Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Miedzianka, Wołek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Miedzianka, Wołek

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #2
    FDP 2016

    Dobre, lekkie, słodkie. Chyba czuję diacetyl. Pijalne, lekkie, mała goryczka.
    Niewiele napisałem, bo też niewiele się w tym piwie dzieje.
    6/10

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnożółty, zmętniony. [4]
      Piana: Niska, szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [3]
      Zapach: Słód, ziarno, lekko kwaskowy, potem trochę jak cukierki toffi. [3.5]
      Smak: Słodowy, słodkawy, lekkie owoce (?), goryczka bardzo niska, lekko ziołowa. [4]
      Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
      Opakowanie: Standardowe dla browaru, trochę nudne. Brawo za mapkę. Szkoda, że etykieta pomięta. Kapsel żółty golas. [3.5]
      Uwagi: Mało skomplikowane piwo, za to gasi dobrze pragnienie, pijalność wysoka. Zapach trochę dziwny, smak ujdzie, choć chyba trochę za słodki. Wypić można.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, mętny [4]
        Piana: Biała, drobna, wysoka, długa [4.5]
        Zapach: Sporo jasnego słodu, pszenny chleb, mocno drożdżowy. Wyraźne owoce - gruszki, winogrona. Chmiel wyczuwalny, kwiatowy [3.5]
        Smak: Średnio pełne, gładkie, słodkie. W końcówce orzeźwia lekkim kwaskiem. Goryczka niska [4]
        Wysycenie: Średniowysokie, dobre [4]
        Opakowanie: Można by rzec zwykła etykieta, jest jednak przyjemna w odbiorze, nie siląca się na fantastyczną oryginalność i nawiązująca do miejsca [3.5]
        Uwagi: Aromat jak w pierwszym lepszym jasnym ale robionym przez każdego piwowara domowego. "Skażony" nadmiernymi drożdżami i mocnymi nutami owocowymi (na granicy wina owocowego)
        Mimo zastrzeżeń, piwo smaczne.

        Dla niektórych ciekawostką będzie zapewne informacja, że fermentowane jest drożdżami S-04

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnożółty, zmętnione. [4.5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, niska, nietrwała. [3]
          Zapach: W zapachu delikatna słodowość z lekkimi aromatami ziołowo-owocowymi. Z początku wyczułem też jakieś mało przyjemne, odstręczające nuty. [3.5]
          Smak: Lekka słodowość, posmaki zbożowe. Goryczka praktycznie niewyczuwalna. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, w sam raz. [5]
          Opakowanie: Etykieta w wpadającym w oko żółtym kolorze, w stylu innych z Browaru Miedzianka. Brak pełnego składu, kapsel żółty golas. [4]
          Uwagi: Bardzo delikatne w zapachu i smaku piwo, wysoce pijalne. Warka do 14.11.2016 więc piłem je ponad dwa miesiące po terminie. Ogólnie to nie za bardzo mój styl; być może kiedyś jeszcze wrócę i spróbuje, ale świeżej warki.

          Moja ocena: [4]
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożółty, zmętniony. [4]
            Piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, zostawia ślady na szkle. [3.5]
            Zapach: niezbyt intensywny, słodowy, chlebowy, lekki diacetyl. [3]
            Smak: słodowy, słodkawy, lekko owocowy z delikatną goryczką. Piwo jest lekkie, nie wodniste i dobrze się je pije. [4]
            Wysycenie: średnie. [5]
            Opakowanie: etykieta taka jak inne z tego browaru, może być, sporo informacji, brak pełnego składu, kapsel bez nadruku. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎