Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, Melonowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bytów Browar Kaszubski, Melonowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Nawet lubię piwa z owocowymi dodatkami, ale to niezbyt mi smakowało. Ewidentnie jest owocowe w smaku, ale jaki to owoc trudno zgadnąć. Gdybym nie wiedział, że to ma być melon, to nigdy bym się nie domyślił, bo charakterystycznego aromatu melona nie wyczułem, mimo starań - a sporo różnych melonów w życiu zjadłem, piłem też melonowe destylaty. Piwo bynajmniej nie jest słodkie lecz kwaskowe, a równocześnie pozostawia ściągający, gorzkawy posmak na podniebieniu. Brak mu harmonijności.

    Comment

    • sodom
      Senior
      • 12-2002
      • 351

      #3
      Piwo z melonami, nieźle. Może spanish sex.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        #4
        Nie dopiłem
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: pomarańczowy, mętny. [3.5]
          Piana: wysoka, drobna, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
          Zapach: średnio intensywny, niedojrzały melon i nic więcej, mało piwny i niezbyt przyjemny. [2]
          Smak: słodki, sztuczny melon, lekki kwasek, mdły posmak. Słabizna. [2]
          Wysycenie: niskie. [3]
          Opakowanie: przeciętna etykieta, kolorystycznie wyróżnia sie na tle innych piw, brak pełnego składu, firmowy kapsel. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.4]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Powiedzmy, że może być, że ok. Mętny, taki bursztynowy / pomarańczowy. [3.5]
            Piana: Mała, nawet bardzo mała. Nietrwała, niejednorodna. Bardzo delikatnie beżowa. [2]
            Zapach: Właściwie tylko i wyłącznie zapach rozpuszczalnej gumy do żucia. Chemiczny i nie wiem czy bym rozpoznał, że to melon. Zapach mocny. [2.5]
            Smak: Piwo niedobre. W smaku to samo co w zapachu, słodkawy smak chemicznej gumy do żucia (Mamba czy jakoś tak). I mały kwasek (jak w gumie). Przełamuje go niedobry smak słodowo chmielowy, kompletnie nie pasujący do tego "melona". Da się wyczuć lekką goryczkę. W posmaku guma do żucia. [2]
            Wysycenie: Tu w miarę ok. Średnie wysycenie, w miarę trwałe. Mogło by być jednak troszkę więcej gazu. [3]
            Opakowanie: Nie w moim typie, ale chyba niezłe. Proste, z wyraźną podobizną melona, Kolory ładne. Kapsel firmowy. Niestety brak ekstraktu. [3.5]
            Uwagi: Piwo niedobre, chemiczne. Przyjemniej się pije radlery z koncernów a nawet piwa owocowe (Redd'sy czy inne Somersby). Szkoda, bo wiele małych browarów udowodniło, że da się uwarzyć dobre piwo owocowe.

            Moja ocena: [2.375]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Jako, że bardzo lubię melony (arbuzy też zresztą), więc się skusiłem. Czy mi smakowało? Ujdzie, trochę jednak za dużo kwasowości jak na piwo o smaku melona. Wysycenie dość wysokie. Lepsze od nowego arbuzowego Somersby. +2/5
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                #8
                Hee, ja piję dzisiaj partię do stycznia przyszłego roku.
                Może i jest trochę chemii, ale piwo dla mnie bardzo smaczne.
                Ku zaskoczeniu piana drobna i bardzo trwała, pozostająca na szkle.
                Piwo klarowne, choć końcówka co wpadła do malej szklaneczki było mętne.
                Zapach melonowy na końcu chlebowy.
                W smaku bardzo dopracowane piwo. Dużo arbuza, melona, z delikatną goryczką na końcu.
                Wysycenie idealne.
                Możecie mnie krytykować ale dla mnie dobre piwo i mi bardzo smakowało.
                Pozdrawiam
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • otvirak
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 764

                  #9
                  Na ogół nie gustuję w tego typu owocowopodobnych piwach, ale to - zakupione w browarze w Bytowie w 3-paku - jest naprawdę smaczne Wyraźny, ale nienachalny smak melona (najbliżej jest galia), treściwe, orzeźwiające. Pozytywne zaskoczenie! Plus nawiązanie do kultowego serialu
                  niepoprawny czechofil


                  Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                  WISŁA MISTRZ!

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎