Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, RAISA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Maryensztadt, RAISA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • grejwi
    Member
    • 08-2014
    • 78

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne, prawie nie przeźroczyste (głęboko rubinowe refleksy). [4.5]
    Piana: Bardzo obfita, ciemno beżowa, drobna. Średnio trwała. [5]
    Zapach: Palony, kawowy i - dopóki jest dość chłodne - czuć nuty chmielowe. Wraz z ogrzewaniem eksponuje się deserowa czekolada. [4.5]
    Smak: Chmiele polskie, kawa. Wytrawne. Alkohol rozgrzewa w gardle, ale nie jest przesadnie wyeksponowany. Goryczka niska. [4]
    Wysycenie: Nasycenie średnie - pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta utrzymana w bardzo ciemnej stylistyce - prezentuje się całkiem dobrze (dobry papier). Parametry i skład średnio szczegółowe. Kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Warka do 27.03.2017 r.

    Cięzko się tu do czegoś konkretnego doczepić, ale i nie zachwyciło mnie niczym nadzwyczajnym. Ot - solidna robota.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      bardzo długo ogrzewałem w kieliszku, ale aromat nieszczególnie intensywny.
      w smaku słodka kawa i gorzka czekolada, alkohol raczej dobrze zamaskowany.
      spodziewałem się czegoś lepszego, ale okazało się, że to taki farbowany ris. podobno z beczki jest lepszy niż z butelki. w knajpie lany kosztował 10zł za 0,33l (9zł po okazaniu legitymacji studenckiej) i więcej bym za niego nie dał

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny [5]
        Piana: brązowa, gęsta, treściwa, zostaje na piwie do samego końca [4.5]
        Zapach: średniowyczuwalny, paloność i kawa [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, oblepia usta, dobrze wyczuwalna paloność, kawowe akcenty oraz gorzka czekolada, momentami słodkawe akcenty łagodząca wytrawne smaki, całość spójna, wszystko ze sobą gra jak w orkiestrze [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: ładna etykieta, firmowy kapsel, podoba mi się [5]
        Uwagi: bardzo dobre piwo, pite w wersji beczkowej i butelkowej

        Moja ocena: [4.425]
        Attached Files
        Last edited by becik; 20-05-2016, 17:46.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, pod unijną żarówkę klarowne. [4.5]
          Piana: Brązowa, za szybko znika. [3]
          Zapach: Słód, kawa, zboże. [2.5]
          Smak: Pełno słodu i nawet słodkiej czekolady. Pod koniec wyczuwam pikantne nuty. [3]
          Wysycenie: Średnie, wolałbym niższe. [3]
          Opakowanie: Czarna etykieta, skład mało dokładny. [3]
          Uwagi: To ma być Russian Imperial Stout, ale chyba ze słodkimi jajami.
          Słaby RIS z datą do 26.04.2017. Więcej nie kupię...

          Moja ocena: [2.9]

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            Maryensztadt: RAISA
            Ekstrakt: 22.0% wag. | Alkohol: 9.4% obj. / 7.05% wag.

            Piana obfita, znika, resztki zdobią szkło. Kolor czarny. Aromat chmiel i estry owocowe belgijskie. Smak gorzka czekolada, kawa, lekka słodycz i owocowa belgijska nuta, wyczuwalne jest klasyczne chmielenie i pasująca średnia goryczka. Alkohol lekko wyczuwalny przyjemnie rozgrzewa. Bardzo dobry pijalny RIS
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarne. [4.5]
              Piana: Ciemna, dosyć obfita, drobna. Powoli opada zostawiając ślady na szkle. [4]
              Zapach: Czekolada, alkohol, sos sojowy. Trochę ubogi, niezbyt intensywny. [3.5]
              Smak: Gęste, treściwe, lekko słodkie, gorzko-czekoladowe, kawowe. Goryczka średnio-wysoka. Lekkie pieczenie od alkoholu. [4]
              Wysycenie: Średnio-niskie. [4]
              Opakowanie: Ładne. [4.5]
              Uwagi: Smaczne, czekoladowe, dosyć dobrze ułożony alkohol.

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                W przeciwieństwie do bafometa, tutaj RIS pełną gębą, mający wszystko na swoim miejscu, ale taki od A do Z, bez fajerwerków, nieprzypalony, nieprzechmielony, odpowiednio gęsty, alkohol na poziomie 7%. Wszystko na plus.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #9
                  To kolejny przykład, w moim subiektywnym odczuciu rzecz jasna, że Maryensztadt nie robi dobrych piw, nie robi też złych, robi poprawne, do bólu poprawne. Myślałem, że przynajmniej RIS będzie przełamaniem, ale nie, całkiem poprawny średniak, niczym się nie wyróżniający, tak jak każde piwo tego browaru z Warszawy, które piłem.
                  Wygląd: głęboki brunatny, nieprzejrzyste, dosyć spora jak na RISa piana, beżowa.
                  Zapach: paloność, trochę kawy i czekolady.
                  Smak: Paloność, trochę kawy i czekolady, niby jest pełne, ale wynika z niej tylko słodkość, to wszystko, termin do 26 kwietnia. Niezbyt ukryty alkohol. Nudne.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny, jak tresowany niedźwiedź Raisy . [4]
                    Piana: Beżowa, drobna, niska i nietrwała. [3]
                    Zapach: Kawa, czekolada i powiew czerwonych owoców pestkowych. [3.5]
                    Smak: Karmel, owoce znowu i czekolada. Standard, ale trochę rzeczywiście nudnawy. [3.5]
                    Wysycenie: Niskie. [4]
                    Opakowanie: Pokal browaru, wafelek browaru, knajpa browaru. [4]
                    Uwagi: Smaczny Ryszard, tzn. Raisa, ale zaczyna ginąć w ofercie rynkowej.

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #11
                      Piwo czrne, nieprzejrzyste. Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, mało obfita, jednak trwała. Zapach przypominający bardziej porter. Nuty owocowe połączone z czekoladą i palonością. W smaku treściwe, słodowe, lecz nie słodkie. Lekka owocowość, sporo gorzkiej czekolady, kawy i nieco wytrawny finisz z goryczką i palonością. Wysycenie niskie. Piwo degustowane po terminie (do 31.12.2018), butelka o pojemności 0,5L. Smaczne, wypiłem z przyjemnością.
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎