Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] [Tanker] All Ryed!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Pinta] [Tanker] All Ryed!

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbaciany mętny. [4]
    Piana: Kremowa, całkiem wysoka, drobna i trwała. [4]
    Zapach: Dominuje sosna, ciężko jest się dowąchać do jakiejś zbożowości, żytniości... Trochę szkoda. [3.5]
    Smak: Podobna uwaga do smaku - sosna ożywia, ale przytłacza całą żytniość, której mi brakuje tu... [3.5]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
    Opakowanie: Lane na WFP, nota uśredniona. [3.5]
    Uwagi: Chciałem pobuszować w zbożu, a trafiłem na wyrąb lasu (sosnowego) .

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bursztyn, zmętnione. [4]
      Piana: Całkiem obfita, beżowa, dość trwała, drobnopęcherzykowa [4.5]
      Zapach: Słodowy, żytni, odrobina żywicy, trochę diacetylu. [3.5]
      Smak: Solidna słodowość żytnia, chlebowy, z początku lekko słodkawe, ale szybko kontrowane lekkim kwaskiem, umiarkowana żywiczno-ziołowa goryczka, treściwe, średnia pełnia, sprawia wrażenie ciężkiego, żytnie w posmaku. [4]
      Wysycenie: Trochę ponad średnie, pasuje. [4]
      Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. [4.5]
      Uwagi: Ciekawe, smaczne, zdecydowanie żytnie piwo. Choć nie wiem czy dałbym radę pić je sesyjnie. Warka do 21.09.2016.

      Moja ocena: [3.9]
      Last edited by rafalek21; 16-04-2016, 19:41.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowozłoty, zamglony. [5]
        Piana: Na początku ładna, wysoka i gęsta, ale mało trwała. Osiada na szkle w postaci ładnych wąsików. [4]
        Zapach: Masło. Spod niego cytrusy i słód. [3]
        Smak: Masła na szczęście mniej, niż w aromacie, ale też daje o sobie znać. Piwo oleiste (w końcu żyto), cytrusowe, sosnowe. Chlebowe. Goryczka nawet wysoka, ale nie jest męcząca, a orzeźwiająca. Dosyć pełne. [4]
        Wysycenie: Nie przeszkadza w piciu. [5]
        Opakowanie: Nowa fala Pinty. [4.5]
        Uwagi: Jakby nie to masło - byłoby bardzo fajne. Ale niestety, ja na tę wadę jestem "uczulony" i mi bardzo przeszkadza.

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • DonZ
          Senior
          • 03-2013
          • 303

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemny pomarańcz. Zmętnione. [4]
          Piana: Drobna, zbita, średnio wysoka. Znika do wianuszka ładnie zdobiąc szkło. [3.5]
          Zapach: Chmielowe nuty żywicy i lekkie cytrusy. Lekko kwiatowy i karmelowy. Nie ma jakiegoś wielkiego szału. [3.5]
          Smak: Gładkie, z wysoką chmielową nieco trawiastą goryczką. Lekko kwaśne. Porządna pełnia. Po chwili dochodzi żytnia słodowość. [4]
          Wysycenie: Niewysokie. [4]
          Opakowanie: Pinta i czary z nowym stylem etykiet, wolę jednak klasyczne. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.775]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno-złocisty z domieszką bursztynu [4]
            Piana: biała, drobna, dość zwarta, utrzymywała się do końca w szkle [3.5]
            Zapach: słaby, miły, mieszany las cytrusowo-iglasty [3.5]
            Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje dość ostra sosnowa goryczka, posmaki egzotycznych owoców z dominacją cytrusów, dopiero gdzieś dalej w tle żytnio-chlebowy posmak, niestety bardzo słaby wyczuwalny [3.5]
            Wysycenie: minimalnie za wysokie [4.5]
            Opakowanie: pite w knajpie, szkło z logo knajpy, zero wafli, brak logo na nalewaku [3]
            Uwagi: Ogólnie produkt dobry ale mnie nie porwał, pite w Hopsters multitap w dniu 08.05.2016

            Moja ocena: [3.55]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • KDWG
              Senior
              • 03-2014
              • 143

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, piwo zmętnione. [4]
              Piana: Całkiem obfita, gęsta, drobnopęcherzykowa. Nie znika za szybko i ładnie osiada się na szkle. [4]
              Zapach: Dominują aromaty iglakowe, dalej słodkie chlebowe. Jak chleb, to i niestety masełko. Na szczęście w wersji light, co nie psuje za bardzo całości [3.5]
              Smak: Cytrusy, żywica, na drugim planie żytnie i chlebowe i tak wyraźniejsze niż w przypadku aromatu. Treściwe, przyjemne i bez zbędnych fajerwerków. [4]
              Wysycenie: Ok. [5]
              Opakowanie: Ta nowa pintowska stylistyka wypada całkiem fajnie, kombajn z etykiety cieszy oko, info jak zawsze pełne. [4.5]
              Uwagi: Dobre. Do 25.10.2016 r.

              Moja ocena: [3.9]
              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

              Comment

              • Jetwro
                Junior
                • 05-2015
                • 24

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto, zmętnione. Po życie spodziewałbym się ciemniejszego, wchodzącego w brązy [4]
                Piana: Początkowo wysoka, potem się redukuje do warstewki, która pozostaje do końca. Znaczy szkło. [3]
                Zapach: Żywica, w drugim rzucie chleb żytni. [4]
                Smak: Bardzo gladkie, aksamitne odczucie. Dominuje żywica. Dość silna goryczka. Słodowości niewiele, w sumie brakuje. Przyciężkawe. [3.5]
                Wysycenie: Za duże. [2.5]
                Opakowanie: Lepsze niż poprzednie opakowania Pinty. Kontra po polsku, angielsku i estońsku, pełny skład. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brudna pomarańcz, zamglone. [4]
                  Piana: Obfita, oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4.5]
                  Zapach: Żywica, iglaki, nutki przyprawowe, kwiatowe. Intensywny, przyjemny. [4.5]
                  Smak: Cierpkawe na wstępie, ale po chwili czuć słodową pełnię podbijaną kisielową konsystencją. Żywica, przyprawy, słodkie owoce. Goryczka wysoka ale krótka, tytoniowa. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, lekko za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Zgrabna etykieta, dokładny skład. [4.5]
                  Uwagi: Warka 25.10.16 Bardzo fajne piwo. Raczej nie czuć lagerowego charakteru - piwo jest owocowe i treściwe.

                  Moja ocena: [4.45]
                  Attached Files
                  Last edited by Dzoshu; 20-06-2016, 23:07.

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
                    Piana: Wysoka, bardzo trwała, zostaje wielki kożuch. [5]
                    Zapach: Żywiczno-cytrusowy, wyczuwalne jedynie nuty chmielowe. [4]
                    Smak: Lekko słodowy, potężna chmielowa żywiczność, goryczka cytrusowo-pestkowa, wysoka, przyjemna. [4]
                    Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
                    Opakowanie: Hm, specyficzne, chyba wolałem już starsze etykiety Pinty. [4]
                    Uwagi: Niezłe, ale nie czuję w nim nic żytniego, poza tym, że wydaje się dość gęste. Porządne IPA, o wybitnie żywicznym charakterze. Smaczne, ale spodziewałem się zupełnie czegoś innego, brakuje mu balansu ze strony podbudowy słodowej.

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      Browar: Cooperation Pinta Brewery (Polska) [Poland] & Tanker Brewery (Estonia) [Estonia]
                      Nazwa : All Ryed!
                      Styl: "Rye lager"
                      5.8 % alk.
                      ? IBU
                      14 % BLG
                      Warka: 21/09/2016 pite 21/10/2016 czyli miesiąc po.

                      Piana obfita, drobna oraz trwała.
                      Aromat: słodowe z cytrusową nutą.
                      Smak: Oleiste i lekko ziemiste. Goryczka jak na lagera spora i lekko zalegająca. Karmelowo- cytrusowy posmak. Treściwe i gładkie.

                      Podczas warzenia zużyto 200 bochenków czerstwego chleba żytniego. Słód żytni i chmiele Amarillo oraz Columbus. Pasteryzowane i niefiltrowane.
                      Ciekawe piwo warzone z pasją.
                      Raczej jednorazowe podejście do zakupu.
                      Attached Files
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #12
                        Warka 19.03.2018, już nie jest tak dobra jak wcześniejsze, choć dalej jest całkiem żytnia, to trąca trochę o niezbyt ciekawe "Polish IPA". Piwo powoli wypiłem, ale nie chcę mi się nad nim rozwodzić. W zeszłym roku sporo tego wypiłem, więc teraz na ślepo wziąłem dwie butelki, ale na tym poprzestanę.
                        Last edited by rafalek21; 07-07-2017, 00:44.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          Browar: Cooperation Pinta Brewery (Polska) [Poland] & Tanker Brewery (Estonia) [Estonia]
                          Nazwa : All Ryed!
                          Styl: "Rye lager"
                          5.8 % alk.
                          ? IBU
                          14 % BLG
                          Warka: 21/09/2016 pite 21/10/2016 czyli miesiąc po.

                          Piana obfita, drobna oraz trwała.
                          Aromat: słodowe z cytrusową nutą.
                          Smak: Oleiste i lekko ziemiste. Goryczka jak na lagera spora i lekko zalegająca. Karmelowo- cytrusowy posmak. Treściwe i gładkie.

                          Podczas warzenia zużyto 200 bochenków czerstwego chleba żytniego. Słód żytni i chmiele Amarillo oraz Columbus. Pasteryzowane i niefiltrowane.
                          Ciekawe piwo warzone z pasją.
                          Raczej jednorazowe podejście do zakupu.
                          jestem po roku ponownie

                          Data ważności taka jak ostatnio: 21/09/2016 pite 23/09/2017

                          Tym razem mamy:
                          Piana trwała i drobna. Trwała.
                          Aromat: zdecydowana różnica niż poprzednio pite w terminie. Teraz mnóstwo suszonych owoców: fig, niesiarkowanych moreli, śliwek, rodzynek oraz daktyli. Słodkie ciasto z bakaliami. No świetnie. Jak bardzo porządny, treściwy belgijski odleżakowany Dubbel.
                          Smak: Oleiste i lekko ziemiste. Goryczka wyrażna. Karmelowo-cytrusowy posmak jest nadal. Mnóstwo suszonych owoców. Słodziutkie, lecz nie zamulajace. Jak brzoskwiniowo-morelowa konfitura. Niby słodka lecz cierpka i lekko goryczkowa.
                          No pychota. Szkoda, że to była ostatnia sztuka.
                          O wiele lepsze niż "świeże" rok temu
                          fot
                          132 likes, 2 comments - stok_tom on September 23, 2017: "#stok_tompinta #stok_tomtanker #browarpinta #tankerbrewery @pinta.craft.beer #tanker @tankerbrewe..."
                          Last edited by dlugas; 25-09-2017, 10:55.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, prześwitujący, opalizuje. [4]
                            Piana: Wysoka o zabarwieniu ecru, drobnoziarnista, po pięciu minutach opadła do półcentymetrowego kożuszka, opadając trwale osiada na szkle. Utrzymuje się w szklance do samego końca. [4]
                            Zapach: W mocno schłodzonym piwie dominują nuty iglaków, żywicy i cytrusów. Po ogrzaniu do głosu dochodzi zapach chleba, ale niezbyt intensywny. [4]
                            Smak: Żywicy drzew iglastych, grejpfruta, marakui i pestkowy. Po ogrzaniu dochodzi chleb żytni... Goryczka bardzo wyraźna: żywiczna i grejpfrutowa z chlebowym posmakiem. [4]
                            Wysycenie: Średnie, utrzymujące się przez cały czas. [4]
                            Opakowanie: Okej, wszystko jak trzeba... kapsel był firmowy. [4]
                            Uwagi: Warka do 19.03.2018, wypite 21.03'18. Bardzo ciekawe i przyjemne w odbiorze piwo. **287**

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎