Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tenczynek, Lager Dortmundzki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tenczynek, Lager Dortmundzki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny. [5]
    Piana: Niezbyt wysoka biała piana, drobnopęcherzykowa, niespecjalnie trwała. [3]
    Zapach: Słodowy, DMS pod postacią kukurydzy, kwiatowa chmielowość, całość niezbyt intensywna. [3]
    Smak: Słodowy, słodkawy, niewysoka, ale wyraźna goryczka,trochę metaliczne, lekko cierpka i zalegająca. Dość pełne. [3]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Oszczędna pod względem materiału, wszystko znajduje się z przodu, wraz z dokładnym składem, firmowy kaspel, całkiem ładna grafika, przedstawiająca jak się domyślam browar w Tenczynku [4]
    Uwagi: Przeciętne piwo, pijalne, ale nieprzyjemny cierpko zalegający posmak odbiera przyjemność z picia piwa.
    Warka 30.08.2016.

    Moja ocena: [3.2]

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2292

      #3
      Przeciętność aż do bólu.
      Zapach bardzo nikły, typowo lagerowy, w smaku wodnista, nieułożona goryczka.
      Styl nudny to i piwo nudne.
      Pierwsza warka- do 30.08.16.
      Nie warte 3.80 zł.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6124

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jaśniejszy bursztyn. [4]
        Piana: Nie tworzyła się gładko. Za niedługo została się cienka warstewka i nie mały lacing. Widać było krążkowanie. [3.5]
        Zapach: Kwiatowość w słodzie... może odrobina ziół. Niezła słodowość. [3.5]
        Smak: Początek słodkawy, kwiatowy potem ziołowość i wzrost goryczki. Ostatnio testowałem trochę niemieckich piw ale czy to jest lager dortmundzki... nie bardzo . [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Razi mnie ten kod kreskowy. Widziałem w innych krajach kody niższe lub 8 cyfrowe, może by to pomogło trochę ocieplić ten wizerunek jak nie ma innego wykrojnika. U mnie druk nie był idealny, część liter się zlewała. Sporo osób będzie używać lupy by coś się dowiedzieć. [3.5]
        Uwagi: Myślałem że będzie gorzej a tu w miarę pozytyw. Nie ma co się zachwycać ale spokojnie można wypić sobie takie lekkie piwko.

        Moja ocena: [3.75]
        Last edited by Javox; 12-04-2016, 17:28.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          Niech ludzie zobaczą jak wygląda
          Attached Files

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłocisty [5]
            Piana: biała, drobna, delikatna, dość mierna, szybko opada [2.5]
            Zapach: słabiutki ale miły, głównie słodowy [3]
            Smak: dość pełne, w miarę treściwe, fajna chmielowa goryczka, momentami pestkowa, dobrze wyczuwalne słodowe smaki, na koniec w minimalnym stopniu owoce, całość fajnie zbalansowana [4.5]
            Wysycenie: troszkę za dużo [4]
            Opakowanie: pite w wersji beczkowej w knajpie, brak wafli, szkło lokalu [4]
            Uwagi: Smaczne, zwykłe piwo do napicia, coś porządnego na niemieckich chmielach

            Moja ocena: [3.75]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowne. Nie ma się do czego przyczepić. [5]
              Piana: Drobna, puszysta, biała jak świeży śnieg. Byłaby ładna, gdyby nie fakt, że opadła szybko i niewiele po sobie pozostawiła. [3]
              Zapach: Niby się spodziewałem, że tak będzie, ale bieda z tym aromatem. Słód i tyle, mało intensywnie. Na plus, że wad nie ma. [2.5]
              Smak: Słodkawe, takie trochę w stylu piw z BRJ Goryczka niska, ale jest. Trochę metaliczna, chyba od chmielu. Piwo nie jest złe, lepsze niż się spodziewałem. Ale co tu można zapamiętać? Jak ktoś wyżej napisał, przeciętne do bólu. [3]
              Wysycenie: Średnie, nie jest przesadzone. [5]
              Opakowanie: Sporo informacji, obrazek trochę nieostry, ale sam motyw ok. Nie przepadam za kodem kreskowym na widoku. [4]
              Uwagi: 15/09/2016
              Piwo da się wypić, ale niczego ciekawego nie oferuje. Jednym słowem: grillowe, ale nie degustacyjne.

              Moja ocena: [3.075]

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                aromat: nic za bardzo nie czuć. Taki koncerniakowy zapach.
                kolor: jasnozłoty, klarowny
                piana: bardzo mała
                smak: Hmm. Czuć jakby diacetyl. Czy to diacetyl, czy po prostu takie piwo? Podobne smaki czułem w Kölschach które ostatnio piłem i się zastanawiam, co to jest... To piwo ma jakiś specyficzny smak, nie jest to eurolager. Tylko nie wiem czy to smak słodów czy chmielu. Nawet jeśli to jest diacetyl, to jest bardzo lekki i nie jest nieprzyjemny. Ale to pewnie słody i się nie znam.
                Wysokie nasycenie, mała goryczka. Aromatów chmielowych nie czuję.
                To moje pierwsze piwo w stylu dortmunder, więc się nie znam i nie umiem powiedzieć co czuję.
                Ale jest dobre i pijalne.
                Pod koniec picia czuć że to piwo ma lekką goryczkę, większą niż eurolagery. Tak, po ociepleniu zdecydowanie wychodzi goryczka.
                6,5/10

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                  Piana: Niska i nietrwała. [2]
                  Zapach: Lekka kukurydza, nuta ziołowego chmielu, trochę słodowy. Tyle. [3]
                  Smak: Chmielowa metaliczność, goryczka nie za wysoka, ale zauważalna. Posmak słodowy i kwiatowy, całość dosyć wodnista, ale za to orzeźwiająca. [3.5]
                  Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
                  Opakowanie: Poza pełnym składem informacji niewiele. Reklama na kontrze nieczytelna. Eta bura i nieciekawa. Słabe. [3]
                  Uwagi: Do wypicia.

                  Moja ocena: [3.3]

                  Comment

                  • olko
                    Member
                    • 09-2013
                    • 40

                    #10
                    Warka z datą 27.11.16 dobra. Chmiel obecny w smaku i aromacie. Mały minus to żelazo, ale na akceptowalnym poziomie. Za 2.89 nic lepszego w moim osiedlowym Top Markecie nie znajdę.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, śladowo opalizujący. [4]
                      Piana: Biała, drobna, dość wysoka ale średniotrwała. [3.5]
                      Zapach: Słód z lekkim akcentem palonym, śladowe owoce typu jabłka/gruszki... [3.5]
                      Smak: Goryczka w typie mocno przypieczonej skórki chleba razowego (ze słonecznikiem ), w tle słód i karmel. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Typowe dla browaru, na dole ety rycina z browarem, kapsel browaru. Zbyt mała czcionka z nazwą piwa, poza tym - większość piw BRJ jakoś zaniża poziom opakowań (poza własną flaszką). [3.5]
                      Uwagi: Trudno mi z pamięci porównać to piwo z innymi przedstawicielami stylu. To jest całkiem do wypicia.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • umbra
                        Member
                        • 07-2012
                        • 90

                        #12
                        Jeżeli ktoś lubi konkretnie słodowe piwa to jest to.
                        Bardzo mi przypomina grudziądzki Kuntersztyn,
                        tyle że tamten był bardziej pienisty i gorzki.
                        NORD EXPRESS

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎