Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hornbeer, Dame Blanche

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Hornbeer, Dame Blanche

    Choć patrząc na nazwę można było się spodziewać raczej belgijskiego wita, Hornbeer raczy nas pod postacią Białej Damy triplem. W sumie to też Belgia. Co ciekawe terminem Dame Blanche określało się belgijską sieć ruchu oporu przeciw okupacji niemieckiej w czasie I Wojny Światowej. A nazwa ta wywodziła się z legendy mówiącej, że kres dynastii Hohenzollernów będzie wieszczyć pojawienie się białej damy.
    Jednak Biała Dama, która stała się inspiracją dla piwa co to je mam przed sobą, straszy w zabytkowym dworze w Selsø nieopodal Frederikssund. Ciekawskich zapraszam na stronę http://selsoe.dk/
    Piwo ma 8,7% alkoholu.

    Barwa bursztynowa, wpadająca w pomarańczowe odcienie. Lekko mętna.
    Piana koloru złamanej bieli. Niewysoka. Osiada cienką, trwałą szumowinką, zostawiając nieco śladów na szkle.
    Aromat złożony. Sporo nut owocowych, kwiatowych, dużo przyprawowych fenoli. Wybijają się w bukiecie figi, suszona śliwka i migdały. Jest delikatna smuga alkoholu.
    Smak jest przedłużeniem obietnic zapachowych (owoce-pieprz-goździk-kwiaty), dodatkowo racząc wyrazistą goryczką i słodko-słodowymi odcieniami. Wyczuwalna obecność drożdży. Finisz mocno wytrawny. Alkoholowe posmaki.
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego.
    Butelka z grafiką Gunhild Rasmussen, jak na wszystkich produkcjach z Hornbeer. Tym razem kapsel goły.

    Wyraziste, dość wytrawne piwo z dużą dozą belgijskich niuansów. Niestety również ze źle przykrytym alkoholem. Degustacja półlitrowej butelki jest swego rodzaju wyzwaniem. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎