Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Tkackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Łódzkie, Tkackie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemna herbata. [5]
    Piana: Przeciętnie wysoka i takoż trwała. Raczej drobna, biała. [3]
    Zapach: Sporo karmelu, wyraźny aromat chleba razowego (albo nawet - zaczynu z chleba razowego na przygotowywany w domu kwas chlebowy), nawet coś jakby śliwki się pojawia. [4]
    Smak: Jak na piwo marcowe wydaje się dosyć wytrawne. Smak chlebowy (chleb razowy), delikatnie opiekany. Goryczka zgodnie ze stylem niska, acz wyczuwalna. Przy przełykaniu kwasek. [3.5]
    Wysycenie: Za wysokie, szczypie w język. [4]
    Opakowanie: Skład podano, nawet wymieniono rodzaje chmielu. Sama puszka - nawet ładna. [4]
    Uwagi: Nie przepadam za tym stylem, ale to piwo było całkiem przyjemne.

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 569

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Tak jak u przedmówcy ciemna herbata, może ciemny bursztyn, bardzo ładny, czysty. [5]
      Piana: Wysoka i twała, do końca pozostał duży kożuch. [5]
      Zapach: Karmel i śliwka, przyjemny. [4.5]
      Smak: Goryczka jest, taka ziołowa, do tego smak suszonych owoców, trochę tak jak u kolegi, posmak chlebowy, wytrawny. [4]
      Wysycenie: Wg mnie w porządku. [4.5]
      Opakowanie: Podany skład, producent, wygląd kwestia gustu. Wg mnie ładny. [4.5]
      Uwagi: Również nie jestem zwolennikiem takich piw, ale bardzo przyjemny eksperyment. Amatorzy tego gatunku będą zadowoleni, a i ja od czasu do czasu chętnie wypije coś innego.

      Moja ocena: [4.375]

      Comment

      • Myszon007
        Senior
        • 02-2007
        • 1208

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo całkowicie klarowne. Ciemnobursztynowe, herbaciane [5]
        Piana: Białokremowa, bardzo drobna, sztywna, wysoka, trwała. [4.5]
        Zapach: Zapach tu jest średnio intensywny, zdecydowanie słodowy, melanoidynowy, charakterystyczny dla słodu monachijskiego. W tle również ciemny chleb i karmel. [4]
        Smak: Chlebowa, przypieczona słodowość. Goryczka delikatna, nikła - odpowiednia dla stylu. Profil czysty lagerowy. Smaczne. [4]
        Wysycenie: Odpowiednie. [5]
        Opakowanie: Puszka - ciekawe wzornictwo, łódzka nazwa. Komplet danych. [4]
        Uwagi: 2 zł w Aldi.

        Moja ocena: [4.15]
        ♪♫

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, nawet lekko wpadający w rubinowy. [4]
          Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
          Zapach: Słodowy, lekko palony, zatrącający karmelem z akcentem winno-orzechowym. [3.5]
          Smak: Karmel i słód palony z goryczkowym posmakiem orzechów, daleki ślad owoców. [4]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Biała puszka, dół ładny, z "białą fabryką", góra słabsza, z rysunkiem tkaczki, wykonanym w stylu IV klasy podstawówki. Zielono-czerwono-złote akcenty, w sumie - jak na puszkę - naprawdę nieźle. [3.5]
          Uwagi: Fajne, smaczne, popularne piwo w stylu marcowym, moim zdaniem nie ustępujące najpopularniejszym na rynku, czyli "Ż" i "Miłosławowi".
          Szkoda tylko, że musiałem po nie pojechać do sklepu przy browarze..., ale to już raczej temat dot. funkcjonowania marketingu w BŁ .

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Piwo pojawiło się w ALDI

            Aromat - gotowane warzywa, słodka kukurydza, pod tym słodowy z karmelem
            Piana - wysoka, zwarta, umiarkowanie trwała, zostaje dłuższa koronka
            Barwa - miedziano-brązowa, idzie bardziej w lagera wiedeńskiego niż marcowe
            Wysycenie - niskie
            Smak - aromat nadal oddziałuje. Generalnie słodkawo, lekki karmel, znikoma opiekana nuta, w ustach znikoma palona goryczka
            Treściwość - pełne

            Chyba wadliwa warka. Gdyby nie zapach i niskie wysycenie to może byłoby dość poprawnie.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Elegancki, przejrzysty w pełni bursztynek. Kapeczkę za ciemny [4]
              Piana: Szok i niedowierzanie. Kremowa, drobniutka, zbita i obłędnie długa. Niewysoka ale kilkumilimetrowa warstwa utrzymała się daleko poza połowę kufla, który piłem naprawdę powoli [4.5]
              Zapach: Zbożowo-karmelowy owiany gotowaną pietruszką [3]
              Smak: Słodycz z umiarkowanym opiekanym akcentem. Chmiel śladowy ale obecny, goryczki brak. Wyczuwalny, niepokojący, kwaśny akcent [3.5]
              Wysycenie: Średnio niskie, bez kaskadowego nalewania. Takie lubię [4.5]
              Opakowanie: Jest historyjka, jest skład i parametry ale graficznie słabo [3.5]
              Uwagi: Ocena za aromat nieco zaniżona a za smak nieco zawyżona.

              Poboczne parametry jak barwa, piana, wysycenie bardzo dobre. Niestety główne, jak smak i aromat dużo słabsze.

              Trudno mi to opisać ale po przetestowaniu kilku partii lidlowego portera, oryginalnego portera i tego piwa wygląda jakby technologicznie wszystko grało ale składniki były do bani.

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                #8
                Bo i pewnie tak jest. Browar jedzie głównie na kontraktach z sieciami gdzie musi walczyć cenowo więc jest prawdopodobne, że mocno oszczędza na surowcach właśnie. Szkoda ale Browary Łódzkie przespały czas na zmianę modelu biznesowego i pewnie już tego nie zmienią.
                Co do samego piwa - da się wypić i jeżeli ktoś szuka piwa budżetowego to jest niezłym wyborem.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎