Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Special Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Głubczyce, Special Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 572

    #2
    Piana trwała, został tradycyjny kożuch głubczycki i nawet niewielki lacing był. Kolor złoty. Piwo w smaku słodowo-kwasowo-metalowo-goryczkowe, jednak jest ta niewielka goryczka w porównaniu do Pilsa Exporta, gdzie tej goryczki właśnie brakowało. Bardzo podobne do Pilsa, jednak dzięki tej niewielkiej goryczce jest od niego lepsze. Jednak reasumując, nic specjalnego, słabe, zimne, ugasi pragnienie w upał i strzeli w czajnik :-) . Ocena 3/6.
    Last edited by AaLeX; 10-07-2016, 17:00.

    Comment

    • nietzschee
      Senior
      • 07-2016
      • 319

      #3
      Jak je zobaczyłem na półce to miałem jedno skojarzenie
      Attached Files

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: Kolor złocisty, klarowne, śliczna kremowa piana, podobnie lacing.
        Zapach: Made in Głubczyce, czyli taka nuta staro-apteczno-warzywna, ale ulatnia się szybko, słodkawo-słodowy, o dziwo, nie ma żelaza
        Smak: Piwo jest lekkie jak pils, ale nie wpadliście w Głubczycach na to by dodać trochę chmielu? (rozumiem, że piwo za 1,69 zł, gdzie połowa ceny to pewnie puszka i transport, musi być tak wyżyłowane?) Goryczka i chmiel zero, na szczęście nie ma warzyw w smaku, jakaś daleka nuta czegoś dziwnego, herbatnikowa ciasteczkowość, jest diacetyl, przez co lekkie piwo wydaje się być pełniejsze, jest wytrawne, ma taki dziwny herbaciany posmak, jak taka odleżała zimna herbata. Nie powiem, by to było dobre piwo, ale pewnie jest lepsze od jakiegoś Żywca czy Tyskiego, jak na Głubczyce to wyjątkowo mało wadliwe. Pilsa jednak nie przypomina.
        Attached Files
        Last edited by nietzschee; 27-07-2017, 21:57. Powód: lit

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          Zdarzył się w historii głubczyckiej też taki potworek.

          Pite (wylane) w czerwcu data do listopada 2023... totalny syf.... chyba nigdy nie spotkałem się z tak ohydnym płynem

          Attached Files

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 659

            #6
            Jak ten browar się na rynku utrzymuje, to ja nie wiem.

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 572

              #7
              Produkuje piwa marketowe i tylko to ich utrzymuje. Większość mocnych piw w marketach to ich produkcje.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎