Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Porter Bałtycki Wędzony 24º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Porter Bałtycki Wędzony 24º

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny, totalnie nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Beżowa, mięsista ale niezbyt wysoka. Powoli opada to cienkiego krążka. [3.5]
    Zapach: Intensywny, wędzony ale nut typowych dla porteru nie wyczuwam. [4]
    Smak: Ponownie intensywna wędzoność, jednak dopełniona długim posmakiem deserowej czekolady. Bardzo fajnie się to komponuje. Piwo jest zaskakująco pijalne, nie słodkie a raczej wytrawne, przy czym nie wodniste. [5]
    Wysycenie: Średnio-niskie. [4.5]
    Opakowanie: Butelka 330ml. Etykieta jak to w Widawie minimalistyczna ale zawiera najważniejsze informacje; utrzymana w czarnej kolorystyce co pasuje do stylu piwa. [4]
    Uwagi: Warka do 25.05.2016. Solidny, nieulepkowaty, wędzony porter bałtycki.

    Moja ocena: [4.425]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Właściwie czarny, pod światło nic nie prześwituje. Przy nalewaniu widać, że piwo jest naprawdę ciemne. Wolę portery gdzie od razu widać, że to coś odrobinę jaśniejszego od stouta, ale to moje takie subiektywne coś. [4.5]
      Piana: Brązowa, średnio duża (na granicy małej). Początkowo trochę dużych baniek. Później opada do grubego kożucha, robi się bardzo drobna i trwale utrzymuje się prawie do końca, pozostawiając duże ślady na ściankach kufla. Mała, ale trwała. [4]
      Zapach: Jest wszystko plus wędzonka. Doskonale skomponowane i poukładane. Wszystkie zapachy jakby równie silne, równie łatwe do wychwycenia. Wędzonka, lekko palone słody, skórka ciemnego chleba, nuty karmelowe. W zapachu czuć moc, zapach dość ciężki. Lekko paloney porteru z wędzonką. Marzyło by się jeszcze odrobinę więcej intensywności (teraz jest więcej niż dobrze). [4.5]
      Smak: Tu "problemu" z intensywnością nie ma. Smak jest potężny i bardzo harmonijny, ułożony. Wędzonka (i minimalna kwaskowość), lekko palone słodowe nuty, skórka z ciemnego chleba, odrobina słodyczy karmelowej, trochę śliwki kojarzącej się z likierem, bo cały czas czuć moc alkoholu. Posmak palony, leciutka goryczka, dość długi. Wszystko to razem daje wrażenie doskonałego porteru (lekko palonego) z drewnianą wędzonką (którą bardzo lubię). Piwo umiarkowanie słodkie, oleiste, lekko oblepia wargi, lekko chropowate, rozgrzewające. [5]
      Wysycenie: Dobre, niskie i w miarę trwałe. Nie przeszkadza a pomaga w piciu. pod koniec może za słabe. [4]
      Opakowanie: Fajna kolorystyka, grafika ok, staranne wykonanie, parametry podane. Szkoda, że brak firmowego kapsla i butelka 0,33l. [4]
      Uwagi: No to przypomniałem sobie dlaczego porter to dla mnie nr. 1 piw. Odpowiednie dodanie odpowiedniej wędzonki jeszcze podniosło jego walory. Po prostu, to jest to.

      Moja ocena: [4.6]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎