Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Mowa Cieni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Mowa Cieni

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny brąz, widać prześwity. [4]
    Piana: Obfita, oblepia szkło, trwała, gęsta. [4.5]
    Zapach: Mało przyjemny, nutki kiszonej kapusty i czekolada. [3]
    Smak: Wytrawne, wodniste. Gorzka czekolada na pierwszym planie, na drugim owoce tropikalne. Goryczka długa, popiołowa. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
    Opakowanie: Nudnawa etykieta, dokładny skład. [4]
    Uwagi: Warka 7.06.16 Dość bliski termin, może to wpłynęło na zapach a może to Sorachi Ace i Mosaic. Taki tam średniak.

    Moja ocena: [3.5]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 06-05-2016, 23:40.

    Comment

    • gramak
      Senior
      • 08-2012
      • 267

      #3
      Kolor bardzo ciemny brąz. Mocna piana , lekko brązowa, później kremowa, gruboziarnista, oblepiająca szkło. Zapach to raczej nie czekolada a kakao, dość przyjemny. Kiszonej kapusty nie czułem. W smaku , zgodzę się z przedmówcą, spora wodnistość, goryczka piołunowa, mało przyjemna, gdzieś zza piołunu przebija czekolada, czuć też płatki, co mi pasuje oraz lekką żywicę (jak w greckiej retsinie), co mi też odpowiada. Wysycenie odpowiednie, lekki szczypanie na języku , może być.. Opakowanie bez rewelacji, chociaż dobry papier. Jeszcze uwaga geograficzna co do opisu piwa: Kalifornia nie leży w strefie tropików. Jak na mój gust jakby do tego piwa dołożyć ok 1 BLG i ok 0,5 volta to było by lepsze. A tak to taka trochę "szarzyzna ligowa" jak powiada za innymi klasykami Kazik
      Last edited by gramak; 03-06-2016, 17:17.
      http://www.ohbeautifulbeer.com/

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatny, pod żarówkę białoruską ( najlepszą ) widać że jest solidnie zmętnione. Tekst, że jest jak ciemna noc na pustyni Mojave można schować między bajki. [4]
        Piana: Beżowa, wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
        Zapach: Prażony słonecznik, zbożowa kawa. Bardzo miło, ale piwo w stylu cokolwiek znaczącym Tropical Black Ale nie ma nic z tropików. [2.5]
        Smak: Goryczkowo-kwaskowe piwo. Jest coś ze stoutu, paloność i lekki kwasek, natomiast z goryczki można wyczuć gorzką kawę, iglaki i trochę grejpfruta. W składzie pełno różnych słodów, nie odgrywają one głównych ról jednak... [4]
        Wysycenie: Odpowiednie, wysokie, fajnie szczypie. [4]
        Opakowanie: Papier bardzo dobrej jakości, kapsel czarny, skład pełny, etykieta trochę już nudna, ale rozpoznawalna na półce w sklepie. [4]
        Uwagi: Smaczne, ale zupełnie niezgodne ze stylem. Ja bym określił to piwo jako American Stout. Gdzie są tropiki ??
        Warka 30.09.2016.

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎