Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Smog

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Smog

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #2
    aromat: niesamowity smoky joe przy tym wysiada . Ale czuć też rozpuszczalnik... i lakier do paznokci...
    kolor: ciemny bursztyn, mętne
    piana: brak
    smak: oj... nie jest przyjemne W smaku nie czuć wędzonki tylko rozpuszczalnik :/ Nie wiem czy to jest wynik fermentacji i słodów wędzonych, czy jakaś poważna wada... Smak nie jest jakiś ohydny, czy odrzucający, ale pierwszy raz coś takiego pije. Żadne z piw ze słodem whisky tak nie smakowało. Może po prostu tak ma być... Ale nazwa świetnie do tego piwa pasuje. Chyba jedno z najbardziej hardkorowych piw jakie piłem. Koniec świata się chowa . Aż nie wierzę, że sam słód whisky daje takie smaki .
    6/10

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #3
      Mnie z kolei Smog skojarzył się z piwem z Bamberga, jakie kiedyś piłem - wędzonka taka, jakby wyciągnąć szczapę z ogniska i wsadzić do piwa. Trochę zalepia słodowością. Zbyt odjechane, nie chciałbym powtarzać. Co ciekawe, jak się człowiek przyzwyczai, czuć przyjemny "zielony" chmiel. Myślę, że zrobione z pomysłem i wyszło jak trzeba, ale czeka na koneserów

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedź, klarowne. [4.5]
        Piana: Gęsta, niezbyt obfita, oblepia szkło. [4]
        Zapach: Na pierwszym planie torfowa wędzonka, w tle dość ostry alkohol. [4]
        Smak: Słodkie, gęste. Przede wszystkim słodowe, na drugim planie nutki klasycznego tytoniowego chmielu, torfowość wycofana. Rozgrzewający alkohol podczas przełykania i przyjemna goryczka na finiszu. [4.5]
        Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4]
        Opakowanie: Ładna eta, niedokładny skład. [4]
        Uwagi: Warka 30.08.16 Ciekawe, wolałbym klasyczną wędzonkę od torfu ale piwo się broni.

        Moja ocena: [4.225]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 27-04-2016, 23:07.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          Pracownia Piwa: Smog
          Ekstrakt: 20.0% wag. | Alkohol: 9.2% obj. / 6.9% wag.

          Piana niewielka znika szybko. Kolor bursztyn zmętniony. Armat słód torfowy, palone kable. Smak słodycz, pełnia słodowa, dopiero po tym w tle torf, bandaże, lekarstwa, Jest tez nuta drażniąca jakby rozpuszczalnik. Średniak.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy mętny. [4]
            Piana: Kremowa, niezbyt trwała, drobna, średniowysoka. [3]
            Zapach: Słód i wędzonka torfowo-apteczna. [3.5]
            Smak: W smaku podobnie - słód i karmel, lekkie orzechy i delikatna, torfowa, nieco serowa (oscypkowa) wędzonka. [4]
            Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
            Opakowanie: Mała flaszka, kalkomania z Kościołem Mariackim (?), tonącym w smogu. Oryginalne. [4]
            Uwagi: Sam nie wiem, lubię mocne piwa, lubię (bardzo) wędzonki, ale tutaj jakoś ta kombinacja średnio zagrała...

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Głęboko pomarańczowe, wpadające w miedziany, umiarkowanie mętne. [4.5]
              Piana: Piana bardzo niska, na powierzchni utrzymuje się sporo większych bąbelków oraz obrączka. Zostawia śladowy lejsing. [3.5]
              Zapach: Po otwarciu kapsla od razu roztacza się wyczuwalny z daleka aromat słodu wędzonego torfem. Po chwili nos przyzwyczaja się do torfu i ujawniają się słodkie aromaty słodowe. [4.5]
              Smak: Piwo jest słodkie, gęste. Słodowa słodycz jest wymieszana z karmelem. Na drugim planie jest intensywna, przyjemna wędzonka torfowa - nuty apteczne, bandaży. Finisz lekko cierpki, ziołowy. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, w normie. [4]
              Opakowanie: Standardowa etykieta Pracowni Piwa - tym razem z motywem wieży Kościoła Mariackiego. Na plus: podane wszystkie parametry, na minus: brak szczegółowego składu. [4]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 30.08.2016

              Moja ocena: [4.35]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Warka: 30/08/2016 pite 11/02/2017

                Kolejny lodówkowy staruszek.
                Wee heavy warzone z udziałem słodu wędzonego torfem whisky.
                Chmiel Admiral.
                W aromacie wyraźny torf. Podkłady kolejowe plus spalone kable oraz osmalony zakopiański kominek. Karmel i troszkę suszonych owoców.
                W smaku słodowe z torfem. Rodzynki, suszone morele oraz karmel. Chyba rozpuszczalnik, alkohol lekko szczypie, lecz w likierowy przyjemny sposób.
                Gęste i ciężkie.
                Ciekawe doznanie.
                Sam nie wiem co o tym sądzić. Czy to słodowe połączenie z torfem zdaje egzamin.
                Warto było, ale chyba tylko raz. Torf lubię

                Ogólnie: piwo degustacyjne
                Fot:
                Attached Files
                Last edited by dlugas; 12-02-2017, 11:51.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎