Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zakładowy, Fajrant

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Zakładowy, Fajrant

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo delikatnie zamglony bursztyn. [5]
    Piana: Średnio obfita, biaława, średnie pęcherzyki, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Całkiem intensywny aromat owoców tropikalnych, cytrusy, troszkę słodowości. [4]
    Smak: Zdecydowanie wytrawne, zdecydowanie cytrusowe, troszkę owoców, średnio-wysoka cytrusowo-trawiasta goryczka, niezbyt wysoka pełnia, ale nie wodniste - jak na 11-tkę w porządku. [4.5]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Nieskomplikowana, ale ładna etykieta z kompletem informacji. [5]
    Uwagi: Dobre sesyjne IPA, lekkie, pijalne. Na pewno do powtórzenia. Warka 10.07.2016

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przybrudzone złoto, opalizujące. [4.5]
      Piana: Piana ładna, obfita, gęsta i bardzo trwała. Zostawia bardzo ładny, wręcz rewelacyjny lejsing. [5]
      Zapach: Owocowy, dominują słodkie cytrusy, chyba mandarynki. [4]
      Smak: Wytrawne, już na wstępie pojawiają się owoce - przede wszystkim cytrusy, lekko podszyte leśną żywicą. Na finiszu praktycznie od razu pojawia się silna, zalegająca grejpfrutowo-ziołowa goryczka. Po ogrzaniu piwa do głosu dochodzi chlebowo-zbożowa słodowość, która jednak nie zmniejsza wytrawności piwa. Wlana do szklanki mętna końcówka z butelki minimalnie zmiękcza całokształt trunku. [4]
      Wysycenie: Wysycenie poniżej średniej - okej, choć wyższe pozytywnie wpłynęłoby na aspekt orzeźwienia. [4]
      Opakowanie: Bardzo mi się podoba koncepcja etykiet Browaru Zakładowego. Komplet informacji. [5]
      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 08.08.2016 r.

      Moja ocena: [4.175]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • oberzine
        Senior
        • 02-2012
        • 228

        #4
        to już ode mnie ostatnia szansa (będzie może już piąta z kolei) dla tego browaru, kolejne piwo z ewidentną wadą, takiej apteki i kibla z chlorem w żadnym piwie jeszcze nie czułem

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Ja miałem podobnie, ale zgaszono mnie tu, że jednak Zakładowy jest świetny. Jakoś nie mogę się przekonać.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciany, nieapetycznie mętny [3.5]
            Piana: Szarawa. Duże bąble z trudem tworzące półcentymetrową warstwę, za to dość trwałe [3]
            Zapach: Słów, owoce, pestki wiśni, trochę cytrusów i podejrzany ślad apteki [3]
            Smak: Dość pełne jak na swoją gęstość. Owoce w kierunku słodkich, tropikalnych, trochę cierpkich nut jakby albedo z cytryny. Goryczka niska. W końcówce piwo kwaskowate, z wyraźną choć nie dominującą apteką [3]
            Wysycenie: Niskie, jak na styl w sam raz, choć myślę, że w tym wypadku mocne nagazowanie trochę uratowałoby to piwo [4]
            Opakowanie: Grafika typowa, informacje skąpe [3.5]
            Uwagi: Piwo jest wadliwe ale nawet gdyby nie to ocena byłaby niska bo nie lubię sesyjnych ipa, które są nijakie, mdłe i pozbawione choćby jednego zęba

            Moja ocena: [3.1]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              No to fajrant na tapecie...

              Piana - średnia i opada do warstwy.
              Lacing - pełne szkło.
              Gaz - średni.
              Barwa - mętny, jasno pomarańczowy.
              Aromat - słodka ziołowość.
              Smak - fajna mieszanka ziołowości i egzotyki.

              Powiem tak... super klasyka.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎