Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew][M Beer Company] Old Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew][M Beer Company] Old Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Piwo gęste, mięsiste i mętne. W aromacie dominują nuty starego drewna, do tego przypalony karmel, orzechy. Smakowo temu piwu bliżej do ESB, niż do lagera. Dość mocna angielska goryczka, lekko wygładzona nutami karmelu z leciutkim chlebowo-biszkoptowym posmakiem na końcu. Podchodziłem do tego piwa "z pewną taką nieśmiałością", zupełnie niepotrzebnie. Nie jest to mistrzostwo świata, ale wypiłem ze smakiem.
    Last edited by Pinio74; 23-04-2016, 19:54.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • kaczka116
      Senior
      • 10-2015
      • 1350

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn, metne (charakterystycznie jak na Doktorkow) [4]
      Piana: Drobnopecherzykowa, krotko utrzymujaca sie niestety [3]
      Zapach: Orzechy, czekolada, w tle gdzies lekko karmel [4.5]
      Smak: Czekolada, kawa w stylu cappuchino albo latte taka delikatna ale nie jest to kawa z mlekiem, orzechy. Goryczka niska w kierunku do sredniej, taka grzeczna jak na Doctor Brew, nie zalegajaca [4.5]
      Wysycenie: Moglo by byc ciutke wieksze [4]
      Opakowanie: Standardowe jak na Doktorow. Fajnie wpasowane logo Moor'a i nazwisko Justina. Pelny sklad jak zawsze. Firmowy kapsel (moze troche szkoda, ze nie pokusili sie o zakapslowanie firmowym Moor Beer ) [4.5]
      Uwagi: Z mala nuta niepokoju podszedlem do tego piwa. W koncu co to moze byc Old Lager? Ale jakby ktos mi w ciemno dal to piwo to bym powiedzial, ze to jakis porter albo nawet stout. Bardzo fajne, zdradliwie pijalne piwo. Troche szkoda, ze nie jest mocniejsza goryczka (uwielbiam Iunge i goryczke od niej), ale nie jest ona na szczescie za niska, jest poprawna. Oby panowie wznawiali to piwo, bo jest na prawde ciekawe.

      Moja ocena: [4.3]
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Karmelowy. [5]
        Piana: Ładna, beżowa, średnio wysoka, dosyć trwała. [4]
        Zapach: Karmelowy, czekoladowy, rodzynki. [4]
        Smak: Dosyć ciekawe to piwo. Karmelowy smak nieco przypominający koźlaka przeplata się "porterowymi" nutami utlenionego porteru bałtyckiego (śliwki, rodzynki, trochę czekolady). Alkoholu nie czuć, pojawia się za to przyjemny posmak przypominający orzechy laskowe. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, prawie go nie czuć. [5]
        Opakowanie: Standardowe dla DB. [4]
        Uwagi: Fajne!

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrązowy, mętny(jak to u Doktorów) [4]
          Piana: Obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa o jednolitej konsystencji, dość trwała, niechętnie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Głównie orzechy(włoskie), troszkę czekolady i karmelu, delikatna nuta od płatków dębowych. Niezbyt intensywny ale przyjemny aromat. [4]
          Smak: Słodowość w stylu karmelu, gorzkiej czekolady i kakao, lekki odsłodowy kwasek, słodkawe, średnia goryczka od paloności z ziołowym akcentem i wyraźną popielniczką(która zostaje chwilę w posmaku). Treściwe, średnio-wysoka pełnia. [4.5]
          Wysycenie: Niskie - pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Jak większość od Doctor Brew, nie jest może najciekawsza, ale łatwo ją rozpoznać na półce, do tego pełny skład. [3.5]
          Uwagi: Smaczne piwo, raczej z tych degustacyjnych, do tego zdradliwe -> niewyczuwalny alkohol. Zastanawiam się czy na drożdżach górnej fermentacji nie wyszłoby ciekawsze; tyle że marketingowo porter/stout to nie "old lager". Warto zaznaczyć, że kolaboracje DB z brytyjczykami kończą się dobrymi piwami, znacznie lepsze od ich serii "single hop ipa", właściwie większość piw które nie należy do tej serii wychodzi im co najmniej przyzwoicie.

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • wychylybym
            Junior
            • 01-2016
            • 12

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnobursztynowy, mętny [4]
            Piana: średnia, drobnopęcherzykowa, trwała [4]
            Zapach: intensywny, karmelowy, słodki [5]
            Smak: bardzo podobny w charakterze do aromatu [5]
            Wysycenie: niskie [4.5]
            Opakowanie: standard Doctora Brew, ale czego więcej potrzeba? [4.5]
            Uwagi: w charakterze bardzo podobne do ale'ów, ale takie lagery to mógłbym w sumie pić

            Moja ocena: [4.8]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny brąz, mętne. [4]
              Piana: Obfita ale brzydko się dziurawi, znaczy szkło. [3.5]
              Zapach: Drewno, orzechy, karmel i nutka niby-wędzona. Przyjemny. [4]
              Smak: Popiół, orzechy, drewno, karmel. Goryczka wysoka, długa, tytoniowa. Przyjemna alkoholowa nutka przy przełykaniu. Bardzo przyjemne. [4.5]
              Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
              Opakowanie: Standard. W miarę dokładne info. [4]
              Uwagi: Warka 11.07.16 Pierwszy raz od bardzo dawna, nie żałuje zakupu piwa Doctor Brew

              Moja ocena: [4.175]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 11-06-2016, 23:35.

              Comment

              • von_scheisse
                Senior
                • 02-2012
                • 488

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązowe, zmętnione. [4.5]
                Piana: Piana ładna, barwy ecru, całkiem obfita, gęsta i całkiem trwała. Równy kożuszek utrzymuje się przez całkiem spory czas. [4.5]
                Zapach: Karmelowo, owocowy. [4]
                Smak: Karmelowe, przyjemnie kawowe, lekko biszkoptowe, na finiszu sporo tanin o nut drewnianych. Do tego dochodzi trochę nut owocowych, w stylu koźlakowym. Sama końcówka butelki wyraźnie drożdżowa i cierpka. Alkohol bardzo dobrze ukrytym ujawnia się dopiero po mocnym ogrzaniu. Piwo jest treściwe. Goryczka średnia, z czasem lekko zalegająca. [4]
                Wysycenie: Wysycenie niskie. [4.5]
                Opakowanie: Połączenie zastosowanego odcienia czerwonych elementów z czarnym tłem jest niezbyt szczęśliwe, ponieważ wpływa negatywnie na czytelność etykiety. Na zdecydowany plus zaliczam podanie wszystkim potrzebnych informacji. [4]
                Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 30.06.2016 r.

                Moja ocena: [4.1]
                Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowe, mętność na średnim poziomie [4.5]
                  Piana: Początkowo bardzo ładna, obfita, ładnie przybrudzona. Gorzej z trwałością. Po kilku minutach prawie jej nie ma [4]
                  Zapach: Dużo się dzieje. Jest czekolada, jest kawa, są nuty palone, jest słodkawa nutka kojarząca się z orzechami, coś jak masło orzechowe. Ogólnie intensywny, ciekawy i przyjemny [4.5]
                  Smak: Spora goryczka, taka chmielowo-kawowa. Piwo treściwe i świetnie zbalansowane. Poza kawą - tak jak w zapachu - odzywają się paloność, czekolada, orzech, nuty dębowe. Bardzo dobrze ukryty jest alkohol. Ogólnie świetne piwo [5]
                  Wysycenie: Średnie, odpowiednie [5]
                  Opakowanie: Klasyka DoctorBrew, która mi podchodzi. Bardzo dokładny skład i parametry, wszystko fajnie przedstawione graficznie [4.5]
                  Uwagi: W tym roku chyba najlepsze piwo jakie piłem. Super

                  Moja ocena: [4.675]
                  Last edited by chechaouen; 13-07-2016, 21:01.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎