morele, brzoskwinie i trochę tropikalnych.
          W smaku jest słodycz po której zaraz następuje umiarkowanie mocna kwasowość, dużo estrów, owocowych motywów, do tego calkiem fajna amerykańska goryczka i dość wysokie wysycenie.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4]
            Piana: Niewysoka, biała, szybko opada do cienkiego kożucha, praktycznie nie zdobi szkła. [2.5]
            Zapach: Kwaskowy, dużo owoców, m. in. morele, dość intensywny i przyjemny [4.5]
            Smak: Treściwe, pełne, bardzo gładkie, odrobina słodyczy szybko niwelowana przez umiarkowaną kwaskowość(jak na "kwas" trochę za niską), dużo nut owocowych, wyraźna acz niewysoka goryczka, zbożowe w posmaku. [4]
            Wysycenie: Trochę poniżej średniego - pasuje. [4]
            Opakowanie: Prosta, ale ładna etykieta z kompletem informacji, wszystko czytelne i na miejscu. [5]
            Uwagi: Kolejne smaczne piwo z serii kwasów od Pinty. Choć nie tak dobre jak Alfa, na równi albo odrobinę słabsze od Gammy. Chcę jeszcze raz podkreślić: piwo jest wyraźnie owocowe, choć trudno mi wyodrębnić poszczególne owoce. Będzie co pić w lato. Warka 30.09.2016.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • baroN1
              Senior
              • 08-2011
              • 181

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: pomarańczowy mętny, masakra [2]
              Piana: niska sycząca i pada do zera w ciągu kilku sekund [2]
              Zapach: kwasek, ananas, brzoskwinia, troche chmielu, mandarynka, i jakas kapusta [4]
              Smak: z początku minimalna słodycz, lekki ananas, brzoskwinia, mandarynka, kwaśność bardzo niska, posmak chmielowy po połowie piwa nie istnieje. [3]
              Wysycenie: przyjemne [4]
              Opakowanie: typowe dla pinty [4]
              Uwagi: do picia litrami. po raz piąty bakterie kwasu mlekowego. trochę nuda. Piana i barwa to dramat. Nie smakuje jak 18blg, do picia litrami

              Moja ocena: [3.3]

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #8
                Bardzo dobrze zbalansowana kwasowość, słodycz owoców cytrusowych i lekki akcent goryczkowy w końcówce. Niesamowicie pijalne
                ( osiemnastka ! ), rześkie i orzeźwiające, zarazem pełne w smaku. Smakowało i aż prosi się o powtórkę ( niejedną )
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #9
                  aromat: amerykańskie chmiele, kwaskowość
                  kolor: złoty, mętny
                  piana: bardzo mała. prawie się nie pieni
                  smak: Lekko kwaskowe, ale nie jest bardzo kwaśne. W tle czuć słabo aromatyczne chmiele amerykańskie. Goryczka niezauważalna. Nie powiedziałbym że ma 50 IBU. Ale faktycznie jest tak jak napisali na etykiecie, że to połaczenie smaku słodkiego, kwaśnego i gorzkiego - chociaż tego ostatniego jest niewiele lub jest niewyczuwalny przy takim ekstrakcie.
                  To chyba najlepszy ze wszystkich dotychczasowych kwasów pinty.
                  Przydałoby się więcej aromatów chmielowych, ale i tak jest bardzo pijalne.
                  8/10

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [4]
                    Piana: Średnia, dość szybko opada, zostaje kożuch. [3.5]
                    Zapach: Kwaśny, kiszony, lekko chmielowy. [3.5]
                    Smak: Kwaskowy, kiszony, słodowy, chmielowość owocowa i cytrusowa, goryczka cytrusowa. [4]
                    Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
                    Opakowanie: Standard, jak to u Pinty. Dobrze dobrane kolory. [4]
                    Uwagi: Hmm, nie jest złe, ale mi kojarzy się z nachmieloną kapustą kiszoną w płynie Nie jest ekstremalnie kwaśne, jak poprzednie kwasy z Pinty, ma stosunkowo spore ciało. Aksamitne, pijalne, ale dość specyficzne. Nie jest ani cytrynowo kwaśne, ani "dzikie", tylko właśnie kiszone, z umiarkowaną kwaskowością i wyczuwalnymi słodkawymi nutami.

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • cyoorka
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 338

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowe, zmętnione. [4]
                      Piana: Drobna, obfita, dosyc trwała. [4]
                      Zapach: Ananas, sok wieloowocowy, lekki kwasek. [4.5]
                      Smak: Lekko słodkie, średnio treściwe, delikatnie kwaśne, wyraźnie owocowe. Goryczka średnia, krótka, przyjemna. Całość bardzo dobrze spasowana. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie. [4.5]
                      Opakowanie: Spoko. [4]
                      Uwagi: Słodko-kwaśne, owocowe, z przyjemną goryczką. Bardzo dobrze skomponowane, wszystkie smaki do siebie pasują, nic nie jest nachalne.

                      Moja ocena: [4.4]

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        #12
                        Foto :
                        Attached Files
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • GSE
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 424

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnożółty, miodowy, mętny [5]
                          Piana: gruboziarnista, kremowa, ale słaba (była wymuszona - piwo raczej się nie pieni), po chwili znika i zostawia cienką obrączkę i minimalny lacing; do tej kategorii doliczam punkt za gęstość piwa, które podczas nalewania jest oleiste i lepkie jak sos z puszki z morelami [2.5]
                          Zapach: rewelacyjny: owoce czerwone (porzeczka, poziomka, truskawka), tropikalne (marakuja, mandarynka, papaja); lactobacillusy (kwaskowatość, coś jak kefir) [5]
                          Smak: tak jak zapach. jest słodycz, kwaskowatość i goryczka. pierwsze wrażenie to albedo czerwonego grejpfruta. później dominuje brzoskwiniowa słodycz z posmakiem cytryn. piwo ma dużo ciała, jest gęste, ale nie ulepkowate. na końcu powracają orzeźwiające nuty cytrusów. dałbym mu max. 4% alk. [5]
                          Wysycenie: odpowiednie, choć może trochę za mocne [4.5]
                          Opakowanie: wizualnie mi się to ε nie podoba, ale opis nadzwyczaj trafny i (jak zawsze u Pinty) maksymalnie szczegółowy [4.5]
                          Uwagi: najlepsze z (jasnych) piw Pinty, nawet w porównaniu do Quatro i Modern Drinking, którymi się zachwycałem

                          Moja ocena: [4.7]

                          Comment

                          • m00ku
                            Junior
                            • 01-2015
                            • 20

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnopomarańczowe, zmętnione, nieprzejrzyste. [4.5]
                            Piana: Piana niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa i delikatna. [2.5]
                            Zapach: Intensywny i złożony - przede wszystkim amerykańskie chmiele (grejpfrut,limonka i ananas), ale też trochę kwasku. [4.5]
                            Smak: Bardzo przyjemny i zbalansowany. Jest kwaśne, ale orzeźwia zamiast wykręcać gębę na lewą stronę. Do tego owocowa słodycz, goryczka niska. Lekkie i orzeźwiające, aż trudno uwierzyć, że to 18tka. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
                            Opakowanie: Lane na festiwalu, więc ocena za obrazek butelki ze strony browaru [4]
                            Uwagi: Pite na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu.

                            Moja ocena: [4.275]

                            Comment

                            • yoxik
                              Senior
                              • 10-2012
                              • 427

                              #15
                              Browar na Jurze: [Pinta] Kwas Epsilon
                              Ekstrakt: 18.0% wag. | Alkohol: 6.0% obj. / 4.5% wag.

                              Piana drobna trwała, zdobi szkło. Kolor pomarańczowy, mętny. Aromat cytrusy, cytryna lekko dziki, przyjemny. Smak pełnia słodowa skontrowana wyraźna nie za wysoką kwaskowatością z orzeźwiającymi nutami cytrynowo cytrusowymi. Do tego na finisz wchodzi średnia do wysokiej goryczka. Piwo mimo wysokiego balingu bardzo pijalne, lekkie w odbiorze, wręcz sesyjne. Durze WOW
                              Również tutaj
                              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎